Kežmarčania poloviční, no s miestenkou do play-off

Sú v play-off. Žlto-modrí sfúkli Jokerit.
Sú v play-off. Žlto-modrí sfúkli Jokerit. (Autor: ppr)
Sportnet|16. mar 2016 o 00:00

Hokejbalisti MŠK Mimisolar Kežmarok zavŕšili postup do vyraďovacej časti.

Hokejbalisti MŠK MIMISOLAR Kežmarok cez víkend zavŕšili postup do vyraďovacej časti. Sobotňajšie víťazstvo nad petržalským Jokeritom vystriedalo nedeľňajšie zakopnutie na bratislavskej prekážke.

KEŽMAROK. V dueli 19. kola slovenskej hokejbalovej extraligy sa od úvodu iskrilo. Stret tabuľkových susedov pod Tatrami vyústil do bitky o nadstavbu.

Ako prví k nej pričuchli v 12. minúte domáci. Z presilovky udrel Lipták. Oba tímy následne zahadzovali nemožné.

Po strele Kovalčíka žlto-modrí dokonca dvíhali ruky nad hlavu, no Oboril na bránkovej čiare čaroval.

„Zápas bol zo začiatku ťažký,“ hovorí nová tvár v drese MŠK Branislav Zwick.

Autor víťaznej trefy pokračuje: „Dlho bolo 1:0, Jokerit neskôr vyrovnal. Dôležité bolo, že sme dali na 2:1 ešte pred druhou prestávkou. V tretej tretine sme to zlomili. Súper odpadol kondične.“

Posilu z hokejovej juniorky Spišskej Novej Vsi napodobnili v záverečnej perióde postupne Lipták, Oravec, Fečunda a Kantorek.

„Myslím si, že po dnešnom výsledku a celkovom hernom prejave sa môžeme dostať do prvej štvorky. Máme to vo vlastných rukách,“ tvrdil v sobotu Zwick.

Súpera si nevyberajú

Nedeľňajšie vystúpenie Zwickove slová znegovalo. Hoci Podtatranci napli sieť protivníka hneď v 3. minúte, celý čas márne naháňali vicemajstra.

Otváracie dejstvo prehrali o gól, v 25. minúte zvyšoval Takáč na hrozivých 4:1. Do konca zápasu obe strany skórovali dvakrát.

LG natiahlo sériu triumfov na číslo tri, Kežmarčania prehrali po dvoch víťazných stretnutiach.

„Súpera si pred play-off nevyberáme, je to iná liga,“ rázne odmietol akékoľvek špekulácie Zwick a debatu uzavrel: „S týmto tímom verím prejdeme ďaleko. Máme zranených a chorých hráčov. Keď sa pozbierame, spravíme tri kvalitné päťky. Je jedno, s kým budeme hrať.“

Najbližšie cestujú žlto-modrí do Martina. V šesťbodovej pasovačke pôjde 19. marca o veľa.

Výsledky – sobota: MŠK MIMISOLAR KEŽMAROK – JOKERIT PETRŽALKA 6:1 (1:0, 1:1, 4:0), góly KK: Lipták 2, Zwick, Oravec, Fečunda, Kantorek, nedeľa: MŠK MIMISOLAR KEŽMAROK – LG AZHOKEJ BRATISLAVA 3:6 (1:2, 2:2, 0:2), góly KK: Lipták 2, Godalla.