Popradskí hokejisti zdolali reprezentačnú dvadsiatku rozdielom triedy

(Autor: ilustračné – archív)
TASR|29. okt 2015 o 17:10

Kamzíci nastrieľali mladíkom päť gólov a žiadny neinkasovali.

POPRAD. Hosťujúci hráči mali od začiatku zápasu navrch a prvý gól mohli streliť v 8. minúte, no Skokan i Briják domáceho brankára Škorvánka neprekonali. Mladíci ustáli i následné oslabenie a potom si zahrali v početnej výhode aj oni, väčšie šance si však nevypracovali.

Prejavili sa skúsenosti

Po úvodnej bezgólovej tretine sa už v druhej prejavili skúsenosti i väčšia sila hostí. V 27. minúte využili svoju druhú početnú výhodu v zápase, keď Kasík našiel Krotáka a ten tvrdou strelou otvoril skóre. Druhý gól strelil pri oslabení. Domáci zle rozohrali, B. Rapáč prihral Kasíkovi a ten upravil na 0:2.

Ďalšie tri góly Popradčania strelil v tretej tretine. V 50. minúte sa presadil Hvila, niečo vyše minútu po ňom zvýšil na 4:0 Dinda a v závere stanovil konečné skóre opäť Hvila.

HK VSR SR20 - HK Poprad 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)

Góly: 28. Kroták, 37. Kasík, 50. Hvila, 51. Dinda, 59. Hvila.

Rozhodovali: Goga - Návratek, Synek, vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Novák (SR20) 10 min za narazenie na mantinel,

presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1

Zostavy:

Orange 20: Škorvánek - Meliško, Koch, Jendroľ, A. Sloboda, Ivanič, M. Moravčík, Košecký - J. Sukeľ, Holešinský, Hrušík - Briestenský, Sádecký, D. Novák - J. Tatár, Oško, Klenko - J. Milý, Ondruš, P. Galis - M. Surový

Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, J. Kasík, Malina, Gaborčík, Ťavoda - D. Skokan, L. Paukovček, Bartečko - Hvila, O. Rusnák, Kroták - B. Rapáč, Heizer, R. Rapáč - Števuliak, Bajaruns, Štrauch

Domov»Sportnet na východe»Popradskí hokejisti zdolali reprezentačnú dvadsiatku rozdielom triedy