Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Čaňa vyradila Vlašanov aj s desiatimi hráčmi

V Slovenskom pohári veľká vlašská penaltová dráma s úspešnejším koncom pre hostí.

Čaňa vyhrala po rozstrele. Prvú penaltu vlašský brankár Gejza Pulen (na snímke) chytil, ale jeho spoluhráči mali poriadne vychýlenú mušku.Čaňa vyhrala po rozstrele. Prvú penaltu vlašský brankár Gejza Pulen (na snímke) chytil, ale jeho spoluhráči mali poriadne vychýlenú mušku. (Zdroj: Jozef Petruška)

SP. VLACHY. Futbalová streda sa na Spiši niesla v pohárovom duchu.

V druhom kole Slovnaft cupu sa na domácich trávnikoch predstavili Vlašania a Krompašania, Novovešťania vyhrali v Rožňave 2:1. Najväčšia dráma bola na vlašskom trávniku.

Vabank sa vyplatil

Keď v 53. minúte hráč Čane Török videl červenú kartu za stavu 1:0 pre Spišské Vlachy, všetko nasvedčovalo tomu, že domáci v pohode dotiahnu pohárový duel do víťazného konca.

Opak bol pravdou. Prestali hrať a čakali, že im postup spadne do lona. To hostia mali nebezpečné protiútoky a z dvoch obrovských šancí jednu využili.

Divák sa tak dočkal atraktívneho penaltového rozstrelu, v ktorom mali presnejšiu mušku a pevnejšie nervy futbalisti Čane.

„Ani jedno mužstvo neprišlo „betónovať“. Obaja sme hrali útočný futbal, ktorý sa divákom musel páčiť. Škoda tej červenej karty. O desiatich sme hrali vabank a aj v tomto počte sme mali vyložené šance na víťazstvo. A druhý vabank bol pri penaltách. Boli sme šťastnejšie mužstvo, postúpili sme ďalej,“ spokojne skonštatoval tréner Čane Peter Andrejco.

Prestali hrať

Vlašania neskrývali túžbu postúpiť do tretieho kola. Veď pred rokom to bol pre nich veľký futbalový sviatok, keď doma hostili Zvolen.

Z jasného zápasu si vyrobili nakoniec veľkú drámu a tá skončila vypadnutím po penaltovom rozstrele.

„Po obrovskej chybe sme dostali gól na 1:1 a penalty už boli lotéria. Na šance to bolo tiež vyrovnané. Mrzí ma najviac to, že od momentu, keď hráč hostí dostal červenú kartu, sme prestali hrať. Už sme si mysleli, že sa nám nič nemôže stať. Stalo sa,“ jasne a stručne zhodnotil vypadnutie zo Slovenského pohára manažér a tréner MŠK Tatran Spišské Vlachy Slavomír Sokolský.