Nabitý program extraligových juniorov

Juniori za deväť dní odohrali šesť majstrovských zápasov.

Zimné štadióny v Poprade a v Spišskej Novej Vsi boli v tridsiatom ôsmom týždni plne vyťažené majstrovskými zápasmi extraligy juniorov, dorastu, prvej ligy starších a mladších žiakov skupiny Východ, prvej ligy žien a prípraviek.

SP. NOVÁ VES. Juniori za deväť dní odohrali šesť majstrovských zápasov.

Výsledky:

Extraliga juniorov U 19:

HK Spišská Nová Ves – HC 05 Banská Bystrica 0:4 (0:1,0:2,0:1)

HK Spišská Nová Ves – HKm Zvolen 5:4 x(2:2,0:2,2:0,1:0), Chmel 2, Bednár, Zwick, Ludányi.

HK Spišská Nová Ves – HK Havrani Piešťany 5:1 (0:0,3:0,2:1), Štrauch 2, Faith, Kočiš, Zwick.

HK Spišská Nová Ves – HOBA Bratislava 4:2 (1:0,1:1,2:1), Ondov, Chmeľ, Kočiš, Kyčak.

Jozef Škrak – tréner SNV: „Zápas s Banskou Bystricou nám nevyšiel, súper po všetkých stránkach bol lepší, silnejší, rýchlejší v osobných súbojoch, technickejší, prehrali sme zaslúžene. Prvá tretina z našej strany nebola až taká zlá, ale tridsať sekúnd pred jej koncom sme po našej hrubej chybe dostali gól a následne v druhej tretine v prvých troch minútach súper zvýšil svoj náskok. Naši obrancovia nezvládli osobné súboje jeden na jedného. Za stavu tri nula sa zápas už ťažko otáča , lebo súper mal veľkú kvalitu a zaslúžene vyhral.
Zápas so Zvolenom bol v prvej tretine vyrovnaný. Dostali sme prvý gól, otočili sme to na dva k jednej, mali sme ďalšie šance, ale po chybách a po nedôrazne pred našou bránou súper dal tri góly z dorážok po strelách obrancov. Vďaka bojovnosti a nasadeniu v poslednej tretine chlapci ukázali, že chcú bojovať o body. Chlapci, ktorí tretinu dohrali, nechali na ľade všetko, nepriaznivý stav zvrátili a v predĺžení dali víťazný gól. Veľmi si to vážim, klobúk dole pred nimi. Piešťany sú nováčikom súťaže, chlapcov som upozorňoval na to, aby v žiadnom prípade nepodcenili súpera. Hrali sme trpezlivý, ale nekoncentrovaný hokej. Väčšiu časť zápasu sme odohrali v útočnom pásme, tak naša hra nebola dobrá, boli sme neefektívni v zakončovaní. Nemali sme dobrý pohyb a tým pádom nás súper ľahšie bránil. Do polovice zápasu to bolo z našej strany kŕčovité. Nebol som spokojný s výkonom. Keď sa nám podarilo streliť prvý gól, nervozita opadla a výkon mužstva sa zlepšil. HOBA Bratislava hrala u nás svoj prvý zápas extraligy, som rád, že sa nám podarilo zvíťaziť. Výkon mužstva nebol podľa mojich predstáv. Mali sme v zápase veľmi dobré momenty, ale aj veľmi zlé. Nezodpovednou a naivnou hrou sme držali súpera nad vodou. Cením si to, že chlapci bojovali do konca zápasu, hoci naša hra nie je najideálnejšia. Nemáme dobrú formu, ale dôležité je to, že sme získali cez víkend šesť bodov.“

HK ŠKP Poprad - HK Havrani Piešťany 9:1 (2:1,6:0,1:0), Olejník 2, Mihalko 2, Sloboda, Martančík, Pjecha, Krmenčík, Bednarčík.

HK ŠKP Poprad - – HOBA Bratislava 5:0 (1:0,2:0,2:0), Bednarčík 2, Krupa, Olejník, Bjalončík.

Extraliga dorastu U 17:

P.H.K. Prešov – HK Spišská Nová Ves 4:0 (0:0,2:0,2:0).

P.H.K. Prešov – HK Spišská Nová Ves 3:2 (2:1,0:1,1:0), Džugan, Pokuta.

Martin Šiška – tréner SNV: „V oboch zápasoch sme sa nedokázali strelecky presadiť. Trápime sa v koncovke. Opäť nás držal nad vodou len vynikajúci výkon brankára Boska. Musíme sa vzchopiť a začať konečne vyhrávať.“

HC Košice – HK ŠKP Poprad 4:9 (1:1,1:5,2:3), Miškovec 3, Panáček 2, Turan, Janíček, Svitana, Kundrík.

HC Košice – HK ŠKP Poprad 3:1 (3:1,0:0,0:0), Olejník.

Športové hokejové triedy

1.liga starších žiakov:

U 15: HK Spišská Nová Ves – HK ŠKP Poprad 5:3 (2:1,2:1,1:1), Tyczynski 2, Bača, Krempaský, Slivka- resp. Valigura, Kolesár, Šeliga

P. H. K. Prešov – HK Spišská Nová Ves 2:3 (1:1,0:0,1:2), Tczynski 2, Bača.

U 14: HK Spišská Nová Ves – HK ŠKP Poprad 5:1 (4:0,1:0,0:1), Myklukha 3, Pokrievka, Šarišský –Kakara.

P. H. K. Prešov – HK Spišská Nová Ves 3:6 (1:1,2:2,0:3), Kochan 3, Olejník, Pokrievka, Myklugha

Ladislav Karaffa – tréner SNV: „V deviatom ročníku sme odohrali s Popradom ťažký zápas, som veľmi rád, že sme ho zvládli. Chlapci dodržali taktické pokyny, celý zápas sme viedli rozdielom dvoch gólov, súper sa vždy dotiahol na jeden gól, ale naši hráči dokázali vždy súperovi odskočiť. I keď nás strelecky súper prestrieľal, dovolím si povedať, že sme boli lepším mužstvom. Chlapci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu.
Chlapci ôsmeho ročníka rozhodli o výsledku zápasu už v prvej tretine. Tretina spĺňala z našej strany kritériá, ktoré sme chceli na ľade predviesť. Druhá a tretia tretina už neboli oku lahodiace, nastalo uspokojenie, bolo tam pár šarvátok, ktoré chcel súper umelo vyvolať a s výsledkom niečo urobiť. Naši chlapci umnou hrou dodržali to, čo som od nich chcel. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Majstrovské zápasy starších žiakov v Prešove dopadli pre nás výborne. Chlapci v oboch kategoriách podali bojovné výkony. Zápas U 15 nebol oku lahodiaci, prevládala bojovnosť a my sme dosiahli úspech. Je to krásne, štvrtý zápas a štvrté víťazstvo. V budúcich kolách bude veľa záležať na tom, v akom stave budeme, pretože sme doteraz hrali na tri päťky a toto by sme chceli hrať aj v budúcich majstrovských zápasoch. V ôsmom ročníku som tento výsledok očakával, lebo náš ôsmy ročník je výkonnostne na vyššej úrovni. Do polovice zápasu sme sa trápili, až potom sme odskočili súperovi na rozdiel dvoch až troch gólov a potom sme výsledok udržali. Nebol to zápas, ktorý by potvrdil kvalitu mužstva, chlapci pristupovali k zápasu ľahkovážne, prejavilo sa to aj v tréningovej morálke a z výsledku, že porazili Poprad, tak si mysleli, že sa im nemôže nič stať a prejavilo sa to aj v zápase. “

U 15: HK ŠKP Poprad – HC Košice 2:3 (2:2,0:0,0:1), Valigura, Jevoš.

U 14: HK ŠKP Poprad – HC Košice 4:7 (2:3,1:2,1:2), Šeliga 3, Dlugoš.

1. liga mladších žiakov:

ŠKP Poprad – HK Spišská Nová Ves 11:0 (5:0,2:0,4:0), Dvořak 2, Mešar 2, Markech 2, Šimšaj, Lajoš, Šlosarik, Stanček, Danielčák.

HK Spišská Nová Ves - P. H. K. Prešov 1:11 (0:2,1:3, 0:6), Hadušovský.

Ján Bednár – tréner SNV: „V Poprade sme začali veľmi zle. Nechali sme príliš veľa priestoru domácim hráčom, ktorí udávali tempo zápasu. Boli dravejší, hladní po góloch. Zatlačili nás do obranného pásma, kde sme mali veľké problémy. Od druhej tretiny sme začali lepšie brániť, domáci sa dlho nevedeli presadiť. Avšak v tretej časti ich útočná aktivita opäť pokračovala. Domáci nás do gólových šancí veľmi nepúšťali. Z toho mála gólových príležitostí, ktoré sme mali, sme nedokázali dať ani jeden gól. Svoj deň nemal ani náš brankár, ktorého navyše veľmi nepodporili ani hráči. Doma s Prešovom sme v prvom rade chceli dobre brániť, čím dlhšie neinkasovať a vyrážať do protiútokov. Dve tretiny to vyzeralo, že môžeme uhrať dobrý výsledok. Potrebovali sme, aby zabrali tri päťky a brankári, ale súperovi konkurovala len jedna päťka a to nestačilo. Hostia boli aktívnejší, mali hru vo svojich rukách. Pridali dobré zakončenie, najmä v tretej tretine a výsledok sa dostavil. Snahu chlapcom nemôžem uprieť, no na dnešného súpera to nestačilo.“

U 12: HK ŠKP Poprad – HK Spišská Nová Ves 24:0 (11:0,10:0,3:0), Suchý 5, Korenko 4, Pokorný 3, Šotek 3, Ratej 2, Jankura 2, Bartečko 2, Dlugolinský, Petruľák

HK Spišská Nová Ves - P. H. K. Prešov 4:5 (2:4,0:0,2:1), Truhan 2, Hýroš, Jasečko.

František Gonda – tréner SNV: „V Poprade nás súper prevýšil vo všetkých činnostiach. Domáci chlapci lepšie korčuľovali a kombinovali. Naši chlapci mali veľký problém v našom pred- bránkovom priestore, nedokázali sme hráčov súpera pokryť a súper využil každé naše zaváhanie. Dostali sme veľa gólov, nepodržali nás ani brankári. V tretej tretine sa hra trošku zlepšila, ale na súpera to nestačilo. Domáci zaslúžene vyhrali.
Doma s Prešovom sme odohrali dobrý zápas, škoda, že v prvej tretine vlastnými chybami sme sa pripravili o vedenie. V druhej tretine sa nám nepodarilo skórovať. Tretia tretina rozhodovala o tom, či získame aspoň remízu. Mali sme šance na vyrovnanie, škoda, nepodarilo sa. Tento výsledok naznačuje, že sa naše výkony pribúdajúcimi zápasmi budú zlepšovať. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon.“

Prípravka:

U 11: HK Spišská Nová Ves – HK Michalovce 17:3 (4:2,7:0,6:1), Tompoš 4, Jasečko 3, Šuty 3, Polčík 2, Žiga 2, Novogurský, Gonda, Kopčay.

U 10: HK Spišská Nová Ves – HK Michalovce 12:22 (9:12), Kochan 2, Poltík 2, Kubinec 2, Kišidaj, Pavlík, Grega, Král, Hanzoková E., Klempár.

1.liga žien:

ŽHK Šarišanka Prešov – HC OSY Spišská Nová Ves 1:2 (1:1,0:1,0:0), Kežmarská 2.

HK Spišská Nová Ves – ŽHKm Zvolen 9:2 (2:1,7:0,0:1), Sroková 5, Suráková, Pastvová, Csiser, Plencnerová.

Pavol Findura – tréner SNV: „V Prešove sme nastúpili v oklieštenej zostave s jedenástimi korčuliarkami a brankárka. Dievčatá príkladne bojovali, Prešov bol lepší, ale my sme ho porazili bojovnosťou, nasadením a obetavosťou. Myslím si, že vyhral šťastnejší kolektív. Mali sme trošku šťastia, ale to patrí k hokeju. Veľmi dobre nám zachytala brankárka, ale aj ostatné dievčatá podali kvalitný výkon. Myslím si, že je tu prístup do budúcna, že môžeme na mladosti , dravosti a obetavosti stavať aj v ďalších zápasoch. So Zvolenom sme nastupovali po dvoch víťazstvách a mysleli sme si, že nás súper nemôže ohroziť. Začiatok zápasu bol vyrovnaný a hoci sme sa ujali vedenia, dostali sme zbytočný gól a súper stav vyrovnal. Hráčky Zvolena si vypracovali aj ďalšie šance, potom naše dievčatá prebrali iniciatívu a zaslúžene zvíťazili. Boli sme lepším celkom, aj keď poslednú tretinu sme prehrali. Bolo to z dôvodu nesústredenia a zo stavu skóre. Poslednú tretinu sme hrali veľmi zle. Proti silnejším súperom sa nám to nemusí vyplatiť, musíme na tom v tréningovej činnosti popracovať a vyvarovať sa podobných tretín.“