Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 20:51

Kamzíci vo Zvolene prehrali v predĺžení

Po hodine sa skončil zápas nerozhodne, o víťazstve Zvolena napokon rozhodol v 62. minúte obranca Pokovič.

(Zdroj: ilustračné - TASR/Radovan Stoklasa)

ZVOLEN, POPRAD. V nedeľňajšom dueli 46. kola najvyššej slovenskej súťaže HKM Zvolen - HK Poprad rozhodli domáci hokejisti o svojom víťazstve 4:3 až v predĺžení.

"Kamzíci" pricestovali do Zvolena po prehre v Martine, naopak Zvolen mal za sebou víťazný derby zápas v Banskej Bystrici.

Priebeh stretnutia

Hostia sa dostali do vedenia už v 4. minúte, Kasíkova strela od modrej skončila v hornom rohu Bartošovej bránky. Domáci následne využili prvú presilovku, keď Brabenec vyrovnal bekhendovým zakončením.

Veľkú šancu na prinavrátenie vedenia Popradu mal v 14. minúte Heizer, ale netrafil odkrytú bránku.

Už o niekoľko sekúnd ušiel na druhej strane v oslabení J. Jurík, bol faulovaný a nariadené trestné strieľanie si zvolenský útočník doslova vychutnal - 2:1.

Po zmene strán sa Zvolenčania dostali do dvojgólového vedenia, spomedzi kruhov prekonal Kostúra strelou nad lapačku Klhufek. Tesne pred uplynutím polovice zápasu sa však Poprad opäť dotiahol, Koyš tečoval do bránky Heizerov pokus.

Po znížení boli hostia aktívnejší a v závere tretiny mohli aj vyrovnať, ale proti Suchému sa zaskvel skvelým zákrokom Baroš.

Po veľkej chybe domácej obrany išiel na začiatku tretej tretiny sám na domácu bránku Koyš, jeho puk Baroš vyrazil pred Štraucha, ktorý vyrovnal na 3:3.

V samom závere dejstva vystrelil Paločko prudko spomedzi kruhov, Baroš však stačil puk vyraziť.

Po šesťdesiatich minútach sa skončil zápas nerozhodne, o víťazstve Zvolena napokon rozhodol v 62. minúte obranca Pokovič.

Povedali po zápase

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: "My sme dnes začali veľmi vlažne, dostali sme hneď gól. Pomohlo nám vyrovnanie, trošku sme sa prebrali, ale druhú tretinu začal Poprad lepšie. Tretí gól na 3:1 nám mal pomôcť, ale viac nám to uškodilo a od tohto momentu sme prestali hrať. Dnes sme zápas neodohrali dobre, ale dotiahli sme ho do víťazného konca."

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: "Opäť sme nastúpili na tri formácie, čo svedčí o tom, že máme úzky káder. Ďalší dvaja hráči sa nám zranili, napriek tomu chalani podali vynikajúci výkon. V prvej tretine sme mali presilovú hru, počas ktorej sme sa nedokázali presadiť, naopak po našej chybe sme dostali z trestného strieľania gól. O ostatnom vývoji zápasu si myslím, že sme mali stále navrch. To, že sme dostali gól v predĺžení, je trošku naše nešťastie, ale v podstate s bodíkom sme spokojní."

Štatistika

HKM Zvolen - HK Poprad 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 6. Brabenec (Bagin, Puliš), 15. J. Jurík (tr. strieľanie), 24. Klhufek (J. Jurík, Mráz), 62. Pokovič (J. Jurík, Mráz) - 4. Kasík (Kroták), 29. Koyš (Heizer), 44. Štrauch (Koyš).

Rozhodovali: J. Konc - Holienka, Kollár, vylúčení: 5:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 1083 divákov

Zostavy:

Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, Krejči, L. Pokovič, Demiters, A. Sloboda, F. Fekiač - R. Puliš, Brabenec, Obdržálek - Škvaridlo, L. Jurík, Semorád - Klhufek, B. Mráz, J. Jurík - P. Zuzin, T. Klíma, J. Žilka

Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, D. Šterbák, Kasík, Gaborčík, Malina, Briják - Koyš, Heizer, Bartečko - Matúš Paločko, Bajaruns, Kroták - Števuliak, L. Paukovček, R. Rapáč - Štrauch, Toma, Achs

tasr, sita

Štatistika

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po zápasoch nedeľňajšieho 46. kola

HK Orange 20 20 2 0 1 0 0 17 27:87 8

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.