Streda, 26. september, 2018 | Meniny má Edita

Memoriál Michala Bozogáňa v karate

Na prvú súťaž v novom roku vycestoval Karate klub Shihan Poprad do Košíc.

Mladšie žiačky. Zľava: Veronika Jalowiczorová, Barbora Glatzová, Ema Zacharová.(Zdroj: jgz)

Na prvú súťaž v novom roku vycestoval Karate klub Shihan Poprad v sobotu 23. januára do Košíc, kde sa v športovej hale železničného učilišťa konal 9. ročník medzinárodného turnaja Memoriál Michala Bozogáňa.

POPRAD. V tomto ročníku prvýkrát zaradili usporiadatelia do programu aj kategórie súborného cvičenia kata.

Práve tu prvú medailu pre Shihan vybojovala Vanesa Jankurová, ktorá aj napriek tomu, že patrí len medzi mladšie dorastenky, v kategórii kadetiek nedala svojim súperkám šancu a skončila prvá. Samuel Bednarčík v kategórii kata kadetov z eliminácií nepostúpil.

V kategórii športového zápasu kumite si dobre počínali mladšie žiačky. V kategórii do 30 kg si to vo finále rozdali dve Popradčanky Veronika Jalowiczorová a Ema Zacharová. Z duelu úspešnejšie vyšla Ema a Veronika sa pre tentoraz musela uspokojiť len so striebrom. Strieborná skončila aj Barbora Glatzová v kategórii do 35 kg.

Medzi staršími žiakmi do 35 kg Matúš Duda skončil v eliminačných bojoch. Lepšie sa v tejto kategórii darilo Adriánovi Kolesárovi, ktorý si vybojoval bronz.

V kategórii do 40 kg sa predstavili bratia Chudíkovci. Filipovi sa nedarilo a skončil v eliminácii. Lepšie si počínal skúsenejší Adam, ktorý si razil cestu až do finále. Tu po remíze v riadnom čase zástavkový verdikt rozhodcovského panelu prvenstvo prisúdil ukrajinskému borcovi a Adam sa musel uspokojiť so striebrom.

Medzi mladšími dorastenkami nad 45 kg Kristína Tapferová z eliminačných bojov nepostúpila.

O čosi lepšie si počínal medzi mladšími dorastencami do 50 kg Marko Jalowiczor, ktorý sa dostal do repasážnych bojov o bronz. V prvom zápase tvrdý faul do hlavy od maďarského pretekára, ktorý si za tento skutok vyslúžil diskvalifikáciu, neumožnil Markovi v priamom zápase o medailu bojovať a tak skončil hneď za medailovými priečkami.

V kategórii kadetov do 52 kg sa Tomášovi Gajanovi nepodarilo postúpiť z eliminačných bojov. Medzi kadetkami nad 54 kg si cestu do finále razila Monika Pekarčíková. Finálový duel jej ale nevyšiel podľa predstáv a skončila nakoniec strieborná.

Martinovi Banášovi sa medzi juniormi do 61 kg nedarilo a skončil v eliminačných bojoch.