Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Spišskonovoveské juniorky nestratili ani set

Volejbalový víkend úspešný pre hráčky Volejbalového klubu Spišská Nová Ves.

Tri zápasy, tri víťazstvá. Mladšie žiačky Sp. Novej Vsi (na snímke) na turnaji v Bardejove postupne zdolali domáci tím, Sninu a Poprad.(Zdroj: im)

SP. NOVÁ VES. Juniorky hostili Zvolen a kadetky mali za súperky dievčatá z Vranova. Obe družstvá vyhrali doma zhodne 3:0 a 3:0.

Mladšie žiačky-6 vyhrali Bardejove všetky 3 zápasy rovnako zhodne 2:0.

Neúspešné boli iba mladšie žiačky-3, ktoré prehrali vo Svidníku 0:2 a 0:2.

Mladšie žiačky-6: 4. kolo – turnaj v Bardejove

VK SNV – Bardejov 2:0 (15, 16)

VK SNV – Snina 2:0 (18, 12)

VK SNV – Poprad 2:0 (22, 21)

Spišiačky cestovali na ligový turnaj do Bardejova ako favorit, pretože sú na 1. mieste v tabuľke. Svoje postavenie potvrdili, vyhrali všetky 3 zápasy bez straty setu.

Eva Fabianová – trénerka mladších žiačok-6 Spišskej Novej Vsi: „Cez víkend naše mladšie žiačky cestovali do Bardejova. Bol to prvý turnaj v tomto novom roku a po viac ako mesiac dlhej prestávke sme pokračovali v súťaži. Tento čas sme využili aj na oddych a príjemne strávené chvíle v kruhu rodiny, ale ako správni športovci využili sme tento čas aj na kondičnú prípravu a, samozrejme, zdokonaľovali naše herné zručnosti. Som rada, nakoľko sa to prejavilo aj v tomto prvom turnaji tohto roku. Boli sme lepší vo všetkých herných činnostiach, ale hlavne na servise a v útočnej fáze, čo ma nesmierne teší. Musím podotknúť, že každá hráčka má potenciál a je potrebné neustále sa zlepšovať a pracovať tvrdo na sebe, aby sme mohli povedať, že sme volejbalistky. Dievčatá majú chuť a sú odhodlané na sebe tvrdo makať, čomu sa veľmi teším a som presvedčená, že budeme úspešné.“

Mladšie žiačky-3: 6. kolo – turnaj vo Svidníku

VK SNV – Stropkov 0:2 (-10,-16), VK SNV – Svidník 0:2 (-12,-11).

U najmladších volejbalistiek je to stále o zbieraní skúseností.

Ladislav Ďuriško – tréner mladších žiačok-3 Spišskej Novej Vsi: „Naše mladšie žiačky, piatačky, na svoje staršie protihráčky síce nestačili, ale ukázali zlepšenie, ktoré pri trpezlivej práci bude ešte lepšie a dúfam, že už čoskoro príde prvé víťazstvo.“

Kadetky: 11. kolo:

VK Spišská Nová Ves – MŠK Vranov 3:0 (15, 11, 14) a 3:0 (12, 15, 15)

Kadetky Spišskej Novej Vsi zatiaľ prehrali iba s lídrom tabuľky Sninou. Víťazstvami nad Vranovom si upevnili 2. priečku v tabuľke, ktorá zabezpečuje postup na M-SR.

Zdenek Hauer – tréner kadetiek VK SNV: „Zápasy dopadli opäť podľa predpokladov. Pozitívom boli výkony Pate Kozákovej a Pate Olejárovej. Negatívom zranenie Simče Denešovej.“

Juniorky – 9. kolo:

VK Spišská Nová Ves – Slávia TU Zvolen 3:0 (16, 15, 11) a 3:0 (15, 22, 12)

Bez straty setu a s plným bodovým ziskom sa dotiahli juniorky na 3. ligovú priečku za Liptovský Hrádok, za ktorým zaostávajú už iba o skóre setov.

Zdenek Hauer – tréner junioriek VK SNV: „V tých dvoch zápasoch nebolo nič dramatické, dopadli tak, ako sa očakávalo a predsa priniesli veci doteraz nevidené. Vynikajúce diagonálne údery Vlade Vikartovskej, komplexný útočno-obranný volejbal Emy Kubičárovej a zlepšený a zrýchlený útok celého tímu. Je to prísľub do budúcna.