Mládežníci FK Poprad odohrali počas uplynulého týždňa ďalšie zápasy.

(Zdroj: ilustračné – archív)

U13

SNINA – POPRAD 6:0 (2:0)

Marián Jarabinský, hlavný tréner: „Ťažko sa hodnotí po takomto zápase. Neviem, či to bolo dlhou cestou, terénom, ale okrem prvých 20 minút to bolo bez bojovnosti, nasadenia a hlavne kvality, ktorú, žiaľ, nemáme. Ak k tomu pripočítam aj štyroch hráčov, ktorí nám chýbali, tak to ani ináč nemohlo dopadnúť. Hlavne v druhom polčase odchádzame psychicky, po každom získanom góle. Keďže sa hrá na dvoch ihriskách, nie je v našich silách urobiť dve konkurencieschopné družstvá. Už v najbližšom zápase doma s Lipanmi sa budeme snažiť vylepšiť zlý výkon zo Sniny. Určite bude nutný aj pohovor s hráčmi, aby si uvedomili, že aj bez kvality sa dá hrať bojovne a so srdcom.“

U12

SNINA – POPRAD 3:5 (3:0)

Góly PP: Tybor 2, Novák, Šromek, Veselý Alex.

Peter Handzuš, hlavný tréner: „Bol to veľmi ťažký zápas, aj keď bola herná kvalita na našej strane a hralo sa prakticky len na polovici súpera, ktorý bránil so všetkými hráčmi. Podarilo sa mu po štandardných situáciách streliť góly a polčas sme prehrali. Hneď v úvode druhého polčasu sa nám podarilo znížiť a prelomiť streleckú smolu z prvého polčasu. Veľkou bojovnosťou a túžbou po víťazstve sme zápas doviedli do víťazného konca.“

U19

SNINA – POPRAD 2:3 (2:1)

Góly PP: Diabelko 2, Konečný.

Mikuláš Dvorožňák, asistent trénera: „Na horúcej pôde v Snine sa predstavilo naše družstvo po dvoch domácich zápasoch s cieľom pokračovať vo víťaznom ťažení. Prvý polčas nás zastihol v hernom útlme, čo súper využil na strelenie úvodného gólu zo štandardnej situácie. Napriek nášmu vyrovnávajúcemu gólu z kopačky Konečnėho súper gólom z pokutového kopu stanovil polčasový výsledok na 2:1 v jeho prospech. Po výmene strán sa obraz hry úplne zmenil. Naše družstvo ovládlo hru, vypracovalo si 5 až 6 čistých šancí, z ktorých dve premenil Diabelko a tak sme sa zaslúžene tešili z víťazstva a troch bodov.“

U17

SNINA – POPRAD 1:1

Gól PP: Abrahámovský.

Anton Kočiš, hlavný tréner: „V dnešnom zápase sme podali najslabší výkon, odkedy som trénerom pri tomto družstve. Domáci hrali celý zápas o jedného menej a je našou hanbou, že sme sa im prispôsobili. Domáci oduševneným prístupom vybojovali bod a myslím, že zaslúžene.“

U15

POPRAD – SNINA 2:0 (2:0)

Góly: Neupauer, Lajoš.

Jozef Vernarec, hlavný tréner: „Domáci zápas nadstavbovej časti nás postavil pred konfrontáciu s defenzívne ladeným súperom zo Sniny. Nad súperom sme chceli dominovať vo všetkých ukazovateľov, najviac nátlakovou hrou a našou typickou kombinačnou činnosťou. Úvod zápasu nám dokonale vyšiel, keď po rýchlej krídelnej akcii našiel finálnou prihrávkou Maliňák Neupauera a ten otvoril skóre do odkrytej brány. Druhý gól sme zaznamenali po štandardnej situácii a to rohovom kope, keď dokonale načasoval svoj výskok Lajoš a zvýšil na 2:0. Napriek dvojgólovému náskoku nám v hre chýbal potrebný pokoj v medzihre, nakoľko súper umne prehusťoval priestor a vyznačoval sa fyzicky silovými typmi hráčov. V polčasovej prestávke sme chlapcov nabádali k aktivite a hlavne práce s priestorom, častým menením ťažiska hry a tým lepšej možnosti útočenia do menej zorganizovanej obrany súpera. Napriek tejto aktivite a aj viacnásobnému prestriedaniu sa nám skóre nepodarilo zmeniť. Zápas však hodnotíme pozitívne, súper prakticky nevystrelil na bránu.“

U14

POPRAD – SNINA 5:1 (4:0)

Góly PP: Odrobina 2, Handzuš, Wikarski, Krupa.

Ján Guziar, hlavný tréner: „Od úvodu nebolo pochýb o výsledku. Aj keď gól padol 'až' v 8. minúte, už dovtedy sme mali tri tutovky. Družstvo malo aktívny pohyb, ponuková činnosť bola na požadovanej úrovni a tak prichádzali aj góly po pekných akciách. Hlavne druhý Odrobinov po kolmej prihrávke a následne tretí pohotovou koncovkou Handzuša boli výsledkom aktivity v útočnej fáze. Najkrajší gól strelil Wikarski po kolmici od Odrobinu a následná prudká strela od brvna boli ukážkou kvality zmienených hráčov. Obrana pracovala bezchybne až do stavu 4:0, kedy sa vážne zranil náš Branko Grega (zlomená ruka). Dali sme ešte na 5:0, ale zranenie ovplyvnilo hráčov, tí zvoľnili a tak súper dal čestný úspech. Výkon družstva bol veľmi dobrý. Pre chorobu chýbali opäť traja hráči.“