(Autor: TASR/Oliver Ondráš)
Sportnet|27. nov 2015 o 20:00

Košičania zdolali kamzíkov na ich vlastnej pôde presvedčivo 4:1.

Košičania zdolali kamzíkov na ich pôde presvedčivo 4:1.

POPRAD. Piatkové východniarske meranie síl medzi Popradom a majstrovskými Košicami v rámci 25. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy prinieslo presvedčivé víťazstvo hostí 4:1.

Košičania dosiahli piate víťazstvo v rade a v tabuľke sa šplhajú čoraz vyššie. Popradčania neuspeli druhýkrát za sebou.

Priebeh stretnutia

Po premiérovej predzápasovej šou sa v Poprade hral v prvej tretine podpriemerný extraligový hokej.

Hra sa kúskovala, hráči na oboch stranách si nepresne prihrávali. Hostia boli ale hokejovejší a po hrubých chybách v obrane mohli domáci ďakovať Kostúrovi.

"Oceliari" šli napokon do vedenia v 16. minúte, keď odrazený puk od zadného mantinelu upratal do siete Hrnka.

Prvá prestávka priniesla oživenie na strane Popradu. Gól ale dali opäť hostia. V presilovke Bartoš šikovne tečoval nahodenie Dudáša a bolo 0:2.

Domáci zvýšili dôraz a korčuľovanie, čo im prinieslo viac ako minútovú početnú výhodu o dvoch hráčov. V nej sekundu pred návratom Cebáka znížil Richard Rapáč na rozdiel gólu.

Tlak kamzíkov zastavili až dve po sebe nasledujúce oslabenia.

V úvode tretieho dejstva mohol vyrovnať Bartečko, ale jeho individuálny prienik zastavil Melicherčík. V 49. minúte zahrmelo na druhej strane, keď Hričina nachytal domáceho Kostúra na hruškách - 1:3.

Po faule na Krotáka, ktorý sám prešiel celého klzisko, nariadili rozhodcovia trestné strieľanie. Kapitán Popradu ho ale nepremenil.

Necelé dve minúty pred koncom si vzala domáca striedačka oddychový čas a z hry stiahla brankára. Do opustenej bránky pečatil víťazstvo Košíc vo východoslovenskom derby Bartánus.

Hlasy po zápase

Pavel Paukovček, tréner Popradu: "V prvej tretine bol súper lepší. V druhej sme mali navrch my. Dostali sme sa do hry. Škoda, súper hral dobre v defenzíve, nevedeli sme si s tým poradiť. S jedným gólom sa zápas proti tak kvalitnému súperovi ťažko vyhráva. Gratulujem Košiciam k víťazstvu."

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "Úvod zápasu bol z našej strany dobrý. Šli sme do vedenia. V úvode druhej časti sme využili presilovku a odskočili o dva góly. Poprad ale zlepšil hru, znížil a dostal sa na dostrel. V závere sme si výsledok postrážili."

HK Poprad - HC Košice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 31. R. Rapáč (Suchý, Hvila) - 16. Hrnka (Deyl, Lelkeš) 22. Bartoš (Dudáš, Lelkeš), 49. Hričina (Boltun, Bortňák), 60. Bartánus.

Rozhodovali: Jonák, Novák - Kacej, Tvrdoň, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2083 divákov

Zostavy:

Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Ťavoda, Kasík, Malina, D. Šterbák, Briják - Paločko, L. Paukovček, Bartečko - Hvila, Bajaruns, Kroták - B. Rapáč, Heizer, R. Rapáč - Števuliak, O. Rusnák, Štrauch

Košice: Melicherčík - Deyl, Cebák, E. Šedivý, B. Pavúk, M. Macejko, M. Dudáš - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, T. Hrnka, R. Lelkeš - R. Jenčík, Češík, Matúš Chovan - Bortňák,