Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Karatisti priniesli z majstrovstiev Európy tri tituly

Grandiózny záver sezóny si vychutnali popradskí karatisti na majstrovstvách európskej federácie karate Šito Ryu.

Majsterka Európy. Petra Píchová (druhá zľava) triumfovala.Majsterka Európy. Petra Píchová (druhá zľava) triumfovala. (Zdroj: jgz)

Grandiózny záver sezóny si vychutnali popradskí karatisti na majstrovstvách európskej federácie karate Šito Ryu, ktoré sa konali cez víkend 20. a 21. júna v športovej hale Milénium v Nových Zámkoch.

POPRAD. Pretekári Karate klubu Shihan Poprad vybojovali na šampionáte pre slovenskú výpravu mnoho cenných kovov.

Sobota patrila mládežníckym kategóriám a tu prvú medailu, za Popradčanov, pre slovenské farby, získala za druhé miesto v kategórii súborného cvičenia kata mladších dorasteniek Vanesa Jankurová.

V športovom zápase kumite sa k nej ako prvá pridala Barbora Glatzová, ktorá si medzi mladšími žiačkami do 32 kg vybojovala bronz.

V kategórii mladších žiačok do 27 kg si zlatú medailu a titul majsterka Európy vybojovala Ema Zacharová. Veronika Jalowiczorová v tejto kategórii vybojovala bronz.

Ďalšiu bronzovú medailu pre Slovensko vybojoval v kategórii mladších žiakov do 32 kg Filip Chudík.

Adam Chudík vypadol

V kategórii starších žiakov do 38 kg si zlato a ďalší majstrovský titul vybojoval Marko Jalowiczor. Adamovi Chudíkovi sa v tejto kategórii nedarilo a vypadol v eliminačných bojoch.

Rovnako v eliminácii vypadla medzi mladšími žiačkami nad 40 kg aj Kristína Tapferová. Nedarilo sa ani Tomášovi Gajanovi, ktorý medzi mladšími dorastencami do 42 kg skončil rovnako v eliminačných bojoch.

Lepšie si v tejto kategórii počínal Igor Hauser, ktorý sa po prehre v eliminácii ešte dostal do repasážnych zápasov o tretie miesto. Tu už nič nenechal na náhodu, zabojoval a získal bronzovú medailu. Rovnako skončila aj Monika Pekarčíková medzi mladšími dorastenkami nad 44 kg, ktorá po prehre v semifinále ešte vybojovala bronz v repasáži.

Tretí titul majstra Európy za Popradčanov si vybojovala Petra Píchová, keď v kategórii kadetiek nad 53 kg nenašla premožiteľku. Filip Rejdovian v kategórii kadetov do 52 kg a Karolína Kollárová medzi juniorkami nad 58 kg z eliminačných bojov nepostúpili.

Reparát skladala Karolína Kollárová v súťaži kumite družstiev, kde s tímom junioriek Slovensko A získala cenné zlato.

V nedeľu sa im nedarilo

V nedeľu sa postavili do zápasiska seniori. Popradčania tu mali zastúpenie v kategórii kata ženy, kde sa Mariane Bartkovej z eliminačných bojov nepodarilo postúpiť. Z eliminácií nepostúpila ani Miriam Zacharová v kategórii kumite žien nad 60 kg.

Obidve pretekárky mali štartovať v kategóriách masters nad 35 rokov, ktoré však pre nízku účasť usporiadatelia neotvorili a ženy tak museli súťažiť v klasických seniorských kategóriách.

Poslednú medailu z Popradčanov získal František Smik v kategórii kumite mužov nad 75 kg.

V medailovej bilancii Slovensko na šampionáte dominovalo a so ziskom 28 zlatých, 26 strieborných a 44 bronzových medailí, v domácom prostredí suverénne získalo prvenstvo pred Rumunskom a tretím Ruskom.