Kamzíci v Nitre inkasovali šesťgólovú nádielku

(Autor: TASR/Henrich Mišovič)
Sportnet|26. feb 2016 o 20:29

Hokejisti Nitry potvrdili úlohu favorita a Popradčanov zdolali 6:3.

Hokejisti Nitry potvrdili úlohu favorita v piatkovom domácom súboji 51. kola Tipsport ligy a Popradčanov zdolali 6:3 (3:1, 2:1, 1:1).

NITRA, POPRAD. Lídrom ofenzívy domácich bol útočník Henrich Ručkay, autor dvoch gólov a asistencie.

Nitrania tretím víťazstvom v rade potvrdili druhú priečku v tabuľke za už istými víťazmi základnej časti z Košíc.

Popradčania zostali na piatom mieste tabuľky.

Priebeh stretnutia

Favorit stretnutia spod Zobora viedol po štvrťhodine hry 3:0, keď v nitrianskom drese presne mierili Štefanka, Ručkay a Blackwater.

V 16. minúte hostia stanovili stav prvej tretiny na 3:1 Fabianom z pohľadu domácich.

Aj druhú časť zápasu vyhrali Nitrania, v polovici stretnutia zvýšil ich vedenie na opäť trojgólový rozdiel Ručkay, Kasík v 35. minúte korigoval na 4:2, no dve minúty pred druhou sirénou skóroval nitriansky Kanaďan Milam.

V tretej časti zápasu padli dva góly, na každej strane jeden.

Najskôr obranca hostí Jaborník znížil, no konečnú podobu výsledku na 6:3 dal v 46. minúte tečom Štefankovej strely Macík.

Povedali po zápase

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Čakali sme, že Poprad príde s mladými chlapcami, ktorí dobre korčuľujú, sú nepríjemní a sme radi, že sme to strhli na našu stranu. Verím, že ten náš výkon smerom k play off bude len rásť."

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: "Bol to dobrý zápas, narazili sme na silnú Nitru, no v rovnovážnom stave sme boli vyrovný súper. Nitra má skúsených hráčoc, čo bolo vidieť najmä v presilových hrách, kde nám dali dva góly. Naši chlapci odviedli to, čo je v našich momentálnych silách a môžem im len poďakovať."

HK Nitra - HK Poprad 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)

Góly: 10. J. Štefanka (Macík, Baker), 13. H. Ručkay (Beca, Kutálek), 15. Blackwater (M. Slovák, Ordzovenský), 32. H. Ručkay (Beca, Mezei), 38. Milam (H. Ručkay, Laliberté), 46. Macík (J. Štefanka) - 16. Š. Fabian (Lantoš), 35. Kasík (Koyš, Heizer), 43. Jaborník (R. Suchý, Mikula)

Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 2:1 , oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák - Kacej, Stanzel, 2644 divákov

Zostavy:

Nitra: Lakosil - Ordzovenský, Milam, Milo, Baker, Mezei, Podhradský, F. Kuzma, P. K”nig - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Stloukal, J. Štefanka, Macík - Kutálek, Beca, H. Ručkay - Bajtek, Bene, Pupák

Poprad: R. Svoboda - Š. Fabian, Jaborník, Dinda, R. Suchý, Kasík, Pařízek, D. Šterbák, Gaborčík - Matúš Paločko, Lantoš, Malina - Mikula, L. Paukovček, Števuliak - Koyš, Heizer, Štrauch - Lindeman, Toma, Achs

HK Orange 20 18 1 0 1 0 0 16 22:83 5

Pozn.: HK 36 Skalica vylúčili zo súťaže (za tri kontumácie) a jej výsledky anulovali.

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti odpočítajú tri body.

Legenda: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.