Neuveriteľný zvrat v podaní Mária Huty v zápase s Prakovcami

Nezabudnuteľný zápas. Vo veľkom hnileckom derby Prakovce – Mária Huta (3:4) padlo sedem gólov, no domáci vyšli naprázdno, hoci viedli už 3:0. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|19. máj 2015 o 00:00

Po polhodine hry boli na uterák, cez polčas bolo v šatni poriadne „horúco“.

SPIŠ. S jednou vetou odchádzali futbaloví fajnšmekri zo zápasu Prakovce – Mária Huta (3:4) – futbal nemá logiku.

To, čo sa udialo v nedeľu na prakovskom ihrisku, sa len tak často nevidí.

Z 0:3 na 4:3

„Neskutočné, neuveriteľné, priam fantastické,“ nešetril superlatívmi skúsený hráč AŠK Mária Huta Matúš Hudák.

„Presne pre takéto chvíle hráme futbal. Dokázať otočiť z 0:3 vonku na 4:3 sa vo futbale nevidí často. Nám sa to podarilo a sme nesmierne šťastní. Vedeli sme, že v Prakovciach nás čaká náročný zápas, lebo derby nemajú favorita a to sa aj potvrdilo. V 26. minúte po troch prečísleniach sme inkasovali a bolo zle–nedobre. Ešteže máme v kádri skúsených hráčov, ktorí dokážu vyhecovať spoluhráčov. Plus fantastický tréner Ďorď, ktorý vie namotivovať mužstvo aj za takéhoto nepriaznivého stavu. Veď nie nadarmo má za sebou bohatú futbalovú kariéru a odohraných 200 ligových majstrákov. Cez polčasovú prestávku bolo v šatni veľmi  'horúco'. Dostali sme svoje. Poučili sme sa z toho a druhý polčas už bol v našej réžii.“

Mrzí prehra so Smižanmi

Z polčasového výsledku sa radovali v Smižanoch, ktoré mohli mať tak na čele 5. ligy Podtatranskej už trojbodový náskok.

Na prvom a druhom mieste tak ostáva dvojica Mária Huta – Smižany s rovnakým počtom bodov. Do konca sezóny treba odohrať ešte štyri majstráky a tak piatoligová dráma pokračuje ďalej.

„Škoda stretnutia doma so Smižanmi. Keby sme vyhrali, bolo by po súťažení. Aj tak je to dosť zaujímavé a ideme od zápasu k zápasu a chceme skončiť čo najvyššie. Do konca sú ešte štyri kolá a asi najťažší majstrák bude doma so Spišskou Belou, lebo majú kvalitný tím a úžasnú formu,“ skonštatoval Matúš Hudák z AŠK Mária Huta.

Domov»Sportnet na východe»Neuveriteľný zvrat v podaní Mária Huty v zápase s Prakovcami