Suverénny Pink Panthers Poprad

Florbalisti. Zahrali si aj pred Vianocami.
Florbalisti. Zahrali si aj pred Vianocami. (Autor: dod)
Sportnet|13. jan 2016 o 00:00

V športcentre Zámoček Matejovce sa odohralo 5. a 6. kolo Podtatranskej florbalovej ligy.

Počas predvianočnej soboty sa v športcentre Zámoček Matejovce odohralo 5. a 6. kolo Podtatranskej florbalovej ligy.

POPRAD. Tohtoročný líder ligy Pink Panthers Poprad nenašli premožiteľa ani v tomto dvojkole. Zvíťazili nad možným konkurentom na triumf, Legendami Spišské Podhradie, 6:2, čím si upevnili prvé miesto v tabuľke s jasným 5-bodovým náskokom.

Striedavo sa darilo družstvám na druhom a treťom mieste, Legendám Spišské Podhradie a Veľkej Lomnici. Ich vzájomný zápas vyšiel lepšie pre Legendy, zvíťazili 7:5. Lomnica svoj druhý zápas vyhrala s Vrbovom tesne 6:5.

V závere sa strachovala o výsledok, keď v tretej tretine Vrbov v priebehu dvoch minút strelil tri góly a vyrovnal na 4:4.

O dve minúty dokonca pridal ďalší a otočil misky váh na svoju stranu. Lomničania sa prehre dokázali vyhnúť, pridali dva góly a pripísali si dva body do tabuľky.

V záverečnom zápase dňa v boji o chvost tabuľky dokázal Vrbov zvíťaziť nad Ľubovňou tesne 4:3 a pripísali si nielen prvé body, ale i prvé víťazstvo v tomto ročníku.

Mimoriadne sa darilo Repiščákovi z Panthers Poprad, ktorý si v zápase s Ľubovňou pripísal štyri góly a tri asistencie a udržal si prvé miesto v kanadskom bodovaní. Zároveň vedie i tabuľku strelcov o jeden gól pred svojím tímovým kolegom Liptákom.

Najlepší nahrávač je Džadoň z Veľkej Lomnice, najlepší brankár suverénne Arne Kroták z Pink Panthers Poprad s úctyhodným priemerom 1,75 gólu na zápas.

Výsledky: LEGENDY SP. PODHRADIE – PINK PANTHERS POPRAD 2:6 (0:2, 1:2, 1:2), góly: Špiner 2 – Lipták M. 3, Dzivjak, Knapík, Repiščák, FBC VRBOV – FBC V. LOMNICA 5:6 (0:3, 1:1, 4:2), góly: Alexy, Faltín, Háber, Hrebeňák P., Jakubkovič – Mak 2, Džadoň, Bartsch, Kolesár, Lukáč, FBC ST. ĽUBOVŇA – PINK PANTHERS POPRAD 1:9 (1:5, 0:1, 0:3), góly: Tulka – Repiščák 4, Dzivjak 2, Koban, Lipták M., Živčák, FBC V. LOMNICA – LEGENDY SP. PODHRADIE 5:7 (3:2, 2:3, 0:2), góly: Kolesár, Lukáč po 2, Džadoň – Špiner 3, Macuga Š. 2, Dzurik T., Valko, FBC ST. ĽUBOVŇA – FBC VRBOV 3:4 (0:2, 1:1, 2:1), góly: Živčák 2, Tulka – Hrebeňák P., Háber, Giblák, Fedorek.

1. Pink Panthers Poprad 6 6 0 0 46:14 12
2. Legendy Sp. Podhradie 6 3 1 2 30:24 7
3. Fbc V. Lomnica 6 3 1 2 31:31 7
4. Fbc Vrbov 6 1 0 5 20:39 2
5. Fbc St. Ľubovňa 6 1 0 5 19:38 2