Druholigová hokejová dráma v Gelnici

Bez play-off. Po náročnej základnej časti si Rebellion Gelnica atraktívnu vyraďovaciu časť nezahrajú. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|12. jan 2016 o 00:00

S lídrom držali Gelničania krok a boli blízko k remíze.

GELNICA. V sobotu 9. januára odohrali HC Rebeloin Gelnica ďalší majstrovský zápas druholigovej skupiny Východ. Gelnickí diváci sa prišli v tejto sezóne druhý raz pozrieť na lídra skupiny z Dolného Kubína.

Výborný hokej

A kto prišiel, neľutoval. Dolnokubínčania chceli všemožne odčiniť novembrovú prehru z Gelnice a ziskom 3 bodov si poistiť vedúce postavenie v skupine.

Uvedomovali si, že výborne rozbehnutí Sabinovčania im šliapu na päty a strata každého bodu by znamenala stratu vedúceho postu.

Zápas začal v strhujúcom tempe a prvých desať minút videli diváci naozaj kvalitný hokej hodný aj prvoligistov.

V 4. minúte posunul do vedenia Gelničanov skúsený Petričko, ktorý spomedzi kruhov nekompromisnou strelou vymietol ľavý horný roh Dzuroškovej brány.

„V druhej tretine sa tempo trochu znížilo, obidve mužstvá si boli vedomé, že hrať šesťdesiat minút v maximálnom nasadení nevydržia. Napriek tomu však diváci stále sledovali kvalitný zápas so šancami na obidvoch stranách. Kým hostí vo svojich nájazdoch „utlmil“ výborne chytajúci domáci brankár Sedlačko, domáci nepremenili tri tutovky,“ povedal Marián Znak z HC Rebellion Gelnica.

A tak sa o výsledku rozhodovalo v tretej časti hry. V 54. minúte hosťujúci Michalica vyrovnal a ten istý hráč o necelú minútu strhol vedenie na stranu hostí.

„Záverečný pokus domácich o power play zmarilo nešťastné zlé striedanie a tak domáci stratili výhodu hry so šesticou korčuliarov.

Výsledok stretnutia je pre Gelničanov veľmi krutý, lebo za bojovnosť a výkon hlavne v pozornej defenzíve by si aspoň bod zaslúžili. Napriek prehre pripravili spolu s hosťami vydarený hokejový večer.

Diváci odchádzali zo Štadióna P. Bindasa spokojní s hrou, aj keď tri čerešničky na torte v podobe troch bodov chýbali.

„Gelnickí Rebelion už postup do play–off majú len v teoretickej rovine, ale v posledných dvoch domácich zápasoch základnej časti chcú potešiť divákov dobrým hokejom. V sobotu 23. januára o 17.30 hod. hráme doma proti L. Mikulášu B a 6. februára so Sabinovom. Pozývame na hokej na Štadión Petra Bindasa,“ dodal Marián Znak.

Výsledok, 2. liga, dospelí, skupina Východ: HC Rebellion GELNICA – MšK Hviezda Dolný Kubín 1:2 (1:0, 0:0, 0:2).