Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

V Kravanoch päť vylúčených a gól v stej minúte

V stretnutí medzi Kravanmi a Harichovcami sa na ihrisku teda diali veci.

Toto sa len tak nevidí. V nedeľňajšom stretnutí piatej futbalovej ligy Podtatranskej medzi Kravanmi a Harichovcami rozhodca vylúčil až piatich futbalistov a vyrovnávajúci gól domácich padol v stej minúte.

KRAVANY. Viac ako hodinu to bol celkom obyčajný zápas s bezgólovým výsledkom. Potom sa ale na ihrisku začali diať veci. Roztrhlo sa nielen vrece s gólmi, ale aj červenými kartami.

V 69. minúte za stavu 1:1 sa prvýkrát červenalo. Po vzájomnej potýčke išli predčasne pod sprchy domáci Tomáš Cihoň a hosťujúci Dominik Klein.

O desať minút nato opustili hraciu plochu ďalší dvaja hráči. Po druhej žltej karte domáci Marián Ščuka a priamo po červenej brankár Harichoviec Marek Strapec.

Oba tímy tak dohrávali zápas s deviatimi hráčmi. V 85. minúte hosťujúci kapitán Peter Pukluš strhol vedenie na stranu Harichoviec.

Kuriózny súboj vyvrcholil v samom závere. V 90. minúte sa po druhej žltej karte musel predčasne porúčať aj hosťujúci Martin Kaščák.

Duel sa po všetkých tých šarvátkach a prerušeniach nadstavoval až o desať minút a v poslednej sekunde, v stej minúte zápasu, domáci kapitán Peter Tkáč zariadil remízu 2:2.

„Pravdupovediac, ešte ani doteraz v tom nemám celkom jasno. Rozhodcovi sa to ale vymklo z rúk, spod kontroly. Riešil to alibisticky, z čoho pramenili odplácanie na jednej i druhej strane, fauly, nervozita. Každý jeden zákrok bol komentovaný a sprevádzaný emóciami. Arbitra mi bolo aj ľúto, lebo ani my, hráči, sme mu to svojím správaním neuľahčili,“ prezradil kapitán OFK Kravany Peter Tkáč.

Niečo podobné ešte nezažil

Hoci vo svojej bohatej hráčskej kariére tento skúsený defenzívny pilier zažil už čokoľvek, na niečo podobné sa veru nepamätá.

„Päť červených kariet a gól v stej minúte, to som určite ešte nezažil. Aj keď to bol nervózny a určite nie pekný zápas, na druhej strane, mal vysoké tempo. Súper hral veľmi dobre a pôsobil futbalovejším dojmom ako my. Dúfam, že takýto zápas už vo svojej kariére nikdy viac neodohrám,“ dodal Peter Tkáč.