POPRAD. V priestoroch Tatranskej galérie v Poprade sa Medzinárodný deň detí bude oslavovať v stredu 1. júna už od rána.
Podľa jej riaditeľky Anny Ondrušekovej je pre návštevníkov pripravený tvorivý deň plný zábavy, farieb či pohybu a program bude spestrený aj o Zaspatú rozprávku.
Pre deti sú pripravené tvorivé disciplíny ako maľovanie na kamene, vytvorenie si vlastnej záložky na knihy, hádzanie do masky či kreslenie kriedami na stenu.
Podľa Ondrušekovej budú k dispozícii aj známe hry ako Človeče nehnevaj sa, Ryby, rybky, rybičky, ale aj pexeso a puzzle s motívmi Tatranskej galérie.
Program obohatí vystúpenie divadelného súboru Kubachichi zo Základnej a materskej školy v Spišskom Bystrom s predstavením Zaspatá rozprávka.
"Žiaci s ním zvíťazili na krajskej prehliadke Rozprávkový Stropkov a postúpili na celoslovenskú súťaž Zlatá priadka do Šale. Príbeh je autorským dielom režisérky súboru Silvie Dubovskej a celého kolektívu," informovala riaditeľka Tatranskej galérie.
Detský deň si budú môcť návštevníci užiť od 9.00 do 16.00 h.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš