Utorok, 19. september, 2017 | Meniny má Konštantín

Päť medailí z Budapešti

Popradskí karatisti vycestovali na medzinárodnú súťaž k našim južným susedom, na 21th Tatami karate cup.

Petra Píchová. V Budapešti vybojovala zlato.(Zdroj: jgz)

Poslednú novembrovú nedeľu vycestovali popradskí karatisti na medzinárodnú súťaž k našim južným susedom, na 21th Tatami karate cup.

POPRAD. Komisia štátnej reprezentácie zaradila tento turnaj, pre kadetov a juniorov, ako povinný, v rámci reprezentačnej prípravy na februárové majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať na Cypre.

Z Karate klubu Shihan Poprad sa na zápasisko ako prvý postavil v súťaži súborného cvičenia kata, v kategórii starších žiakov Hugo Hyben, ktorému sa ale nedarilo a vypadol v eliminačných bojoch.

V eliminácii skončili aj Vanesa Jankurová medzi mladšími dorastenkami a Samuel Bednarčík v kategórii kata kadetov.

Prvú medailu pre Popradčanov vybojovala Simona Bednarčíková, ktorá medzi staršími žiačkami skončila tretia. V športovom zápase kumite, v kategórii mladších žiačok nad 28 kg sa o druhú bronzovú medailu postarala Barbora Glatzová.

V kategórii mladších žiačok do 28 kg sa Veronike Jalowiczorovej a ani Eme Zacharovej nedarilo a skončili v eliminačných bojoch.

Ďalší medailový úspech pre popradské farby zaznamenal Filip Chudík, ktorý medzi mladšími žiakmi do 37 kg skončil rovnako tretí. Adamovi Chudíkovi sa medzi staršími žiakmi do 40 kg nedarilo a skončil v eliminácii.

Z eliminácií sa nepodarilo postúpiť ani Kristíne Tapferovej medzi mladšími dorastenkami do 50 kg a Markovi Jalowiczorovi medzi mladšími dorastencami do 40 kg.

Štvrtý bronz vybojoval Igor Hauser v kategórii mladších dorastencov do 45 kg. Igor to skúsil aj o kategóriu vyššie medzi kadetmi do 52 kg, ale tu sa mu už nedarilo a spolu s Tomášom Gajanom skončili v eliminačných bojoch.

O poslednú, tú najcennejšiu, zlatú medailu sa postarala Petra Píchová, ktorá medzi kadetkami nad 54 kg nenašla premožiteľku.

V tejto kategórii sa predstavila aj Monika Pekarčíková, ktorá sa dostala do zápasu o bronz, ktorý však súperka v poslednej sekunde kopom do hlavy otočila vo svoj prospech a Monika tak skončila hneď za medailovými priečkami.

Jozef Móder: Boháči chcú len lacno získať hráčov a draho ich predať

Skvelý futbalista jubiluje. Málokto vie, že sa oňho zaujímal Real Madrid.

Slovenskí maratónci chcú v Košiciach zaútočiť na rekordy

Organizátori predstavili favoritov, aj hviezdneho hosťa MMM.

Versače sa s Mojsejovcami súdi o apartmán v Tatrách

Na súd prišiel s manželkou Norou, no zbytočne.

Biely kôň dostal za podvod päť rokov

Košičanke hrozilo desať rokov, za priznanie a ľútosť dostala iba polovicu.

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém