Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Juniori bez bodu, dorasty s troma

Juniori HK ŠKP Poprad a HK Spišská Nová Ves bojovali vonku so súpermi Skalice a Slovana Bratislava.

Nevyhrali ani jeden zápas.

SP. NOVÁ VES. Extraliga dorastencov bojovala s Nitrou a Topoľčanmi doma. Poprad nezískal doma asi bod, Spišská Nová Ves získala body s Topoľčanmi. Športové hokejové triedy oboch klubov mali za súperov rovesníkov z Michaloviec a Trebišova. Spišská Nová Ves v kategórii U12 získala v Trebišove iba jeden bod. Ženy Popradu doma vyhrali, ženy Spišskej Novej Vsi stratili v Martine dva body.

Výsledky:

Extraliga juniorov U19:

MHKM Skalica – HK Spišská Nová Ves 7:5 (3:1, 3:2, 1:2), Ondov 3, Štrauch, Zwick.

HC Slovan Bratislava – HK Spišská Nová Ves 4:2 (1:0, 0:2, 3:0), Ondov, Zwick.

Jozef Škrak – tréner SNV: „V prvom zápase víkendu v Skalici prvých pätnásť minút sme diktovali tempo hry a vyhrávali sme jeden nula. V sedemnástej minúte domáci hrali presilovú hru päť na tri, myslím si, že to bolo tvrdé posúdenie rozhodcu, ktorý odpískal zdržovanie hry za vyhodenie puku mimo ľadovej plochy, i keď tam bol teč. Dostali sme gól, vzápätí druhý a v priebehu troch minút sme prehrali zápas. Tu nastal zlom, to nás pribrzdilo, ale chlapci to nevzdali a bojovali, znížili na šesť ku štyrom a výsledok bol sedem päť. Nepodarilo sa nám vyrovnať, pretože v tomto zápase sme mali získať aspoň bod.V druhom zápase v Bratislave sme hrali na päť obrancov a niektorí chlapci hrali so zranením. Po dvoch tretinách sme vyhrávali o gól, domáci po presilových hrách sa dostali do vedenia a po našej hrubej chybe sme dostali rozhodujúci gól. Škoda, lebo aj v tomto zápase sme mohli bodovať, bohužiaľ sme to nedotiahli aspoň na remízu.“

HC Slovan Bratislava – HK ŠKP Poprad 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), Asch.

MHKM Skalica – HK ŠKP Poprad 7:1 (4:1, 2:0, 1:0), Vislocký.

Extraliga dorastu U17:

HK Spišská Nová Ves – HC Topoľčany 3:0 (2:0, 0:0, 1:0), Tyczynski, Džugan, Horváth .

HK Spišská Nová Ves – MMHK Nitra 1:8 (1:2, 0:4, 0:2), Pavol.

Martin Šiška – tréner SNV: „Sme veľmi radi, že sme získali prvé víťazstvo za tri body. Chcel by som vyzdvihnúť opäť vynikajúci brankársky výkon nášho brankára Boška, ale pochvalu si zaslúžia aj chlapci, ktorí si pomaličky začínajú uvedomovať tie veci, ktoré od nich požadujeme na ľade. Dúfame, že tento trend sa nám podarí aspoň troška preniesť aj do zápasu proti Nitre.

Po náročnom zápase s Topoľčanmi sme nedokázali nazbierať toľko síl, hlavne mentálnych, aby sme zápas s Nitrou zvládli. Súper nás dokázal ľahko poraziť. V prvej tretine sme mu ako–tak dokázali klásť odpor, ale v druhej a tretej tretine bola Nitra jednoznačne lepšia, prehrali sme zaslúžene.“

HK ŠKP Poprad – MMHK Nitra 5:6 (0:2, 2:2, 3:2), Sutor, Svitana, Brincko, Panáček, Miškovič.

HK ŠKP Poprad – HC Topoľčany 2:4 (1:1, 0:2, 1:1), Panáček, Bartkovský.

Športové hokejové triedy

1. liga starších žiakov:

U15: HK Spišská Nová Ves – MŠK Trebišov 19:0 (7:0, 9:0, 3:0), Bača 5, Klempár 3, Ludanyi 3, Vargaeštok 2, Slivka 2, Kresťanko, Hvizdoš, Gosztyla, Jarembák.

U14: HK Spišská Nová Ves – MŠK Trebišov 23:0 (7:0, 7:0, 9:0), Šarišský 5, Richnavský 4, Myklugha 3, Pokrievka 3, Takáč 2, Líška, Jurčák, Kochan, Kalafút, Novák, Kuchár.

Ladislav Karaffa – tréner SNV: „Deviataci (U15) začali zápas gólmi. Súpera prevýšili vo všetkých činnostiach, korčuliarsky a aj silovo. Súper nestačil nielen v obrane, ale nedostával sa ani do útoku. Dalo sa hrať aj lepšie kombinačne. Dali sme veľa gólov a súpera sme jednoznačne porazili. Chlapci ôsmeho ročníka (U14) pokračovali v trende deviatakov, schuti si zahrali a zakorčuľovali, ale súper bol ešte menej zdatný ako hráči deviatakov z Trebišova.“

HK Mládež Michalovce – HK ŠKP Poprad 2:6 (1:1, 1:3, 0:2), Valigura 2, Petrás, Pavlov, Kolesár, Hohol.

U14: HK Mládež Michalovce – HK ŠKP Poprad 1:3 (0:0, 0:2, 1:1), Bujňak, Vernarec, Krigovský.

1. liga mladších žiakov:

U13: MŠK Trebišov – HK Spišská Nová Ves 5:11 (2:2, 1:3, 2:6), Hadušovský 7, Grič 2, Novák, Tomala.

Ján Bednár – tréner SNV: „Polovicu zápasu sme domácim nechávali možnosť hrať o dobrý výsledok. Vypracovali sme si gólové príležitosti, ale nepremieňali sme ich. Súper sa snažil brániť a bol nebezpečný aj v útoku. Odpor domácich sme zlomili v tretej tretine pri našom oslabení, keď sme strelili dva góly. Dnes nám dobre zahrala prvá päťka, ktorá dominovala v zápase, dala desať gólov. Strelecky sa darilo Hadušovskému , autorovi 7 gólov.“

HK ŠKP Poprad - HK Mládež Michalovce 6:3 (5:2, 1:1, 0:0), Mečár 3, Stanček 2, Danielčák

U12: MŠK Trebišov – HK Spišská Nová Ves 3:3 (2:1, 0:2, 1:0), Mikolaj 2, Saksa

František Gonda – tréner SNV: „Odohrali sme dobrý zápas, v ktorom sme si vypracovali množstvo šancí, ktoré sme však nedokázali premeniť. Súpera podržal v zápase a prispel k zisku bodu vynikajúci výkon domáceho brankára. My sme stratili bod po dvoch individuálnych chybách. Ale o tom je šport. Dúfam, že si to chlapci a dievčatá uvedomia a že sa z toho poučia a vyvarujú sa chýb. O to v tejto vekovej kategórii ide.“

HK ŠKP Poprad - HK Mládež Michalovce 17:1 (4:0, 5:0, 8:1), Suchý 3, Šotek 3, Bartečko 3, Helcmanovský 2, Jankura 2, Rataj 2, Podolský.

1. liga žien:

MHK Martin – HC Spišská Nová Ves 4:3x (1:0, 2:2, 0:1, 1:0), Plencnerová, Sroková, Csiszér.

ŽHK Poprad – ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 5:1 (2:0, 2:1, 1:0), Mikesková 2, Staroňová, Gorecká, Gáboríková.