Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Dva tituly pre Shihan: Triumfovali žiačky aj žiaci

Mladí karatisti bojovali o tituly na majstrovstvách Slovenskej republiky.

Mladšie žiačky. Obhájili minuloročný majstrovský titul.(Zdroj: jgz)

V sobotu 16. mája prišli mladí karatisti zabojovať do športovej haly v Sabinove o tituly na majstrovstvách Slovenskej republiky pre rok 2015, pre kategórie detí a žiakov.

POPRAD. Súčasťou šampionátu bolo aj oceňovanie víťazov Slovenského pohára v jednotlivých kategóriách karate a novozavedenej disciplíny agility v karate.

Za Karate klub Shihan Poprad, za víťazstvo v Slovenskom pohári boli dekorovaní: Veronika Jalowiczorová v športovom zápase kumite mladších žiačok do 27 kg, Marko Jalowiczor v kumite starších žiakov do 35 kg a Veronika Jalowiczorová v agility 8-ročných dievčat.

Na majstrovstvách boli do programu ako prvé zaradené súťaže v disciplínach agility karate. Tu medzi 8-ročnými dievčatami vybojovala zlato Veronika Jalowiczorová a striebro Barbora Glatzová.

V kategórii 9-ročných dievčat skončila Simona Bednarčíková strieborná. Rovnako strieborný skončil aj Marko Jalowiczor medzi 11-ročnými chlapcami.

V kategórii súborného cvičenia kata Benjamín Hyben medzi chlapcami do 5 rokov z eliminačných bojov nepostúpil. Z eliminácií sa nepodarilo postúpiť ani Hugovi Hybenovi v kategórii mladších žiakov. V kategórii kata mladších žiačok si Simona Bednarčíková vybojovala v Sabinove ďalšiu, znova striebornú medailu.

V kategórii športového zápasu kumite ako prví nastúpili 6 až 7-roční chlapci a za Popradčanov do 26 kg Jozef Langa, ktorý si na svojich debutových majstrovstvách vybojoval striebro. Medzi mladšími žiakmi do 24 kg sa Bruno Bezák dostal do zápasu o bronz, ale tu mu už šťastena nepriala, prehral a ostal hneď za medailovými priečkami. Matúšovi Dudovi v kategórii do 28 kg, rovnako ako Filipovi Chudíkovi do 32 kg sa z eliminačných bojov nepodarilo postúpiť.

V kategórii mladších žiačok do 27 kg Veronika Jalowiczorová vypadla v eliminačných bojoch. Lepšie sa darilo v tejto kategórii Eme Zacharovej, ktorá si vybojovala bronzovú medailu. Barbora Glatzová v kategórii do 32 kg vybojovala striebro a v Sabinove tak získala druhý cenný kov.

Medzi staršími žiakmi do 35 kg nastúpili traja Popradčania. Marko Jalowiczor vypadol v eliminácii, Adam Chudík a Adrián Kolesár sa síce dostali do repasážnych zápasov o bronz, ale svoje zápasy prehrali a skončili za medailovými priečkami. Nakoniec prišli na rad zápasy kumite klubových družstiev.

Družstvo mladších žiakov v zložení Bruno Bezák, Matúš Duda a Filip Chudík z eliminácií nepostúpili.

Skúsenosti ukázali mladšie žiačky v zložení Barbora Glatzová, Ema Zacharová a Veronika Jalowiczorová, ktoré vybojovali pre Karate klub Shihan Poprad zlato a obhájili tak minuloročný majstrovský titul.

Druhý titul pre Popradčanov vybojovalo družstvo v zložení: Adam Chudík, Marko Jalowiczor a Adrián Kolesár, ktorí medzi staršími žiakmi nenašli premožiteľa.