AKTUALIZOVANÉ 20:00

Popradčania si zo Žiliny vezú tri body

Zápas v Žiline mali kamzíci pod kontrolou, vyhrali jednoznačne 5:2.

(Zdroj: ilustračné - TASR/Milan Kapusta)

ŽILINA, POPRAD. Hokejisti Popradu zvíťazili v nedeľňajšom dueli 13. kola najvyššej slovenskej súťaže na ľade MsHK Doxxbet Žilina 5:2.

Priebeh stretnutia

Žilinčania sa už štvrtý raz v rade predstavili doma a chceli čo najskôr zabudnúť na predošlú prehru v derby s Martinom. Od úvodu bolo na ich prejave cítiť väčšiu aktivitu aj hlad po góloch, ale proti bol Kostúr v bráne Popradu aj vychýlená strelecká muška vlkov.

Z hostí spálili dobré príležitosti Rudolf Huna a Števuliak, potom však kamzíci prežili oslabenie a udreli. Žilina prepadla v strednom pásme, hostia dobre zakombinovali a vyrazenú strelu Rudolfa Hunu premenil na gól do odkrytej brány Bartečko.

Gól domácimi zatriasol a do prvej prestávky už nič vážnejšie na hostí nevymysleli.

Popradu sa podarilo zvýšiť náskok v 25. min, keď Rehák dvakrát fauloval v jednom striedaní a oslabil svoj tím.

Hneď úvodnú presilovku využil na svoj druhý gól v zápase Bartečko, keď po peknej kombinácii prestrelil Tomeka. Žilinčania sa snažili o kontaktný gól, ale hostia ich umne držali na dištanc a keď sa im to nepodarilo, ako v 29. min pri šanci Šveca s Róbertom Hunom, zachránil ich Kostúr.

V 36. min však bol aj on bezmocný po úniku Róberta Hunu z pravej strany a jeho dobrej strele. Vlci mohli aj vyrovnať pri následnej presilovke, ale Kostúr bol proti a viaceré dobré šance domácich pochytal.

V posledných sekundách mohol na opačnej strane potešiť svojich Rudolf Huna, ale pri ľavej žŕdke nedokázal puk zasunúť do brány.

V úvode tretej tretiny sa podarilo Popradu zásluhou prvej formácie opäť odskočiť na rozdiel dvoch gólov, keď sa v 44. min trafil aktívny Rudolf Huna.

O 70 sekúnd sa tešili hostia opäť, Branislav Rapáč po spolupráci s bratom Richardom pohotovo prekonal Tomeka. O necelých päť minút si bratia úlohy vymenili, Poprad viedol 5:1 a bolo jasné, že si zo Žiliny odvezie všetky body. Nič na tom nezmenila ani pohotová presilovková strela Lipovského v 53. min.

Domáci potom dostali dvojminútovú výhodu presilovky o dvoch hráčov, ale okrem jednej strely v nej nič nevymysleli a ani v záverečnom tlaku neboli úspešní.

Povedali po zápase

Jerguš Bača, asistent trénera Žiliny: "Hokej sa nehrá na šance a strely, ale na góly. Z vyložených šancí v prvej tretine sme nedokázali dať gól a za stavu 1:2 sme chceli zápas v tretej tretine otočiť, ale spravili sme hrubé individuálne chyby a ani v závere sme pri presilovke o dvoch hráčov neboli efektívni. Zápas sme nezvládli."

Pavol Paukovček, tréner Popradu: "Zápas sme takticky dobre zvládli, chlapci dodržali to, čo sme si pred zápasom povedali k hre Žiliny. V kritických chvíľach nás podržal brankár Kostúr a chlapcom ďakujem za predvedený výkon."

Štatistika

MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Góly: 36. Ró. Huna (Švec, Ri. Huna), 53. Lipovský (Bajaník) 14. Bartečko (Ru. Huna), 25. Bartečko (R. Rapáč, Suchý), 44. Ru. Huna (Bartečko, L. Paukovček), 45. B. Rapáč (R. Rapáč, Kasík), 50. R. Rapáč (B. Rapáč, Štrauch).

Rozhodovali: Jonák Návratek, Výleta, vylúčení: 4:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1 121 divákov.

Zostavy:

Žilina: T. Tomek - Kurali, Grman, Š. Novotný, Makovský, D. Brejčák, Niník, Bajaník - E. Švec, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Valášek, Konečný - Drevenák, Ježek, Drábek - A. Lipovský, Schroner, D. Rehák

Poprad: Kostúr - Gaborčík, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, J. Kasík, Malina, Dinda, Pitka - Rudolf Huna, L. Paukovček, Bartečko - Hvila, O. Rusnák, Kroták - B. Rapáč, R. Rapáč, Štrauch - P. Števuliak, Bajaruns, T. Torok