Kolo juniorov a starších žiakov

Juniori a žiaci HK Spišská Nová Ves a HK ŠKP Poprad pokračovali majstrovskými zápasmi.

SP. NOVÁ VES. Milo prekvapili víťazstvami juniori HK Spišská Nová Ves v Žiline a v Trenčíne. Kolektívnymi výkonmi a výbornými zásahmi brankára Suráka dokázali poraziť obávaných súperov na ich ľade.

Starší žiaci U 15 zvíťazili v Poprade a doma s Prešovom a zabezpečili postup zo základnej časti do nadstavbovej časti aj pre mladších žiakov.

Výsledky:

Extraliga Juniori U 19:

Ms HKM Žilina – HK Spišská Nová Ves 1:2 (1:0, 0:1, 0:1), Ďorko, Ludányi.

HK Dukla Trenčín – HK Spišská Nová Ves 1:2 (0:0, 0:1, 1:1), Kunst, Ondov.

Jozef Škrak – tréner SNV: „Na zápasy vonku, vďaka tomu, že dorast cez víkend nehral, sme cestovali do Žiliny a Trenčína posilnení o sedem hráčov dorastu. Hrali sme takmer so štyrmi päťkami. V Žiline sme začali zle, lebo hneď v úvode sme dostali gól. Potom to bol vyrovnaný zápas, boli šance na jednej aj na druhej strane, ale mohli sme hrať útočnejšie, pretože sme mali viac hráčov a z toho dôvodu aj viac fyzických síl. Podarilo sa nám otočiť zápas, vyhrali sme dva ku jednej, takže samozrejme spokojnosť. Som rád, že dostali priestor aj mladší chlapci skúsiť si juniorskú ligu. Samozrejme, naši hráči, ktorí stále hrajú (seniori a juniori) si odpočinuli a mali viac fyzických síl na záver zápasu a dokázali udržať víťazstvo. V zápase v Trenčíne sme očakávali, že domáci na nás vybehnú a budú hrať nátlakový hokej. Toto sa aj potvrdilo, hrali agresívny hokej, napádali nás a je pravdou, že miestami mali dosť veľký tlak, ale vďaka našej dobrej defenzívnej hre a hlavne brankárovi Surákovi, ktorý podal fantastický výkon, sa nám aj dnes podarilo vyhrať. Dôležité bolo, že v druhej tretine sme šli do vedenia o gól a v poslednej tretine sme dali v oslabení druhý gól a to bol základ úspechu. V závere rozhodcovia trošku trestali a dokonca jednu minútu pred koncom domáci mali výhodu trestného strieľania, hoci nikto nevedel, že prečo, ale rozhodca tak rozhodol. Brankár Surák dokázal zneškodniť trestné strieľanie , takže sa nám podarilo zápas dotiahnuť do víťazného konca. Samozrejme, musím pochváliť všetkých hráčov za obidva zápasy a aj dorastencov, ktorí nám pomohli tým, že sme mohli hrať nátlakový hokej. Zvlášť chcem vyzdvihnúť brankára Suráka.“

HK Dukla Trenčín – HK ŠKP Poprad 7:2 (0:0, 4:1, 3:1), Toma, Plejník.

Ms MHK Žilina – HK ŠKP Poprad 4:3 (1:3, 3:0, 0:0), Lindeman 2, Vislocký.

Športové hokejové triedy

1. liga starších žiakov U 15:

HK ŠKP Poprad – HK Spišská Nová Ves 2:5 (0:3, 1:2, 1:0), Nespala, Turan – Krempaský, Klempár, Bača, Vargaeštók, Tyczynski.

HK Spišská Nová Ves – P.H.K. Prešov 8:2 (3:2, 2:0, 3:0), Bača 3, Tyczynski 2, Hvizdoš, Vargaeštók, Wsól.

Ladislav Karaffa – tréner SNV: „Odohrali sme veľmi dobrý zápas v Poprade, kde od začiatku si dovolím povedať, že sme boli lepším mužstvom. Chlapci dodržali taktické pokyny, ktoré sme si pred zápasom povedali a plnili všetko do bodky. Plusom v zápase bolo, že všetky tri päťky odohrali svoj zápas veľmi dobre, každá päťka zabrala a dala gól. Kolektívu patrí poďakovanie za výkon v tomto zápase. Škoda, že takýchto zápasov v základnej časti nie je viac, lebo sú zápasy, v ktorých prakticky o nič nejde a o výsledku je už rozhodnuté pred zápasom. Tento zápas v Poprade bol iný od prvej do poslednej minúty. Na uvedenú vekovú kategóriu bol zápas vo vysokom tempe, naši chlapci to zvládli a zaslúžene vyhrali. S Prešovom sme začali veľmi dobre, ľahko sa dostali do vedenia, potom sme si to skomplikovali, pretože súper znížil na rozdiel gólu. V druhej a tretej tretine súper na nás nestačil fyzicky, kombinačne a korčuliarsky. Ukázalo sa, že sme boli lepšie pripravení a v pohode sme zápas dotiahli do víťazného konca.“

HC Košice – HK ŠKP Poprad 3:0 (2:0, 0:0, 1:0).

1. liga starších žiakov U 14:

HK ŠKP Poprad – HK Spišská Nová Ves 6:6 (1:3, 3:1, 2:2), Hadžega 2, Šeliga, Dzivjak, Kakara, Gancarčík – Šarišský 2, Kochan 2, Myklugha 2

HK Spišská Nová Ves – P.H.K. Prešov 11:2 (3:1, 3:0, 5:1), Pokrievka 3, Kochan 2, Myklugha 2, Richnavský, Šarišský, Novák, Mužík.

Ľubomír Jetš – tréner SNV: „Hráči ôsmeho ročníka v zápase v Poprade podali rozpačitý výkon. Zápas začali veľmi dobre, dokázali vyhrávať jedna ku štyrom, potom vyhrávali päť ku štyrom a šesť ku piatim, súper sa vždy dotiahol do nerozhodného stavu a tak zápas aj skončil. Hrali sme na štyri útoky a tri obrany, chceli sme dať priestor všetkým chlapcom, lebo je to ôsma trieda a treba chlapcov zapájať do hry, ale v záverečnej tretine sme museli redukovať zostavu tak ako súper. Nechceli sme zápas prehrať a bod z Popradu sa počíta.
Mužstvo ôsmeho ročníka s Prešovom začalo podobne ako deviataci, potom sa hra trošku pritvrdila a častými vylúčeniami rozkúskovala, ale nakoniec znova peknými gólmi do prázdnej brány sme rozhodli o dvojcifernom výsledku.“

HC Košice – HK ŠKP Poprad 3:3 (1:2, 2:0, 0:1), Vernarec 2, Turan

1. liga mladších žiakov U 13:

HK Spišská Nová Ves – HK ŠKP Poprad 0:13 (0:1, 0:5, 0:7), Mešár 7, Šimšaj 2, Lajoš, Danielčák, Františka, Stanček.

P.H.K. Prešov – HK Spišská Nová Ves 9:3 (3:0, 0:2, 6:1), Novák, Truhan, Hadušovský.

Ján Bednár – tréner SNV: „Pre nás bol Poprad momentálne silný súper. Od začiatku zápasu vyvíjal veľkú aktivitu smerom na našu bránu. Dobre si posúval puky, ľahko sa dostával do zakončenia. V prvej tretine sme sa ešte držali a mali priaznivý výsledok. Od druhej časti hostia pridávali góly. Bolo to len o tom, na akom čísle sa to zastaví. My sme mali tri samostatné nájazdy, kedy sme mohli prikrášliť výsledok, ale nedali sme gól. Hostia nás prevýšili a zaslúžene vyhrali. Prvé dve tretiny v Prešove sme držali so súperom krok. Snažili sme sa brániť, ale nezabúdali sme ani na útočnú činnosť. Bolo príjemným prekvapením, ako sa naši chlapci snažili proti súperovi, ktorý je na druhom mieste. V tretej tretine nám naše plány na dobrý výsledok nabúralo vypadnutie dvoch hráčov z hry. Jedno zranenie, druhému sa uvoľnil nôž. Družstvo prestalo byť koncentrované na hru a desať minút pred koncom sme začali inkasovať a bolo po zápase.“

HK ŠKP Poprad – HC Košice 4:5 (1:1, 1:3, 2:1), Danielčák 2, Dvořák, Babič.

1. liga mladších žiakov U 12:

HK Spišská Nová Ves – HK ŠKP Poprad 1:18 (0:6, 0:6, 0:6), Hýroš – resp.: Pokorný 4, Mešár 3, Šotek 2, Jankura 2, Bartečko 2, Rataj 2, Suchý, Palguta, Nahalka.

P.H.K. Prešov – HK Spišská Nová Ves 7:2 (3:1, 0:0, 4:1), Hýroš, Tomala.

František Gonda – tréner SNV: „V Poprade sme odohrali veľmi ťažký zápas, super je veľmi kvalitný a to dokazoval hneď od začiatku zápasu. Veľmi dobre kombinoval a dostával sa do prečíslenia a to využíval potom na zakončenie. Veľké problémy máme v obrane, kde nedokážeme súpera ubrániť. Prešov má veľmi dobré individuality, ktoré sa dokázali presadiť cez našich chlapcov. Vyhrávali osobné súboje a dobre zakončovali. Dokázali sme držať krok len jednu tretinu a to je málo. „

HK ŠKP Poprad – HC Košice 12:4 (6:1, 2:2, 4:1), Bartečko 4, Šotek 3, Pokorný 2, Jankura 2, Rataj.