Päťbodoví Novovešťania, juniori Popradu so ziskom dvoch bodov

Extraligové juniorské a dorastenecké hokejové zápasy priniesli zaujímavé výsledky.

(Zdroj: ilustračné – archív)

Juniori Spišskej Novej Vsi si zabezpečili do tabuľky päť bodov, juniori Popradu získali iba dva body. Dorastenci Popradu porazili doma Trnavu a Ružinov, Spišská Nová Ves získala iba dva body za víťazstvo v predĺžení s Ružinovom, s Trnavou zápas doma prehrala.

SP. NOVÁ VES. V nadstavbovej časti ŠHT žiaci Popradu zvíťazili doma i na ľade Spišskej Novej Vsi (starší žiaci v Poprade, mladší žiaci v Spišskej Novej Vsi). Ženy Spišskej Novej Vsi porazili doma Zvolen, Poprad vyhral v Martine.

SkryťVypnúť reklamu

Výsledky:

Extraliga juniorov U 19:

HK Spišská Nová Ves – P.H.C. Prešov 7:0 (2:0, 2:0, 3:0), Hamráček 2, Ondov 2, Ludányi 2, Chmeľ.

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 4:3x (2:0,0:1, 1:2, 1:0), Hamráček, Ludanyi, Zwich, Bdžoch.

Jozef Škrak – tréner SNV: „Čakal nás veľmi dôležitý zápas s Prešovom, najmä z hľadiska postupu do prvej šestky. Prešov je naším susedom a zaostával za nami o štyri body a má odložené zápasy. Chvalabohu sme zápas zvládli a suverénne sme zvíťazili bez inkasovaného gólu. Chlapci sa na zápas dobre pripravili, hrali zodpovedne. Ja som očakával od Prešova väčší odpor, ale som rád, že sme to zvládli a priblížili sme sa o jeden krok k šestke. Tak ako som predpokladal, zápas s Košicami bol ťažký, pretože sa hosťom vrátili zranení a chorí hráči a podali konsolidovaný výkon. Bolo to napínavé derby. Škoda, že za stavu dva nula sme nepremenili naše gólové príležitosti, viac sme hrali na krásu, chceli sme dávať góly do prázdnej brány. Verím tomu, že keby sme za stavu dva k nule boli dali tretí gól, tak by o zápase bolo rozhodnuté a zápas by mal iný priebeh. Napriek tomu som spokojný s tým, že sme tento rok uzavreli víťazstvom za dva body, dúfam, že tie získané dva body nám pomôžu k tomu, aby sme sa dostali do prvej šestky.“

HK ŠKP Poprad – HC Košice 3:4x (0:1, 2:1, 1:1, 0:1), Martančík, Krmenčík, Bednarčík.

HK ŠKP Poprad – P.H.C. Prešov 4:5x (2:2, 2:1, 0:1, 0:1), Martančík, Bednarčík, Šterbák, Olejník.

Extraliga dorastu U 17:

HK Spišská Nová Ves – HK Ružinov Bratislava 5:4x (2:1, 1:1, 1:2, 1:0), Zekucia, Wsól, Hohol, Ďorko, Rády.

HK Spišská Nová Ves – HK Trnava 1:2 (0:2, 1:0, 0:0), Sutor

Martin Šiška – tréner SNV: „S výsledkom proti Ružinovu vyjadrujeme spokojnosť. Chlapci podali bojovný kolektívny výkon, konečne sa nám podarilo viackrát skórovať. Vždy sme boli vo vedení, avšak v závere sme dostali vyrovnávajúci gól, ktorý rozhodol o predĺžení a v presilovej hre sme dali víťazný gól. Sme radi zo zisku dvoch bodov. Zápas s Trnavou sme prehrali, sme sklamaní.“

HK ŠKP Poprad – HK Trnava 4:1 (1:0, 2:0, 1:1), Panáček 2, Janáček, Hritz.

HK ŠKP Poprad – HK Ružinov Bratislava 5:4 sn (1:0, 1:3, 2:1, 0:0), Olejník 2, Kundrik 2, Nespala.

Športové hokejové triedy

Nadstavbová časť

1. liga starších žiakov U 15:

HK ŠKP Poprad – HK Spišská Nová Ves 5:3 (2:0, 1:0, 2:3), Figura 3, Dlugolinský, Kolesár – resp: Jarembák 2, Novák.

Ladislav Karaffa – tréner SNV: „V Poprade naši deviataci nezachytili úvod zápasu, domáci sa dostali ľahko do vedenia, potom sa hra vyrovnala. Bol to dobrý zápas. My sme hrali kombinačne, dostávali sme sa do šancí, ale bez úspechu. V poslednej tretine sme mali prevahu, mali sme aj na to, aby sme zápas otočili, ale zahodili sme čisté šance. Domáci dali piaty gól až minútu pred záverečným klaksónom.“

1. liga starších žiakov U 14:

HK ŠKP Poprad - HK Spišská Nová Ves 5:4 (3:1, 2:3, 0:0 ), Vernarec, Nemeš, Kakara, Dlugoš, Dzivjak – resp: Šarišský 2, Kochan, Olejník

Ľubomír Jetš – tréner SNV: „Chlapci ôsmeho ročníka boli bez šancí na to, aby sa dostali do vedenia. Súper dal rýchle góly a prehrávali sme päť jedna. Po úpravách v zostave sa mužstvo vzchopilo, ale v závere nám chýbali sily na to, aby sme aspoň vyrovnali. Musím povedať, že sme na vyrovnanie mali šance.“

1.liga mladších žiakov U 13:

HK Spišská Nová Ves – HK ŠKP Poprad 2:6 (1:1, 0:4, 1:1), Grič, Hadušovský – resp: Štefančík 3, Danielčák , Lajoš, Mešár.

Ján Bednár – tréner SNV: „Hostia boli počas celého zápasu aktívnejší, diktovali tempo. My sme sa im snažili vzdorovať, čo nám vyšlo, ale iba v prvej a tretej tretine. Výsledkovo sme nezvládli druhú tretinu, kedy sme v priebehu dvanástich minút inkasovali štyri góly a o výsledku bolo rozhodnuté. Naši chlapci počas celého zápasu mali príliš veľký rešpekt pred súperom, čo sa negatívne prejavilo na ich výkone.“

Miloš Šeliga – tréner Popradu: „Do zápasu v Spišskej Novej Vsi sme nastúpili po ťažkých zápasoch v Košiciach a v Prešove. Chlapci boli trošku zaskočení a trocha nám trvalo, dokiaľ sme sa dostali do tempa , pretlačili sme sa silou širšieho kádra. Cením si snahu domáceho mužstva.“

1.liga mladších žiakov U 12:

HK Spišská Nová Ves – HK ŠKP Poprad 0:24 (0:12, 0:6, 0:6), Bartečko 6, Rataj 4, Pokorný 4, Šotek 3, Suchý 3, Paško, Helcmanovský, Valigura, Šleboda.

František Gondar – tréner SNV: „Mrzí ma, že sme súperovi dovolili dať toľko gólov a nedali sme ani čestný gól. Poprad je kvalitné mužstvo, ktoré produkuje na svoju vekovú kategóriu kolektívny a efektívny hokej.“
Miloš Šeliga – tréner Popradu: „Náš šiesty ročník potvrdzuje, že momentálne nemá konkurenciu na východnom Slovensku. Dokáže vysoko porážať aj také mužstvá, ako sú Košice, bolo len otázkou času, kedy sa presadíme strelecky. Chlapci si s chuťou zahrali a cením si aj domácich chlapcov, pretože aj za nepriaznivého stavu hrali s chuťou až do konca zápasu.“

1. liga ženy:

HC Spišská Nová Ves – ŽHKm Zvolen 10:4 (1:4, 6:0, 3:0), Plencnerová 4, Suráková 3, Turcsanyiová, Sroková, Muchová

Pavol Findura – tréner SNV: „Začiatok zápasu bol hrozný, nastúpili sme nekoncentrovane, dievčatá si mysleli, že súper sa porazí sám. Po hrubých chybách v prevej tretine sme prehrávali rozdielom troch gólov. Myslím si, že po dohovore v kabíne sme si to v šatni vysvetlili a prakticky do druhej tretiny nastúpilo celkom iné družstvo, ktoré bolo hokejovejšie a v druhej časti otočilo skóre. Dievčatá hrali potom to, na čo majú a potvrdili to gólmi. V tretej tretine sa zápas už len dohrával. Myslím si, že aj keď sme vyhrali, výkon z našej strany nebol dobrý, ale do konca základnej časti nám zostáva odohrať ešte posledný zápas doma s Popradom. Potom sa musíme pripraviť na play–off.“

MHK Martin – ŽHK Poprad 0:7 (0:4, 0:1, 0:2), Mikesková 3, Majeríková 3, Čulíková.