Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 20:06

Kamzíci dostali doma od Zvolena nakladačku

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili vysoko 6:1 na ľade HK Poprad v štvrtom zápase štvrťfinále.

(Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš)

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili vysoko 6:1 na ľade HK Poprad v piatkovom štvrtom zápase štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 a v sérii hranej na štyri triumfy vedú 3:1.

POPRAD. Rozhodnúť vo svoj prospech môžu Zvolenčania už v nedeľu pred vlastnými fanúšikmi pod Pustým hradom.

Hostí poslal do vedenia vo 4. min Petr Obdržálek, v 19. min pridal poistku Martin Ďaloga. Po bezgólovej druhej tretine ešte viac upokojil Zvolenčanov v 48. min Pavel Brendl.

V 50. min síce znížil Patrik Koyš, ale "kamzíkom" sa napokon už nepodarilo streliť ani kontaktný gól, ktorým by zdramatizovali záver duelu.

Naopak, v záverečných troch minútach Popradčania kruto až tri razy inkasovali, keď sa postupne presadili Kamil Brabenec, Lukáš Jurík a Pavel Klhufek.

Priebeh stretnutia

Zvolen mal do štvrtého zápasu série s Popradom raketový nástup. Ujala sa hneď jeho prvá strela na nepozorného Kostúra, keď ho strelou spoza hráča prekvapil Obdržálek - 0:1. Domáci sa snažili vyrovnať, ale boli to opäť hostia, ktorí udreli v závere tretiny.

V 19. minúte vystrelil Ďaloga a na prekvapenie všetkých jeho strela zapadla k vzdialenejšej žŕdke Kostúrovej bránky - 0:2.

Druhá tretina priniesla optický tlak Popradčanov. Najväčšiu príležitosť mal v presilovej hre Paločko, ale po veľkom závare v bránkovisku skončil puk napokon v rohu klziska. Proti Lantošovmu švihu sa prezentoval skvelou lapačkou brankár Zvolena Samuel Baroš.

Pred odchodom na druhú prestávku podržal v hre o vyrovnanie v sérii Kostúr, keď vychytal tutovku Krejčího.

V tretej tretine hrali domáci vabank a pri jednej takejto akcii stratil v útočnom pásme puk Rapáč. Hostia sa vyrútili do prečíslania na konci ktorého sa exportnou strelou prezentoval Pavel Brendl - 0:3.

Čestný úspech domácich zaznamenal v 50. minúte Koyš. Tri minúty pred koncom stretnutia sa domáci odhodlali k hre bez brankára, ale takmer okamžite inkasovali z hokejky Brabenca.

Hostia spod Pustého hradu sa presadili aj piatykrát 55 sekúnd pred záverečnou sirénou z hokejky Lukáša Juríka.

Zdrvujúce víťazstvo Zvolenčanov na ľade Popradu ešte podpísal Klhufek - 1:6. Zvolen tak vedie v sérii 3:1.

Hlasy po zápase

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: "Je pravda, že dnes sme narazili na výborne brániaci Zvolen. Školu z efektivity nám ukázali hostia, ktorí premieňali každú našu chybičku z prečíslení. Záver zápasu by som nekomentoval, hrali sme vabank."

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: "My sme dnes podali veľmi dobrý a bojovný výkon. Ustáli sme oslabenia, čo nás stálo veľa síl. Výsledok nenasvedčuje priebehu zápasu. Chalanom za dôležitý zápas a víťazstvo v ňom ďakujem."

Štatistika

Štvrťfinále - štvrtý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

HK Poprad - HKM Zvolen 1:6 (0:2, 0:0, 1:4) - stav série: 1:3

Góly: 50. Koyš (R. Rapáč, R. Suchý) - 4. Obdržálek (J. Jurík, L. Jurík), 19. Martin Ďaloga (Krejčí), 48. Brendl, 58. Brabenec (R. Puliš, Semorád), 60. J. Jurík (Obdržálek, J. Jurík), 60. Klhufek (Brendl, B. Mráz)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Novák - Korba, Rovenský, 2360 divákov

Zostavy:

Poprad: Kostúr - Š. Fabian, Jaborník, Dinda, R. Suchý, Kasík, Malina, D. Šterbák, Pařízek - Matúš Paločko, Heizer, Kroták - Koyš, O. Rusnák, R. Rapáč - Štrauch, Lantoš, Mikula - Števuliak, Toma, Achs

Zvolen: S. Baroš - L. Pokovič, E. Bagin, Andersons, Krejči, Juraško, Habšuda, Hataš - R. Puliš, Brabenec, Semorád - J. Jurík, L. Jurík, Obdržálek - Klhufek, B. Mráz, Brendl - Škvaridlo, V. Fekiač, Martin Ďaloga