Utorok, 19. marec, 2019 | Meniny má Jozef

Kroták jubilejný gól nedal, Poprad doma prehral

V 37. kole extraligy hokejistov prehral doma Poprad so Zvolenom 3:4 po predĺžení.

Arne Kroták si musí na 500. gól v extralige ešte počkať.Arne Kroták si musí na 500. gól v extralige ešte počkať.(Zdroj: TASR/Oliver Ondráš)

POPRAD. Úvodná časť hry sa niesla v znamení enormnej snahy Arne Krotáka pokoriť hranicu 500 strelených gólov. Popradu k tlaku pomohla i presilová hra, ale Zvolenčania na čele s brankárom Barošom odolávali.

Ovácie publika prišli až v 12. minúte, keď sa z rohu klziska prekľučkoval Koyš a po individuálnej akcii otvoril skóre - 1:0.

Hostia veľa vody pred popradskou bránkou nenamútili. Možnosť vyrovnať prišla až pár sekúnd pred prvou prestávkou. V presilovke 5 proti 3 dvakrát nebezpečne pálil Juraško.

Zvolen sa po prvý raz presadil počas pokračujúcej výhody o dvoch hráčov. Po Baginovej strele sa puk od konštrukcie bránky odrazil k nepokrytému Brabencovi a ten ho poľahky poslal do siete - 1:1.

V 26. minúte prešiel domácou obranou ako nôž maslom Klhufek. S jeho zakončením si Kostúr ešte poradil, ale na dorážku Mráza už bol prikrátky - 1:2.

Otočenie výsledku dokonal v presilovej hre opäť Brabenec, ktorému gól na hokejku posadil Semorád. Po treťom góle Zvolena opustil ľad pre zranenie brankár domácich Matúš Kostúr.

Vyrovnali pred koncom, inkasovali v predĺžení

Náboj zápasu vrátil na začiatku tretej tretiny Štrauch, keď hostia na chvíľu prestali hrať v domnienke postavenia mimo hry - 2:3.

V 48. minúte sa famóznym zákrokom zaskvel hosťujúci gólman Baroš. V jeho bleskurýchlej lapačke skončil príklep Heizera z bezprostrednej blízkosti.

Vyrovnanie prišlo 18 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby. Poprad odvolal brankára a navýšil tak svoju výhodu presilovej hry o dvoch korčuliarov. Kroták vydoloval puk v rohu klziska, nabil nastrelu Fabianovi a ten sa nemýlil - 3:3.

V predĺžení o víťazstve Zvolena a zisku extra bodu pre hostí rozhodol Radovan Puliš.

Hlasy trénerov

Pavel Paukovček, tréner Popradu: "Prvá tretina z našej strany výborná. V druhej sa dostal súper do vedenia po fauloch-nefauloch. V tretej tretine sa nám podarilo vyrovnať. Myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť."

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: "Začali sme veľmi zle. Podržal nás hlavne brankár Baroš. Spali sme, nekorčulovali sme, domáci boli agresívni. V druhej tretine sme ožili. Pomohli nám presilovky, najmä tá 5 na 3. Za stavu 3:1 sme prestali hrať a prišli sme o bod. Dva body nás tešia, ale bol to zvláštny zápas. Poďakovanie patrí brankárovi i celému mužstvu."

Štatistika

HK Poprad - HKM Zvolen 3:4 po predĺžení (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)

Góly: 12. Koyš (Heizer, Gáborčík), 42. Štrauch (O. Rusnák, D. Šterbák), 60. Š. Fabian (Kroták, Bartečko) - 22. Brabenec (E. Bagin, Juraško), 26. B. Mráz (Klhufek, D. Krejčí), 30. Brabenec (Semorád, R. Puliš), 63. R. Puliš (Brabenec, L. Pokovič)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše R. Rapáč (Poprad) 10 min osobný trest, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Mullner - Korba, Rovenský, 1420 divákov

Poprad: Kostúr - Dinda, Briják, Š. Fabian, Gaborčík, Kasík, D. Šterbák - Koyš, Heizer, Bartečko - Matúš Paločko, O. Rusnák, Kroták - Štrauch, L. Paukovček, R. Rapáč - Števuliak, Bajaruns, Achs