Kométa získala od majstra bod, doma suverénna

Náročný víkend Kométa zvládla. Spišiačky získali cenný bod u majstra a v druhom majstráku už boli gólové hody. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|26. jan 2016 o 00:00

V Tvrdošíne prehrali extraligistky zo Spiša až v predĺžení.

Doma si všetko vynahradili proti Kysuckému Novému Mestu.

SP. NOVÁ VES. Extraliga žien pokračovala cez víkend majstrovskými zápasmi Kométy Spišskej Novej Vsi vonku v Tvrdošíne a v nedeľu doma s Kysuckým Novým Mestom. V riadnom hracom čase ani raz Spišiačky neprehrali.

Kométa získala štyri body a je v čele tabuľky. V extralige juniorov domáci juniori podľahli Košiciam, dorastenci Spišskej Novej Vsi vyhrali v Sabinove. Starší žiaci prehrali v Prešove.

Výsledky:

Extraliga žien:

FbK Tvrdošín – FbK Kométa Spišská Nová Ves 7:6 (1:2, 1:3, 4:1, 1:0), góly SNV: Grossová Kl. 3, Hudáková Pa, Hudáková Kr.

FbK Kométa Spišská Nová Ves – FbK Kysucké Nové Mesto 10:3 (6:1, 3:1, 1:1), góly SNV: Hudáková Pav. 3, Grossová Vik. 3, Hudáková Kr. 2, Grossová Kl. 2.

Jozef Grega – tréner SNV: „Na Tvrdošín sme sa špeciálne pripravovali počas dvoch týždňov. Po prvej tretine sme vyhrávali dva ku jedna, po druhej tretine sme vyhrávali dokonca päť ku dvom. Bohužiaľ bol to zápas, v ktorom nie sú schopné nastúpiť všetky hráčky podľa kvality. Hrali sme na šesť hráčok, Tvrdošín v prvých šiestich minútach otočil zápas na šesť ku piatim. Nemohol som vystriedať hráčky a zmeniť náš štýl hry. Po oddychovom čase sme zmenili štýl hry, nastrelili sme asi štyri tyčky a trikrát sme nedali do prázdnej brány. Vyrovnali sme a v predĺžení sme prehrali. Na konci stretnutia, asi tri sekundy pred predĺžením sme mohli rozhodnúť do prázdnej brány a hráčka pri strele spadla a od tyčky sa lopta vrátila späť, rozhodca našu hráčku vylúčil. Pri presilovke domácich sme dostali gól. Potrebovali sme zo zápasu s Tvrdošínom získať aspoň bod, čo sa nám podarilo. Určite je na našej strane spokojnosť. Domáci zápas s Kysuckým Novým Mestom sme potrebovali vyhrať, cieľ sme splnili.“

Extraliga juniorov:

FbC YA Spišská Nová Ves – ATU Košice 8:9 (4:2, 1:3, 3:4), góly SNV: Melega 3, Lipčák 3, Kalafút, Ondas.

Dorastenci:

FbC Sabinov – FbC YA Spišská Nová Ves 4:13 (2:2, 1:5, 1:6), góly SNV: Tropko 8, Olšavský 3, Lengvarský, Balla.

Starší žiaci:

FBC Mikuláš Prešov – FbC YA Spišská Nová Ves 4:3 (1:0, 3:3 ,0:0), góly SNV: Volf, Rerko, Holečko.