Rezerva Popradu prevýšila Smižany

Takto pohodlne skóroval. Orenič (uprostred) zvyšoval na konečných 3:0.
Takto pohodlne skóroval. Orenič (uprostred) zvyšoval na konečných 3:0. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|29. mar 2016 o 00:00

Presvedčivým víťazstvom 3:0 vstúpili do jarnej časti piatej ligy Podtatranskej hráči popradskej rezervy.

Súpera zo Smižian prevýšili vo všetkých činnostiach.

POPRAD-VEĽKÁ. Pri chuti bol najmä dvojgólový Dominik Orenič. Tretí gól domácich zaznamenal po rohovom kope hlavou Rastislav Barabas, keď upravil na 2:0.

„Hralo sa na náročnom teréne, ktorý nám vôbec nevyhovuje. Mali sme herne navrch, hoci sme až tak dobre nekombinovali. Výrazne nám pomohli piati hráči A mužstva. Juniorka je aj na to, aby hrali hráči, ktorí nenastupujú za áčko a mali hernú prax. Žiaľ, béčko hrá na takýchto terénoch. Hráčov zo Smižian sme prevýšili fyzicky aj herne, hoci to bolo trochu kostrbaté. Vychádzali nám aj štandardné situácie, hoci sme dali z toho iba jeden gól. Pološancí tam bolo viacero, takticky sme ich zvládli. V defenzíve bolo pár chýb, po ktorých sme mohli dvakrát inkasovať. Bolo to chybou komunikácie. Mohol som konečne nastúpiť aj ja, keďže som sa dostal zo zranenia. Aspoň som na vlastnej koži okúsil, aké je to ťažké na tomto teréne,“ povedal hrajúci tréner FK Poprad B Milan Ondruš, ktorý sa na záverečných desať minút dostal aj na ihrisko.

Odviedli maximum

Hostia sa dlho držali v hre o dobrý výsledok, no v závere dvakrát inkasovali.

„Vedeli sme, čo nás tu čaká. Ak prídu béčku pomôcť aj hráči z A mužstva, je to prakticky nezdolateľný súper. Boli sme na to pripravení a snažili sme sa maximálne im mariť ich hru. Hrali sme na rýchle protiútoky, dva nám vyšli, no nedali sme ani jeden gól. Ku koncu sa ukázalo, že kondične boli domáci lepšie pripravení. Odviedli sme, na čo máme, až na posledných 15 minút, kedy sme sa venovali viac rozhodcovi ako hre. To sa mi nepáčilo,“ hodnotil tréner TJ Slovan Smižany Marian Wikarski.