Popradskí hokejisti utrpeli v Banskej Bystrici debakel

(Autor: ilustračné – archív)
TASR|22. jan 2016 o 14:48

Kamzíci dostali od Baranov až osem gólov, sami dali iba dva.

BANSKÝ BYSTRICA/POPRAD. V prvej tretine videli diváci rušný hokej. Popradčania sa ujali vedenia v 7. min, keď skúsený Kroták rovno po vyhratom buly prekvapil brankára Bacashihuu. Na odpoveď stačilo domácim iba 14 sekúnd, presadila sa štvrtá bystrická formácia, po práci Adamčíka a Ambroza prekonal Kostúra obranca Ďatelinka 1:1.

Brankár "baranov" Bacashihua nemal svoj deň, v 8. min. ho nachytal z ostrého uhla Štrauch a opätovne vrátil hosťom tesný náskok. Domáci reagovali mohutnou ofenzívou a podarilo sa im skóre otočiť. Po prihrávke Majdana vyrovnal Kytnár a na 3:2 upravil v 16. min. Čížek, ktorý spoza kruhu na vhadzovanie prepálil Kostúra.

Nevyužili šance

V druhej časti už držali taktovku hry pevne Banskobystričania. V 22. minúte napriahol z pravej strany Hvila a zasadil hosťom štvrtý úder. Na 5:2 zvýšil v presilovke Majdan, keď našiel medzeru medzi žŕdkou a telom Kostúra. Popradčania mali príležitosti hlavne v početných výhodách, ale nedokázali ich využiť.

Tretia časť sa už niesla jasne v réžii "baranov", ktorí ďalej navyšovali svoj náskok. Aktivitu domácich zúročil v 43. minúte Ďatelinka, ktorý sa presadil zblízka a strelil svoj druhý gól v zápase. V 47. min. mali šance na skorigovanie skóre Toma a Števuliak, ale Bacashihua vytiahol tentoraz skvelé zákroky.

O päť minút neskôr skomplezitoval Ďatelinka svoj hetrik, puk sa po jeho strele dostal do bránky kuriózne od zlomenej hokejky Bajarunsa.

Bystričania boli na nezastavenie, po rýchlom útočnom výpade zvýšil na 8:2 Majdan. Diváci si potom pýtali desiatku, ale skóre sa už do konca zápasu nezmenilo.

HC 05 iClinic Banská Bystrica - HK Poprad 8:2 (3:2, 2:0, 3:0)

Góly: 7. Ďatelinka (Ambroz, Adamčík), 12. Kytnár (Majdan, Lucenius), 16. Čížek (Kytnár), 22. Hvila (Kytnár), 39. Majdan (Zigo, Pujacs), 43. Ďatelinka (Sandgren, Zigo), 52. Ďatelinka (Majdan), 55. Majdan (Zigo, Sandgren) 7. Kroták, 8. Štrauch (Paukovček, Rapáč).

Rozhodovali: Baluška, Goga Jobbágy, M. Korba, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1948 divákov.

Zostavy:

HCď05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Pujacs, Rosandič, Čížek, Košecký Lucenius, Zigo, Majdan, Bast, Kytnár, Hvila Ferleťák, M. Surový, Lamper Andrisík, Adamčík, Ambroz

HK Poprad: Kostúr Suchý, Dinda, Gáborčík, Fabian, Malina, Šterbák, Briják, Krmenčík Bartečko, Heizer, Koyš Kroták, Bajaruns, Paločko Rapáč, Paukovček, Štrauch Achs, Toma, Števuliak