Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Olcnavská osmička sa stala korisťou Dubašáka

V Olcnave sa konal štvrtý ročník krosového behu Olcnavská osmička.

Celkoví víťazi. Dubašák a Gejdošová z AK Steeple Poprad.Celkoví víťazi. Dubašák a Gejdošová z AK Steeple Poprad. (Zdroj: archív)

OLCNAVA. Trať dlhá 7,6 km so štartom a cieľom na miestnom futbalovom štadióne viedla lesnou a poľnou cestou po okolitých lúkach a lesnom poraste Háj.

Svojou náročnosťou a výrazným prevýšením preverila sily všetkých zúčastnených, medzi ktorými nechýbali ani pretekári z nášho regiónu.

Jarné premenlivé počasie ako keby vypočulo želania bežcov, predpoklad dažďa od meteorológov sa nesplnil.

Trať najrýchlejšie zvládol
39-ročný Jozef Dubašák z AK Steeple Poprad, ktorý tu vybojoval už tretie prvenstvo zo štyroch možných. Získal tak natrvalo i putovný pohár. A to v novom traťovom rekorde. Z pôvodného ubral deväť sekúnd. Určite to nečakal ani on sám, pretože do Olcnavy pricestoval iba pol hodiny pred štartom.

Tesne predtým bežal krosový beh v Smokovci (dobehol v početnej konkurencii tretí), z ktorého sa po do-
behnutí autom presunul priamo do Olcnavy.

Podobný husársky kúsok, i keď menších rozmerov, sa podaril i jeho zverenkyni Zuzke Gejdošovej. Po druhom mieste v Smokovci v Olcnave zvíťazila v novom traťovom rekorde. Pôvodný rekord tatranskej kráľovnej Timey Mihokovej vylepšila o minútu. Zuzka v Olcnave absolvovala svoju premiéru na príslušnej trati.

V cieli Jozef Dubašák, pretekár a tréner v jednej osobe, netajil veľkú spokojnosť: „Potešilo ma tretie víťazstvo v Olcnave. A dokonca v traťovom rekorde, v čo som ani nedúfal. Som rád, že sa darí aj mojej zverenkyni Zuzke Gejdošovej, ktorá zvíťazila medzi ženami. A tak sme dosiahli najrýchlejšie časy medzi dospelými. Putovný pohár po tretej výhre mi ostáva. Ďalších mladých zverencov som so sebou nebral, pretože súťaže v ich vekových kategóriách neboli vypísané.“

Spokojná bola i Zuzka Gejdošová: „Teraz som v pohode. Študujem fyzioterapiu v Piešťanoch, mám dosť času na bežecké tréningy a odráža sa to i na výsledkoch.“

Na ďalších miestach medzi mužmi i medzi ženami v celkovom poradí dobehli veteráni a veteránky. Spišiaci Tomáš Kamas a Štefan Sumerling, resp. Lenka Barová z Novoveskej Huty a Daniela Zgodavová z Popradu.

Z výsledkov: Muži do 39 rokov: 1. Jozef Dubašák – AK Steeple Poprad – 28:57 min. (celkový víťaz), 2. Miroslav Gad – Popradčan v drese ŠK-Copy Service L. Mikuláš – 30:01 min., 3. Martin Plačko – Sp. N. Ves – 30:53 min., muži od 40 do 49 rokov: 1. Tomáš Kamas – Sp. N. Ves – 29:11 min. (celkovo druhý), 2. Štefan Summerling – Fitnes sport SNV – 29:40 min. (celkovo tretí), 3. Slavomír Imrich – Biatlon Markušovce – 32:26 min., muži od 50 do 59 rokov: 1. Štefan Racz – ŠK Budimír – 30:29 min., 2. Jozef Sciranko – BK Steel Košice – 32:51 min., 3. Ondrej Želasko – TDM klub Krompachy – 34:21 min., muži od 60 rokov: 1. Ľubomír Gad – Popradčan v drese ŠK-Copy Service L. Mikuláš – 35:16 min., 2. Peter Pavol – SOŠ Sp. N. Ves – 39:12 min., 3. Ondrej Kozák – Sp. N. Ves – 39:44 min., ženy do 34 rokov: 1. Zuzana Gejdošová – AK Steeple Poprad – 35:20 min. (celková víťazka), 2. Lenka Antalová – Levoča – 54:00 min., 3. Júlia Tomškovičová – Levoča – 54:03 min., ženy od 35 do 49 rokov: 1. Lenka Baronová – Cyklosun Novoveská Huta – 39:44 min. (medzi ženami 2.), 2. Daniela Zgodavová – Poprad – 40:47 min. (medzi ženami bez rozdielu veku 3.), 3. Zuzana Kartusková – Sp. N. Ves – 43:45 min., ženy od 50 rokov: 1. Drahomíra Popracová – Kežmarok – 49:20 min.

Súčasť podujatia boli i súťaže dorastu, ktoré sa uskutočnili na skrátenej trati dlhej cca 4 000 m. Prvenstvo si vybojoval neustále sa zlepšujúci Martin Benda ml. z Gymnázia Kukučínova Poprad časom 14:29 min.