Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Amatérsky volejbal sa v ligách vyznačoval príťažlivou hrou

V Starej Ľubovni a jej okolí sa odohrali ďalšie kolá amatérskych volejbalových líg.

V priebehu minulého týždňa sa v Starej Ľubovni a jej okolí odohrali ďalšie kolá amatérskych volejbalových líg. Tie v nich priniesli určite obojstranne zaujímavé a napínavé merania síl, v ktorých jednotlivé kolektívy potvrdili už stúpajúcu formu.

ST. ĽUBOVŇA. V Draganne lige – Mix sa o prvé zaváhanie postaral líder z Plavnice, ktorý tak po domácom zakolísaní prenechal vedúcu priečku Polícii.

Tá naopak potvrdila úlohu papierového favorita, keď si po kvalitnom výkone hladko poradila u Žiakov.

Gumkáči, ktorí sú už v tesnom závese na špici tabuľky, odohrali týždeň až dva súboje, no v nich sa mu darilo so striedavými úspechmi.

Stúpajúcu formu potvrdila na vlastnej palubovke Kamienka, ktorá i keď v dohrávke nestačila na Gumkáčov, v druhom dueli neponechala nič na náhodu s Elektro Alicou.

V poslednom zápase tejto ligy a to susedov v tabuľke sa síce Juniori postarali o príťažlivú zápletku s Memoriom, ale napokon to boli domáci, ku ktorým sa priklonila šťastena.

V Limelight lige nad 35 rokov potvrdilo doterajšiu suverenitu mužstvo Triskáčov, ktoré i keď s menšími starosťami, ale predsa len si na domácej palubovke poradilo s protivníkmi z Polície.

V druhom meraní síl si to medzi sebou rozdali Draganna team a Rarex nábytok, v ktorom taktiež nechýbal výborný náboj a obojstranná dráma so skalpom pre domácu Dragannu.

Výsledky 5.kola

TJ Mier Kamienka – Elektro Alica 3:1 /25:23,17:25,25:20,25:13/

Družstvo hostí sa chytilo v druhom sete vedenia, kde síce Kamienka poľavila, ale dokázala sa sceliť, aby si v ostatných setoch presadila konečné cenné víťazstvo.

VK Plavnica – Gumkáči 1:3 (25:27, 25:15, 21:25, 19:25)

Úvod začal lepšie domáci tím, no koncovku zvládlo lepšie družstvo Gumkáčov. Druhý set domáci nenechali na náhodu a túto výmenu vyhrali s rozdielom 10 bodov. Tretí set si Plavnica vytvorila mierny náskok, no po viacerých nevynútených chybách ho disciplinovanou hrou zvládli zase Gumkáči. V štvrtej výmene lepšou hrou v útoku Gumkáčov a viacerým sériám nevynútených chýb Plavnice znamenal prvú prehru domácich v tohtoročnej súťaži.

VKM Juniori – Memorium 3:2 (25:18, 26:24, 22:25, 27:29, 15:13)

Juniori potvrdili stúpajúcu formu a v dramatickom a bojovnom zápase, v ktorom sa rozhodovalo až v koncovkách setov, sa napokon tešili z víťazstva.

VKM Žiaci – OZP-IPA Polícia 0:3 (23:25, 14:25, 11:25)

Oslabení hostitelia začali zápas so skúsenou Políciou dobre, keď počas celého prvého setu vyhrávali o 4-5 bodov. Koncovku si však neustrážili a keďže okrem Kandráča všetci ostatní hráči zahrali slabo, tak Polícia si odniesla zaslúžený triumf.

dohrávka 4.kola:

Gumkáči – TJ Mier Kamienka 2:3 (28:26, 23:25, 25:14, 21:25, 10:15)

Gumkáčom neprospela dvojtýždňová pauza a pod prehru sa podpísala aj veľká absencia hráčov. Aj keď sa síce snažili a bojovali, súper sa snažil a bojoval o čosi lepšie.

Výsledky:

Draganna team SŠI – Rarex nábytok 3:2 (21:25, 28:30, 30:28, 25:22, 15:12)
Triskáči – OZP-IPA Polícia 3:2 (23:25, 25:14, 25:14, 21:25, 15:13)

V 6. kole Draganna ligy mix sa stretnú:

Memorium – VKM Žiaci, Gumkáči – VKM Juniori, Elektro Alica – VK Plavnica, SL Raketa – TJ Mier Kamienka, OZP-IPA Polícia - voľno

V 5. kole LIMELIGHT ligy nad 35 rokov sa stretnú:

Draganna team SŠI – Triskáči, Barvinok Kamienka – Rarex nábytok, Rarex nábytok – OZP-IPA Polícia dohrávka 3. kola 1.12.2015