Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Florbalisti Spišskej Novej Vsi majú istotu play-off

Florbalisti postúpili medzi najlepších na Slovensku.

SP. NOVÁ VES. Florbalové majstrovské zápasy pokračovali v prvej lige mužov, extralige juniorov a dorastencov.

FbC YA Spišská Nová Ves v prvej lige doma jeden zápas vyhrala a jeden prehrala, juniori toho istého klubu v extralige prehrali v Prešove a aj v Sabinove. Dorastenci utrpeli prehru v Prešove.

Výsledky

1. liga mužov:

FbC YA Spišská Nová Ves – Legia Topoľčany 12:8 (3:2, 4:3, 5:3), Góly: Koščo 7, Bendík 2, Jerga 2, Džerenga – Asistencie: Mišenda 3, Vádovský 2, Jerga 2, Džerenfa 2

FbC YA Spišská Nová Ves – BK Harvard Partizánske 9:10 (4:3, 0:2, 5:5), Góly SNV: Koščo 3, Džerenga 2, Mišenda 2, Vádovský, Jerga – Asistencie: Mišenda 2, Vádovský 2, Džerenga 2, Heizer, Koščo, Jerga.

Lukáš Mišenda - hrajúci tréner: „Vedeli sme, že víkend bude pre kategóriu mužov veľmi náročný. Potrebovali sme v dvoch domácich zápasoch získať minimálne dva body, čo sa nám aj podarilo. Chýbali nám juniori a nehrali nám zranení hráči. V zápase s Topoľčanmi sme začali veľmi dobre, vyhrávali sme rozdielom troch gólov. Zápas bol v našej réžii. S výsledkom zápasu s Topoľčanmi som spokojný. V druhom zápase s Partizánskym sme mali začiatok prvej tretiny dobrý a tretinu sme aj vyhrali. V druhej tretine sa prejavila únava, vylúčenia z našej strany boli zbytočné a rozhodli o našej prehre. Zápas sme si prehrali našimi zbytočnými chybami. Čakajú nás ešte dva zápasy v Nitre a Detve. Play-off už máme zabezpečenú, splnili sme cieľ tejto sezóny, udržali sme sa v prvej lige a pokračujeme v lige ďalej. Chceme zabojovať o čo najlepšie umiestnenie.“

Extraliga Juniori:

FBC Mikuláš Prešov – FbC YA Sp. Nová Ves 13:5 (5:3, 2:0, 6:3), Góly SNV: Lipčák 2, Pavlák 2,Filip, Olšavský

Asistencie: Lipčák 3, Melega, Pavlák.

FbC Predátor Sabinov – FbC YA Sp. N. Ves 21:10 (5:4, 5:3, 11:3), Góly SNV: Lipčák 5, Pavlák 2, Richnavský, Tropko, Pollák

Asistencie: Richnavský 2, Pavlák, Lipčák, Kollár, Olšavský.

Dorastenci:

FBC Mikuláš Prešov - FbC YA Spišská Nová Ves 8:5 (0:1, 4:0, 4:4), Góly SNV: Lengvarský 2, Tropko 2, Balla – Asistencie: Bajus, Olšavský, Balla, Michálek.