Majú skalp lídra

Smižany zdolali lídra tabuľky. V bojovnom zápase domáce Smižany dokázali poraziť vedúce mužstvo súťaže v pomere 2:0. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|18. apr 2016 o 00:00

Súboj dvoch odvekých rivalov lepšie zvládli domáci. Hrabušice zlomil gól do šatne.

SMIŽANY. Keď hrajú v Smižanoch Hrabušice, je to vždy veľký sviatok futbalu. Nájsť miesto na zaparkovanie blízko ku vchodu do štadióna bolo nemožné.

Hostia chceli bodovať

Štyristo divákov si prišlo na piatoligovom zápase svoje. Nechýbali napätie, emócie, slovné prekáračky, ale hlavne bojovný futbal, v ktorom si súperi nič nedarovali. A nakoniec prišlo to najkrajšie – po zápase si všetci podali ruky, podebatovali a rozišli sa ako starí dobrí futbaloví priatelia.

„Malo to svoje grády, no nám sa zápas nevydaril. Škoda našich šancí, hlavne v druhom polčase. Všetko mohlo byť ináč. Do Smižian sme cestovali s cieľom bodovať. Ešte po prvom góle sme nič nevzdávali, ale dosť krutý bol pre nás gól „do šatne“.

Z toho sme sa v druhom polčase ťažko spamätávali. Ešte sme stále chceli s výsledkom niečo urobiť, no „nevydalo“. Nevadí, ideme ďalej!“ povedal po stretnutí kapitán TJ Štart Hrabušice Matúš Jakubec.

Radosť v smižianskej šatni po zápase bola obrovská. Za výkon sa poďakoval aj tréner, lebo každý jeden hráč čo bol na ihrisku vydal zo seba maximum. Zatiaľ čo Hrabušice na čele tabuľky majú náskok pred dvojicou prenasledovateľov zo Spišskej Belej a Harichoviec, Smižany sú v druhej polovici tabuľky a tiež potrebovali body na ďalší pokojný priebeh jarnej časti.

„Hrabušice nie sú náhodou na prvom mieste. Všetci videli, že je to kvalitné mužstvo. Na našom náročnom teréne viac rozhodla bojovnosť a tá bola väčšia na našej strane. Každý chce získať skalp Hrabušíc, lebo je to špičkový tím. Som nesmierne rád, že sme tento súboj takto dobre zvládli,“ uviedol tréner Slovana Smižany Marián Wikarski.