AKTUALIZOVANÉ 21:38

Po boji o výplaty zvládli kamzíci úspešne aj súpera z Trenčína

Popradčania ešte ráno ani poriadne nevedeli, či do Trenčína vycestujú.

(Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa)

POPRAD. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom stretnutí 29. kola v rámci najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy nad hráčmi Dukly Trenčín 4:2.

Hoci ešte niekoľko hodín pred začiatkom duelu hrozilo, že pre nevyplatené podlžnosti odmietnu Popradčania na ľade Dukly nastúpiť, napokon sa rozhodli zápas odohrať a uchmatli pre seba cenné tri body.

Poprad uspel v druhom zápase po sebe vonku, Trenčín z ostatných piatich zápasov zvíťazil len jediný raz.

Priebeh stretnutia

Zápas sa pre nich začal vyvíjať zle. Na striedačke zabudnutý Gašparovič dokorčuľoval prudkú strelu Drgoňa a do odkrytej časti brány otvoril skóre už v prvej minúte. Aktivita Trenčína pokračovala aj naďalej, ale v následnej presilovej hre sa im ďalší úspech pridať nepodarilo.

Naopak, navrátilec z trestnej lavice Dinda mohol vyrovnať, no v poslednej chvíli ho zastavila obrana. Sám pred Svobodom sa nepresadil Šišovský. V 12. min sa presilovková strela Holendu odrazila od žŕdky, čo si však hlavní rozhodcovia pre istotu overili u videorozhodcu.

Kamzíkom sa v 14. min podarilo vyrovnať po dlhšom obliehaní Cháberovej brány strelil svoj prvý seniorský gól Achs, keď zadovkou dostal do siete odrazený puk.

V závere tretiny sa hostia dokonca dostali do vedenia, keď po forhendovej kľučke poza gólmanov betón zasunul puk do siete Bajaruns 1:2.

Nedôraz v zadných radoch Dukly zužitkoval v 23. min Štrauch, keď sa pretlačil cez brániacich hráčov a strelou ponad lapačku upravil na 1:3. O päť minút strelil kontaktný gól Vozdecký, keď si spracoval nahodený puk a rýchlou kľučkou zmiatol Svobodu 2:3.

V 29. min sa Dukle núkala ideálna šanca na vyrovnanie. Dvojminútové oslabenie však Popradčania prežili bez ujmy. Aktivita bola v tých chvíľach na domácich hokejkách, no ku gólu neviedla.

Začiatok poslednej tretiny patril kamzíkom. Tí prvú presilovú hru využiť nedokázali, no druhú v 43. min už áno. Suchého nahadzovaný puk pred bránkou dokázal šikovne tečovať Paukovček a ten sa zatrepotal v sieti 2:4.

Hra sa následne odvíjala v strednom pásme. Popradčania sa snažili v prvom rade poctivo brániť vlastnú modrú čiaru a vychádzať do nebezpečných kontier. Paradoxne mali viac z hry ako domáci kolektív a niekoľkokrát pred Cháberom horel ľad.

V záverečných minútach si kamzíci postrážili dvojgólové vedenie a pripravili Trenčínu iba druhú prehru v riadnom hracom čase na domácom ľade.

Hlasy po zápase

Marcel Hanzal, asistent trénera Trenčína: "Do 15 minúty sme mali viac z hry. Naši hráči potom však akoby odišli. Nemôžem pochváliť nikoho. Poslednú tretinu sme si nedokázali prihrať na dva metre a to je zlé. Súper vyhral zaslúžene, bol lepší. Nie som spokojný s výkonom niektorých hráčov. Uvidíme, čo sa bude diať..."

Pavol Paukovček, tréner Popradu: "Chlapcom by som sa chcel poďakovať, že po starostiach, ktoré máme, pristúpili k zápasu zodpovedne. Každý bojoval na hraniciach svojich možností. Podržal nás aj brankár. Ešte raz by som do kabíny odkázal veľké vďaka."

Štatistika

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Góly: 1. Gašparovič (Drgoň, Nemec), 28. Vozdecký 14. Achs (Malina, Štrauch), 19. Bajaruns (Fabian), 23. Štrauch (Kasík, B. Rapáč), 43. Paukovček (Suchý, Bartečko). Rozhodovali: Mrkva, Úlehla (obaja ČR) - Junek, Šefčík, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1562 divákov

Zostavy:

Trenčín: Chábera - Holenda, Richard Pavlikovský, Denis Rehák, Drgoň, Ryzák, Nechala, Zaremba, Trška - Michal Hlinka, R. Dlouhý, D. Hudec - Vozdecký, V. Nemec, L. Novák - T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - Koyš, J. Švec, Šišovský

Poprad: R. Svoboda - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, Kasík, Malina, Gaborčík, D. Šterbák - Števuliak, Heizer, Bartečko - Paločko, Bajaruns, Kroták - B. Rapáč, L. Paukovček, Štrauch - Achs, O. Rusnák, Toma

HK Orange 20 20 2 0 1 0 0 17 27:87 8

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.