Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Shihanisti zobrali, čo sa dalo

Karatisti sa stretli na majstrovstvách slovenskej Šito Ryu asociácie.

Shihan Poprad. V Šuranoch dominoval.Shihan Poprad. V Šuranoch dominoval. (Zdroj: archív)

V sobotu 9. mája sa v športovej hale Gymnázia v Šuranoch stretli karatisti na majstrovstvách slovenskej Šito Ryu asociácie. Prišli zabojovať o miestenky na júnové majstrovstvá európskej Šito Ryu federácie karate.

POPRAD. Početná výprava Karate klubu Shihan Poprad bodovala v Šuranoch naplno. Medailovú žatvu začali Popradčania v súbornom cvičení kata.

Michaela Kromková medzi mladšími žiačkami vybojovala bronz, Hugo Hyben medzi mladšími žiakmi striebro a Vanesa Jankurová zlato.

V kategórii kata ženy skončili Mariana Bartková a Andrea Glatzová na treťom mieste. Mariana Bartková si obohatila medailovú zbierku zlatou medailou v kategórii kata ženy nad 35 rokov.

V športovom zápase kumite si v kategórii mladších žiačok do 27 kg Veronika Jalowiczorová vybojovala bronzovú a Ema Zacharová zlatú medailu. Rovnako zlatá skončila aj Barbora Glatzová medzi mladšími žiačkami do 32 kg.

Medzi mladšími žiakmi do 32 kg vybojoval Filip Chudík bronz, rovnako bronzová skončila aj Kristína Tapferová medzi staršími žiačkami nad 40 kg. V kategórii starších žiakov do 38 kg si to vo finále rozdali Popradčania. Marko Jalowiczor získal zlato a Adam Chudík skončil strieborný.

Ďalšie popradské finále bolo v kategórii mladších dorastencov do 42 kg, kde Igor Hauser získal zlato a Tomáš Gajan striebro. Zlaté skončili aj Monika Pekarčíková medzi mladšími dorastenkami nad 44 kg a Petra Píchová medzi kadetkami nad 53 kg.

V kategórii kadetov do 52 kg vybojoval Filip Rejdovian striebro. Strieborný skončil aj Martin Banáš v kategórii kadetov do 60 kg. Karolína Kollárová skončila medzi juniorkami nad 58 kg bronzová. Bronzová skončila aj Miriam Zacharová medzi ženami nad 60 kg a pridala aj zlato v kategórii ženy nad 35 rokov bez rozdielu hmotnosti.

O posledné medaily sa postaral František Smik, keď v kategórii mužov nad 75 kg skončil strieborný a v kategórii bez rozdielu hmotnosti bronzový.

Karate klub Shihan Poprad so ziskom deväť zlatých, šesť strieborných a deväť bronzových medailí získal na majstrovstvách v hodnotení klubov absolútne prvenstvo.