AKTUALIZOVANÉ 20:55

O obrat Popradu proti Skalici sa zaslúžil hetrikom Lukáš Paukovček

Hokejisti HK Poprad zdolali na svojom ľade hráčov HK 36 Skalica 4:3.

(Zdroj: TASR/Oliver Ondráš)

Hokejisti HK Poprad zdolali v nedeľňajšom zápase 30. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 na svojom ľade hráčov HK 36 Skalica 4:3.

POPRAD. Poprad sa raduje z tretieho trojbodového zápisu v rade, Skalica ťahá šnúru šiestich duelov s nulovým prírastkom.

Priebeh stretnutia

Po zemetrasení v hokejovom Poprade sa na domáci zápas kamzíkov s poslednou Skalicou prišla pozrieť necelá tisícka skalných divákov.

Hostia využili zásluhou Brendla hneď svoju prvú presilovku a v 4. minúte viedli 0:1

Domáci zahadzovali jednu šancu za druhou, až domáci kapitán Kroták zakončil exportnou strelou akciu, ktorú si aj sám rozohral - 1:1.

Domáci vyrábali v obrane jednu chybu za druhou, čo Skaličania využili na dva góly v rýchlom slede. Zásahy Mickevicsa a Komíneka vyhnali v 12. minúte domáceho brankára Svobodu z bránky.

Popradu nepomohol ani oddychový čas. Vo vlastnom oslabení zazvonil na žrď Kostúrovej bránky Komínek.

Hostia boli aj po prvej prestávke hokejovejším tímom, Poprad sa na dlhé minúty nevedel vymaniť spod ich tlaku. Gólovo sa ale presadzovali iba "kamzíci". Najprv v presilovke znížil na rozdiel gólu z predbránkového priestoru Paukovček, aby ten istý hráč v 38. minúte so šťastím aj vyrovnal na 3:3.

Rozhodnutie prišlo v tretej tretine. Sedem minút pred koncom stretnutia skompletizoval hetrik Lukáš Paukovček, keď v presilovej hre tečoval strelu B. Rapáča. Poprad tak dokonal obrat výsledku z 1:3 na 4:3.

Zvrátiť prehru Skalice nedokázali ani Komínek a po ňom Pašek, ktorí brankára Popradu v čistých šanciach neprekonali.

Hosťom nepomohol ani oddychový čas a záverečná hra bez brankára.

Povedali po zápase

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: "Keby sme v prvej tretine dostali ešte jeden gól, tak nemôžem povedať ani slovo. Po výmene brankárov nás podržal Kostúr. Od druhej tretiny sme hrali ako vymenení a na ľade bolo iné mužstvo. Chlapcom môžem za víťazstvo iba poďakovať."

Roman Šimíček, tréner Skalice: "Už tretí náš zápas má rovnaký priebeh. V prvej tretine sme lepší, od druhej je to úplne opačné. Myslím si, že sme ho zaslúžene prehrali. Hokej sa hrá na tri tretiny a 60 minút a nie je možné, aby sme ho hrali na 20, 30 alebo 40 minút. Tretí zápas v rade a v rovnakom štýle. Neviem, čo mám k tomu povedať."

Štatistika

HK Poprad - HK 36 Skalica 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)

Góly: 11. Kroták, 35. L. Paukovček (R. Suchý, Bartečko), 38. L. Paukovček (Štrauch, B. Rapáč), 54. L. Paukovček (B. Rapáč) - 4. Brendl (Zálešák, Reichel), 12. Mickievics (D. Pašek), 12. Komínek (Školiak)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Bogdaň, Bednár, 926 divákov

Zostavy:

Poprad: R. Svoboda (12. Kostúr) - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, Kasík, Malina, Gaborčík, D. Šterbák - Števuliak, Heizer, Bartečko - Paločko, Bajaruns, Kroták - B. Rapáč, L. Paukovček, Štrauch - Achs, O. Rusnák, Toma

Skalica: P. Ševela - Reichel, Barák, Opalek, Jan Novák, Peter Horváth, Jankovič, Zukal - D. Pašek, Brendl, Mickievics - Korytko, Školiak, Komínek - L. Klíma, Zálešák, Bezúch - Markulinec, Lantoš, M. Trenčan