Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

Juniori na tretej priečke

Z pohľadu histórie patrí mužský florbal na Spiši medzi najmladšie športy. Výborné úspechy dosahujú ženy.

Jedno víťazstvo, jedna prehra. Extraligoví juniori mali cez víkend s bratislavskými rovesníkmi polovičnú úspešnosť.(Zdroj: Jozef Petruška)

Z pohľadu histórie patrí mužský florbal na Spiši medzi najmladšie športy. Výborné úspechy dosahujú ženy – florbalistky, ale aj v mužských vekových kategóriách sa Novovešťanom darí.

SP. NOVÁ VES. Cez víkend patrila spišskonovoveská športová hala predovšetkým florbalistom.

Florbalové súťaže prvej ligy mužov a extraligy juniorov pokračovali majstrovskými zápasmi na domácej pôde.

Polovičný zásah juniorov

Juniori hrajú extraligovú súťaž a ich prvým sobotňajším súperom bol Snipers Bratislava. Prvú tretinu Spišiaci prehrali o gól 1:2 (25, 30, 57).

V druhej časti hry padlo po dvoch góloch na oboch stranách (61, 63, 71, 92), no stále domáci len doťahovali náskok súpera.

Záverečný finiš Novovešťanov v poslednej tretine aspoň vytúženú remízu nepriniesol a Bratislavčania si cenné víťazstvo ubránili.

Dosť im k tomu pomohli svojou nedisciplinovanosť domáci hráči. Po zbytočných fauloch prišli vylúčenia a presilovky hostia využívali. V konečnom účtovaní Spišská Nová Ves podľahla Snipers Bratislava 5:7.

Na druhý deň FbC Young Arrows proti VŠK Hurikán Bratislava nezaváhali a presvedčivo zvíťazili 14:6. V tabuľke sú tak Novovešťania s 18 bodmi na výbornom treťom mieste.

Výsledok, 1. liga mužov:

FbC YA Spišská Nová Ves – TJ Sokol Gajary 15:9 (6:5, 4:2, 5:2), za SNV: Kalafút 4, Koščo 4, Jerga 4, Bendík 2, Nagy.

Štefan Jerga – hrajúci tréner: „Začiatok zápasu bol z našej strany dobrý, už po štrnástich sekundách sme vyhrávali, ale bohužiaľ od polovice prvej tretiny sme sa prispôsobili slabšiemu tempu súpera a prvá tretina skončila rozdielom jedného gólu. V druhej tretine sme zlepšili pohyb a hra bola v našej réžii. Druhú polovicu tretiny sme prestali znova behať a naša hra sa zhoršila. Nakoniec sme zápas zvládli a dotiahli sme ho k víťazstvu. Dva body zostali doma.“

Extraliga juniorov:

FbC YA Spišská Nová Ves – Snipers Bratislava 5:7 (1:2, 2:2, 2:3), za SNV: Pavlák 2, Kalafút 2, Kollár.

FbC YA Spišská Nová Ves – VŠK Hurikán Bratislava 14:6 (7:2, 3:1, 4:3), Góly SNV: Richnavský 3, Pavlák 3, Kalafút 2, Ondas 2, Tropko 2, Melega, Kollár.

12.Hurikán BA 11 2 1 8 63:134 5

Peter Ličák– tréner SNV: „V zápase s Hurikánom sme očakávali povinné víťazstvo, čo sa aj stalo. V poslednej tretine nastal útlm a súper sa chytil a dal nám tri góly. Dva body zostali doma. Mrzí nás výsledok s mužstvom Snipers, ktorý bol v tabuľke pod nami. Náš cieľ dostať sa v základnej časti čo najvyššie sa narušil. Situáciu prehrou sme si skomplikovali, budeme musieť získať stratené body s inými kvalitnými súpermi. Chceme, aby sme sa v základnej časti umiestnili do štvrtého miesta.“

V pešej zóne im povolili štyri autá. Dorazilo ich trinásť

Z Hlavnej si organizátor promo večierka urobil parkovisko vozidiel Renaultu a Tempusu.

Do parku na Aničke autá nesmú. Ale rely tam bude

Preteky v rekreačnej zóne vyvolávajú otázky. Magistrát: Majú všetky povolenia.

Ohlásil bombu na súde, ten ho vzal do väzby

Starší Košičan sa v pondelok postaral o 20. evakuáciu budovy košických súdov.

Ťahanovčania, pozor. Prišli svine z Družstevnej

Starosta: Je ich priveľa, ľudia sa boja.

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.