Poprad nestačil na trenčiansku Duklu

Matúš Paločko (vľavo) dal dva góly, na body to nestačilo.
Matúš Paločko (vľavo) dal dva góly, na body to nestačilo. (Autor: TASR/Oliver Ondráš)
TASR|10. jan 2016 o 19:47

V 38. kole hokejovej extraligy podľahol Poprad Trenčínu 2:4 a so súperom si vymenili pozície na piatom a šiestom mieste.

POPRAD. Zápas o 5. miesto začal aktívnejšie domáci Poprad. Už v 5. minúte skóroval Kroták, no arbitri jeho gól neuznali.

Hostia sa ubránili dvom presilovkám a ešte pred prvou sirénou prepadla ľahká strela D. Nováka za chrbát náhradného brankára Popradu Svobodu.

Aj v druhej tretine dominovali "kamzíci". Najskôr dvakrát zoči-voči Cháberovi neuspel Kroták, no potom prišli chvíle Matúša Paločka, ktorý sa v rozmedzí troch minút presadil hneď dvakrát a Poprad razom vyhrával.

Trenčania sa v útočnom pásme ťažko presadzovali a zdalo sa, že rozbehnutých domácich už nezastavia, no na koňa ich dostalo zbytočné vylúčenie popradského beka Fabiana a v 5 minútovej presilovke otočili misky váh na stranu vojakov góly Hatalu s L. Novákom - 2:3.

Nepomohla ani dlhá power-play

Poprad nastúpil do tretej tretiny s jednoznačným úmyslom vyrovnať, no šance "kamzíkov" výrazne narušil šťastný štvrtý gól, ktorý Svobodovi de facto strelil vlastný obranca Šterbák.

Trenčínu v ďalšom priebehu stačilo len brániť stredné pásmo a "vojaci" pohodlne držali dvojgólové vedenie.

Poprad takmer štyri minúty pred koncom odvolal brankára a celý čas "dusil" súpera vo vlastnej tretine, no bez efektu.

Piaty gól nepridal už ani Trenčín, ale stačilo to, aby Podtatrancov predstihol v tabuľke.

Hlasy po zápase

Pavol Paukovček, tréner Popradu: "Dnes sme zrejme urazili šťastenu zbytočným faulom, po ktorom sme dva razy inkasovali. V hre 5 na 5 sme boli pritom lepším tímom, aj prvý gól patril do kategórie lacných. Chýba nám pre zranenie slabín Kostúr, no doplnenie kádra je otázkou vymenovania nového športového riaditeľa budúci týždeň."

Marcel Hanzal, asistent trénera Trenčína: "Domáci začali veľkým tlakom. Rozhodli presilovky a skrat popradského hráča. Potom sme už len kontrolovali hru."

HK Poprad - Dukla Trenčín 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Góly: 23. Matúš Paločko (Kroták, Štrauch), 27. Matúš Paločko (Heizer, Kroták) - 15. D. Novák (Švec, Toman), 34. Hatala (Róbert Petrovický, Michal Hlinka), 37. L. Novák (R. Dlouhý, Drtina), 50. J. Gašparovič (Denis Rehák)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, Š. Fabian (Poprad) 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Gavalier, Smrek, 1464 divákov

Poprad: R. Svoboda - Suchý, Briják, Š. Fabian, Gaborčík, Kasík, D. Šterbák, Malina - Koyš, Heizer, Bartečko - Matúš Paločko, O. Rusnák, Kroták - Štrauch, L. Paukovček, R. Rapáč - Števuliak, Bajaruns, Achs.