Kežmarské oslavy nemali konca. Žlto-modrí sú zaslúžene v semifinále. (Autor: STANISLAV KOVALČÍK)
Sportnet|12. apr 2016 o 00:00

Hokejbalisti MŠK Mimisolar Kežmarok zavŕšili postup medzi najlepšie extraligové kvarteto.

Hokejbalisti MŠK MIMISOLAR Kežmarok cez víkend zavŕšili postup medzi najlepšie extraligové kvarteto. Sobotňajší vydretý triumf podčiarkli v nedeľu fantastickým kolektívnym predstavením.

KEŽMAROK. Tretie stretnutie štvrťfinálovej série play-off Kežmarok – Ružinov dvíhalo divákov od úvodu zo sedadiel.

Najmä žlto-modrí hýrili aktivitou, keď najprv Teplický a následne Šlachtič rozozvučali železo Humlíčkovej brány. Toho prekonal ako prvý v 14. minúte Teplický, ktorý dostal ideálnu prihrávku od Patrika Svitanu.

„Vyzeralo to s nami dobre, nastrelili sme tri tyčky a dali sme prvý gól,“ opisoval vývoj duelu nový muž v kežmarskom drese Svitana a poznamenal: „Sedem mesiacov som nehral hokejbal, takže pre mňa to bol ťažký zápas. Bolo náročné dostať sa do tempa.“

Podtatranci počas prostredného dejstva na chvíľu zaspali. Ich chyby potrestali Rímsky s Petrom Dankom a hostia v 24. minúte viedli. Ružinov hrozil, no zbytočnými vylúčeniami posadil Kežmarok opäť na koňa.

Presilovku piatich proti trom využil ešte pred klaksónom kapitán Šlachtič. V tretej tretine strelci mlčali a tak sa v sérii druhý raz predlžovalo.

„Vedel som, že ich v predĺžení zlomíme. Vďakabohu, že sa to podarilo. Tento gól ma potešil,“ nezaprel v sebe bojovníka Svitana.

Bol to on, kto po tridsiatich sekundách nadstavenia sám zoči-voči Humlíčkovi rozhodol.

Na Martin si veria

K nedeľňajšiemu meraniu síl pristupovali obe mužstvá z rozličných pozícií. Kým domáci mohli, hostia mali nôž na krku. A práve imperatív víťazstva akoby bratislavskej družine zväzoval ruky.

Každá kežmarská formácia tímu z hlavného mesta podkurovala a Ružinov odolával len s dávkou šťastia. To sadlo na žlto-modrých v 18. minúte. Presadil sa Zwick.

„Mali sme tlak, častejšie boli pred súperovou bránou len, bohužiaľ, nevedeli sme dať gól,“ povedal na margo dvoch tretín gólman MŠK Vladislav Kalis.

Jeho spoluhráči však v záverečnej časti zabrali a skórovali trikrát.

„Keď dával Pisarčík na 4:0, veril som, že sme v semifinále. Samozrejme, definitívne to bolo až po konečnom hvizde.“

Ešte pred ním hostia Dušanom Dankom výsledok kozmeticky upravili. Nič to nezmenilo na tom, že kežmarská loď doplávala do semifinálových vôd. Ich súperom bude Martin, ktorý vyradil v derby o Turiec Vrútky rovnako 3:1 na zápasy.

„Naše šance pred touto sériou sú 50 na 50. Ak podáme taký výkon ako s Ružinovom a vylepšíme pár drobností, môžeme uspieť. Martin je ale favorit a má skúsených hráčov. Musíme sa zodpovedne pripraviť a ísť krok za krokom,“ uzavrel Kalis.

Semifinále najvyššej slovenskej hokejbalovej súťaže štartuje najbližší víkend. Prvé dva duely série odohrajú Podtatranci na ihrisku súpera.

Výsledky – sobota: MŠK MIMISOLAR KEŽMAROK – LEADERS RUŽINOV 3:2 pp (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0), góly KK: Teplický, Šlachtič, P. Svitana, nedeľa: MŠK MIMISOLAR KEŽMAROK – LEADERS RUŽINOV 4:1 (0:0, 1:0, 3:1), góly KK: Lipták 2, Zwick, Pisarčík.