Na Košice o dvesto percent lepší

V sobotu už naostro. Po poľskej previerke už v sobotu čakajú na Spišiakov majstrovské boje s nováčikom extraligy z Košíc. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|30. sep 2015 o 00:00

V extraligovej premiére proti Košiciam očakáva tréner Demečko ešte o dvesto percent lepší výkon.

SP. NOVÁ VES. V sobotu 3. októbra štartuje nová extraligová basketbalová sezóna mužov. V klube BK 04 AC LB Spišská Nová Vesdošlo k zmenám na funkcionárskych postoch a na trénerskom.

Po Ivanovi Kurillovi sa novým kormidelníkom stal známy odchovanec spišskonovoveského basketbalu Dávid Demečko.

Generálkou na nový ročník boli víkendové stretnutia s poľským Przemyslom.

Dve víťazstvá

V sobotu po vyrovnanom priebehu sa muselo o víťazovi rozhodnúť až v predĺžení. Spišiaci zvíťazili o štyri body 84:80.

V nedeľu už malo stretnutie úplne iný priebeh. Od začiatku zápasu diktovali tempo hry domáci a tréner Demečko dal príležitosť aj mladým hráčom z lavičky.

Aj keď to podľa slov trénera Spišiakov ešte zďaleka nevyzeralo všetko ideálne, výsledok 71:37 divákov potešil a správne motivoval na prvý extraligový zápas.

Ten odohrajú v sobotu doma vo východniarskom derby s Košicami.

„Som rád, že v generálke na domácej pôde sme prvý zápas vyhrali. Druhé stretnutie už bolo o niečom inom, súper už nekládol taký odpor, aj preto taký vysoký výsledok,“ stručne zhodnotil prvé súboje pod vlastnými košmi tréner Demečko.

Po dosť dlhej prestávke sa v sobotu konečne pôjde na extraligový basketbal mužov. Hneď v prvom kole to bude veľké východniarske derby s nováčikom z Košíc.

„Už máme len zopár dní do extraligy. Chlapcom som povedal, že na Košice musí byť o dvesto percent lepší výkon. Hlavne mladí musia počúvať, čo sa od nich žiada a potom to na palubovke aj dodržiavať. Len takto môžeme pomýšľať na dobrý výsledok a predstaviť sa od začiatku divákom v tom najlepšom svetle,“ dodal Dávid Demečko.