Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Nepríjemné zranenie Margiticsa

V Bratislave sa konali majstrovstvá SR kadetov v zápasení oboch štýlov, kde sa zúčastnilo okolo 70 pretekárov.

Úspešný tím. Junošport na MSR kadetov.Úspešný tím. Junošport na MSR kadetov. (Zdroj: mg)

V Bratislave sa konali majstrovstvá SR kadetov v zápasení oboch štýlov, kde sa zúčastnilo okolo 70 pretekárov, z toho štyria borci zo Starej Ľubovne.

STARÁ ĽUBOVŇA. Vedenie výpravy odchádzalo z hlavného mesta napriek dosiahnutým výborným výsledkom s rozpačitými dojmami.

Potešili krásne výkony a zaslúžené výsledky starších žiakov, ktorí štartovali na základe ostaršenia. Čiernou škvrnou bolo zranenie obhajcu titulu z minulého roku, kadeta I. Margiticsa.

Ten sa v skupine ťažko zranil v gréckorímskom štýle s domácim borcom, neskorším víťazom tejto kategórie, ktorého napriek tomu s prehľadom porazil a napokon obsadil v hmotnostnej kategórii do 63 kg štvrtú priečku.

Momentálne mu hrozí operácia lakťa a minimálne dvojmesačná absencia na žinenke. V boji o bronz nastúpil so sebazaprením aj napriek odporúčaniu prítomného lekára, ale, žiaľ, v takom kontaktnom športe ako je zápasenie sa s jednou rukou vyhrať nedá.

„Chlapci zabrali naplno a prakticky trojnásobná účasť vo finále majstrovstiev SR vo voľnom štýle je maximum, čo sa dalo dosiahnuť. Bučko ovládol oba štýly s prehľadom a Plavčan s Neupauerom prehrali s reprezentantmi vo vekovej kategórii kadetov, teda o 1 až 2 roky staršími borcami. V družstvách po sčítaní bodov jednotlivcov vo voľnom štýle sme taktiež siahali na pódiové umiestnenie, keď napokon sme skončili na delenom 4. a 5. mieste o jeden bod od bronzu. V prípade, ak by sa Margitics nezranil a štartoval by vo voľnom štýle, určite by sme siahali aj na vyššie priečky. V gréckorímskom štýle sa ZO Stará Ľubovňa umiestnil na delenom 5. až 7. mieste,“ bilancoval tréner ZO Junošport Stará Ľubovňa Miroslav Gladiš.

Z výsledkov Junošportu: S. Bučko – dvojnásobný majster SR v oboch štýloch do 46 kg, P. Plavčan – vicemajster SR v. š. a 4. miesto gr. r. š. do 42 kg, L. Neupauer – vicemajster SR v. š. a 7. miesto gr. r. š. do 63 kg.