Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Koniec zlej série Mária Huty. Rožňavu zdolali

V štvrtoligovej jari nebodovali v šiestich zápasoch po sebe. Matúš Hudák najprv gól strelil a na druhý prihral.

Konečne víťazstvo na jar. Po šesťzápasovej sérii bez body Mária Huta doma zdolala nebezpečnú Rožňavu.(Zdroj: Jozef Petruška)

V štvrtoligovej jari nebodovali v šiestich zápasoch po sebe. Kanonier Matúš Hudák najprv gól strelil a na druhý prihral.

MÁRIA HUTA. Rozpačito vstúpili do jarnej časti súťažného ročníka 2015/ 2016 v 4. lige Juh futbalisti AŠK Mária Huta. Do druhej aprílovej soboty nevedeli, čo je to bodovať naplno.

Zabralo celé mužstvo

Po ostatnej prehre 1:3 doma s Rudňanmi opäť hostili ťažkého súpera z Rožňavy.

Ten im poslal dopredu vizitku v podobe víťazstvá nad Veľkým Horešom, keď dovtedy nikto lídra súťaže nedokázal zdolať.

„Po veľmi zlom začiatku jarnej časti, keď sme nezískali ani bod, nás doma čakala Rožňava. Tá cez zimu posilnila káder a nasvedčovali tomu aj výsledky, keď trikrát vyhrali. Obavy z našej strany boli veľké, ale ukázali sme, že keď sa zomkneme celé mužstvo a makáme jeden za druhého, dobrý výsledok príde,“ povedal na úvod skúsený hráč AŠK Mária Matúš Hudák.

Prečítajte si tiež:IV. a V. liga: Víkendové zápasy miešali poradie v tabuľkách

Atraktívny súboj

Ani tento majstrák sa pre Mária Hutu nezačal vyvíjať najlepšie. Do 26. minúty viedli hostia, ale potom zaúradoval ostrostrelec Matúš Hudák. Jeho gól na 1:1 bol ozdobou celého zápasu.

„Zápas bol veľmi dobrý od prvej až do poslednej minúty. Boli šance na oboch stranách a diváci si prišli na svoje. Začali sme dobre, boli náznaky šancí, ale platilo staré známe nedáš – dostaneš. Rožňava nás gólovo potrestala prvou strelou na bránu a bolo 0:1. Ešteže nás to nezlomilo. Začala vzájomná hecovačka a bojovačka. V 26. minúte som zahrával štandardnú situáciu spoza šestnástky a poslal som ju do protismeru brankárovi do šibenice a musím povedať, že dávam ho do kategórie tých najkrajší čo som strelil v kariére. Ešte k tomu v takom dôležitom zápase. O desať minút neskôr sme mali ďalšiu štandardku, ale bolo to trošku z kraja, tak som hľadal niekoho v šestnástke a napokon aj našiel hlavu Čegina. Ten nás poslal do vedenia. Som veľmi šťastný, že sme konečne vyhrali. Mali sme za sebou šesť zápasov v rade a bolo cítiť v kabíne, že atmosféra nie je taká, aká má byť. Dúfam, že nastal obrat k lepšiemu a ešte raz chlapcom spoluhráčom patrí jedno veľké poďakovanie za predvedený výkon,“ skonštatoval útočník AŠK Mária Huta Matúš Hudák, ktorý v „kanadskom bodovaní“ za tento zápas dostal jeden plus jeden.