Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Central karate klub Poprad bol najúspešnejší

V českom meste Jeseník sa uskutočnila medzinárodná súťaž v karate.

Bol najúspešnejší. Central karate klub Poprad.Bol najúspešnejší. Central karate klub Poprad. (Zdroj: archív)

V českom meste Jeseník sa uskutočnila medzinárodná súťaž v karate s názvom Medzinárodné majstrovstvá Moravy a Sliezska v karate.

POPRAD. V konkurencii vyše 250 pretekárov zo 47 klubov z Čiech, Poľska a Slovenska si Central karate klub Poprad vybojoval spolu 13 medailí (1 zlatá, 5 strieborných, 7 bronzových) a stal sa najúspešnejším zahraničným klubom na súťaži.

Podujatie bolo otvorené disciplínou kata, kde si v kategórii kata dorastenci vybojoval Peter Lacko tretie miesto a o ďalšiu tretiu pozíciu sa postarala Nikola Bušovská v kategórii kata staršie žiačky.

V kategórii kumite boli centralisti úspešnejší. V kategórii kumite mladší žiaci do 27 kg sa do finále prebojoval Daniel Nedoroščík, ale nakoniec mu domov putovala strieborná medaila. V tej istej kategórii, ale do 32 kg sa na tretej priečke umiestnil Andrej Farkaš.

V kategórii kumite starší žiaci do 39 kg si ďalší bronz domov do zbierky odniesol Branislav Dudek. V kategórii kumite dorastenci do 63 kg sme videli vo finále Kristiána Kotlára, ale súpera nezdolal a obsadil tak druhé miesto.

O posledné mužské umiestnenie sa postaral Peter Lacko, ktorý v kategórii kumite dorastenci nad 70 kg vybojoval tretie miesto.

Ženské zastúpenie obhajovalo Central karate klub Poprad na jednotku. V kategórii kumite mladšie žiačky nad 35 kg sa Ina Paľová dostala do finále, kde si napokon odniesla striebro. V kategórii kumite staršie žiačky do 50 kg sa taktiež na druhom mieste umiestnila Zoja Paľová.

V tej istej kategórii, ale nad 50 kg si Nikola Bušovská potvrdila vynikajúcu kondíciu a suverénne obsadila prvé miesto.

V kategórii kumite dorastenky do 54 kg sa na tretej priečke umiestnila Zuzana Nedoroščíková a v tej istej kategórii, ale nad 54 kg si taktiež tretie miesto vybojovala Katarína Dudeková. Posledné umiestnenie patrilo Eme Paľovej, ktorá si v kategórii kumite juniorky do 59 kg vybojovala druhú pozíciu.

Z výsledkov: KATA: 3. miesto: Nikola Bušovská, Peter Lacko, KUMITE: 1. miesto: Nikola Bušovská, 2. miesto: Zoja Paľová, Ema Paľová, Ina Paľová, Daniel Nedoroščík, Kristián Kotlár, 3. miesto: Branislav Dudek, Katarína Dudeková, Zuzana Nedoroščíková, Peter Lacko, Andrej Farkaš.