Hokejisti Popradu prehrali s Trenčínom o dva góly

(Autor: ilustračné - archív)
TASR|13. sep 2015 o 20:29

Rozhodla druhá tretina, keď v bránke domácich skončili až tri puky.

Obrana hostí záverečnému tlaku Popradu odolala.

POPRAD. Poprad začal od úvodu aktívne a vytváral si gólové príležitosti. Hneď prvá vážnejšia akcia skončila v sieti, keď Síkela v situácii 2 na 2 našiel pred bránou hokejku Štraucha a trenčiansky Chábera kapituloval.

V 9. min mohol vyrovnať po individuálnej akcii Koyš, no Kostúra nenachytal.

Na opačnej strane sa v dobrej šanci ocitol Torok, Trenčania si však mohli vydýchnuť. A keď R. Rapáč nezvýšil v oslabení, vojaci trestali. Kostúra prestrelil Michal Hlinka - 1:1.

Rozdiel až tri góly

Tempo v druhej časti trochu opadlo, z čoho vyťažila Dukla. Najskôr sa v skrumáži najlepšie zorientoval Dlouhý a prestrčil puk za popradského gólmana.

Neubehli ani 2 min a zaskočený Poprad opäť inkasoval po strele Hlinku a keď v presilovke zvýšil na rozdiel 3 gólov Olvecký, karty boli rozdané.

Obrana hostí odolala

Zdecimovaný Poprad mohol povstať v dlhotrvajúcej presilovke 5 proti 3, pokoj v koncovke však chýbal.

Najväčšiu šancu spálil Kroták. Popradčania chceli s nepriaznivým stavom niečo urobiť, v koncovke sa im však nedarilo.

V nádejných šanciach pohoreli postupne Rusnák, R. Rapáč a Kroták. Chábera a pozorná trenčianska obrana bola však nad sily domácich.

Aj keď v samom závere na 2:4 korigoval mladík Števuliak, bolo to málo a Dukla aj po druhý raz v sezóne po zásluhe zvíťazila.

Hlasy trénerov

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: "V prvej tretine sa hral kvalitný hokej. Škoda, že sme inkasovali na 1:1 ešte pred prestávkou. Psychicky sme sa dostali dole v našej vlastnej presilovke, keď sme ani nevystrelili a vzápätí sme dostali dva zlepené góly. Rozhodli aj nepremenené presilovky 5 proti 3, budeme na tom ďalej pracovať."

Marcel Hanzal, tréner Trenčína: "Vedeli sme, že domáci budú od začiatku tlačiť. Odskočili sme našťastie súperovi v presilovkách v prostrednej časti a v závere sme si už iba strážili vedenie. Tri body nás tešia."

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Góly: 2. Štrauch, 60. Števuliak - 14., 27. Hlinka, 26. Dlouhý, 33. Olvecký.

Rozhodovali: J. Konc - Gajan, Kollár,

vylúčení: 4:7, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0,