Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Excelentný výkon Emila Mlynarčíka

Emil Mlynarčík nemá v behu v okolí Bratislavy konkurenciu. Na tunajšom podujatí triumfoval už po štvrtýkrát v rade.

Emil Mlynarčík podal excelentný výkon.Emil Mlynarčík podal excelentný výkon. (Zdroj: db)

POPRAD. Záujem o štart behu Cross country Baba – Kamzík prejavil obrovský počet záujemcov. Účastníci tohto behu malokarpatským hrebeňom si mohli zvoliť jednu z trás rôznych dĺžok: 16 km, 26 km a 52 km.

Najväčší záujem bol o strednú trať (26 km), ktorú absolvovalo úspešne 476 pretekárov. Práve tu sa presadili i podtatranskí bežci.

Najrýchlejší z nich bol Emil Mlynarčík bežiaci v drese Fox on the Run Hôrka. Vekom päťdesiatnik sa nestratil ani v celkovom poradí bez rozdielu veku, obsadil vynikajúce 8. miesto.

V kategórii od 50 do 59 rokov vybojoval prvenstvo s výrazným náskokom, v cieli bol o 20 minút skôr ako bývalý slovenský reprezentant Pavol Blažek z Banskej Bystrice.

Po návrate pod Tatry z neho vyžarovala spokojnosť: „Štvrté víťazstvo v rade za štyri roky. Na rozdiel od minulého roka som sa podujatia zúčastnil sám, pretože manželka Hanka má dlhodobé zdravotné problémy s nohou a krížami. Tieto preteky si vyberám preto, lebo tam je nádherná príroda, úžasné prostredie, vhodný terén, iba cca 500 m asfaltu z celej dĺžky trate. Bežalo sa mi výborne, nemal som sa kde plašiť, pretože v kategórii som zvíťazil s veľkým náskokom. Druhý, bývalý slovenský reprezentant Pavol Blažek mal výraznú stratu.“

Emil bol dokonca o dve minúty rýchlejší ako víťaz kategórie od 40 do 49 rokov, Španiel Ricardo Diaz.

Umiestnenia v prvej desiatke vybojovali i ďalší dvaja zástupcovia regiónu. Zuzana Šucová z Novej Lesnej v drese Fit Tatry dobehla v kategórii od 35 rokov štvrtá a Jaroslav Šedivý z Hôrky v kategórii od 60 rokov siedmy.

Z výsledkov: 26 km: Muži do 39 rokov: 1. Imrich Magyar – N. Zámky (súčasný slovenský reprezentant) – 1:44,36 hod., muži od 40 do 49 rokov: 1. Ricardo Diaz – Španielsko – 2:01,17 hod., muži od 50 do 59 rokov: 1. Emil Mlynarčík – Fox on the Run Hôrka – 1:59,13 hod. (celkovo 8.), 2. Pavol Blažek – B. Bystrica (bývalý slovenský reprezentant) – 2:19,27 hod., muži od 60 rokov: 1. Belo Kováč – Bratislava – 2:22,52 hod., ženy do 34 rokov: 1. Katarína Lovrantová – Salomon Slovakia – 1:59,50 hod., ženy od 35 rokov: 1. Renáta Klčová – Družba Piešťany – 2:12,12 hod., 4. Zuzana Šucová – Fit Tatry (N. Lesná) – 2:29,56 hod.