Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Žiačky Spišskej Novej Vsi skončili strieborné

V Banskej Bystrici sa konal finálový basketbalový turnaj žiačok v boji o majstra Slovenskej republiky pre sezónu 2015/2016.

Strieborné. Žiačky Spišskej Novej Vsi.Strieborné. Žiačky Spišskej Novej Vsi. (Zdroj: archív)

SP. NOVÁ VES. Do finále postúpili prvé tri družstvá západu a tri družstvá stred-východ. Stred-východ reprezentovali Banská Bystrica, Spišská Nová Ves a Košice.

Majstrom SR sa stali žiačky Banskej Bystrice, na druhom mieste skončili žiačky Spišskej Novej Vsi a bronz získali dievčatá z Košíc.

Trénerka ŠKP Spišská Nová Ves Katarína Dovčíková po turnaji povedala: „Finálový turnaj v Banskej Bystrici v kategórii žiačok bol následne po medzinárodnom turnaji v Luxembursku, ktorý sa konal 14. až 16. mája. V prvom zápase finálového turnaja sme hrali s nováčikom Slovanom Bratislava, ktorý má veľmi perspektívne družstvo, s vysokými postavami, vyhrali sme vysokým rozdielom. V druhom zápase nás čakali domáce hráčky, ktoré sú trojnásobným majstrom. Ťahali sme za kratší koniec a zápas sme s favoritom prehrali. Našim dievčatám sa nič nedá vytknúť, robili, čo bolo v ich silách a na tohto súpera sme nestačili. V treťom zápase sme sa stretli s družstvom Ivanky pri D. Toto družstvo ide výkonnostne hore a ešte bolo doplnené o hráčky z iných družstiev, ktoré na majstrovstvá nepostúpili. Som spokojná, lebo sme toto družstvo porazili. Popoludní po krátkom oddychu sme hrali s Košicami, ktoré poznáme zo súťaže veľmi dobre. Začiatok zápasu nám nevyšiel, lebo sme prehrávali o dvanásť bodov. Zodpovednou a disciplinovanou hrou sme náskok Košíc ukrajovali a až na koniec vo veľmi dramatickom závere sme vyhrali o jeden bod. Nepriaznivý výsledok sme zvrátili, vážim si toho, že sa dievčatá nezložili, bojovali, prepli na vyššie obrátky a nakoniec sa tešili z víťazstva," uviedla.

"Tento zápas dievčatá zvládli mentálne, čo znamená pre budúcnosť veľké poučenie. S družstvom Šamorína sme nemali problémy. Na turnaji si zahrali všetky dievčatá, všetky prispeli k úspechu nášho družstva. Naše dievčatá boli aj individuálne ocenené, Jarošová sa umiestnila v All Stars B, Dovčíková bola zaradená do All Stars A a stala sa najlepšou strelkyňou finálového turnaja. Turnaj v Luxembursku nám vyplnil basketbalovú prestávku a pomohol nám pripraviť družstvo na finále žiačok. Na medzinárodnom turnaji sme skončili na treťom mieste, prehrali sme iba jeden zápas o postup do finále. Myslím si, že sme dobre reprezentovali Slovensko, naše mesto Spišskú Novú Ves a náš basketbalový klub. Chcem sa týmto poďakovať dievčatám za celú sezónu, za ich poctivú prípravu na dve súťaže, ktoré prežili v tejto namáhavej sezóne. Bolo to pre nich náročné po stránke voľného času, poďakovanie si zasluhuje aj náš klub a mesto Spišská Nová Ves, ktoré nám vytvorilo dobré podmienky,“ dodala.

Výsledky ŠKP Sp. N. Ves: Slovan Bratislava – Sp. N. Ves 36:85 (16:51), Dovčíková 22, Valková 15, Pokrievková 10, Roguľová 7, Jarošová 7, Dulovičová 7, Hrušovská 6, Kačírová 4, Kleinová 3, Danišová 2, Mokrišová 2, Sp. N. Ves – B. Bystrica 37:58 (21:26), Dovčíková 9, Pokrievková 7, Hrušovská 5, Valková 5, Jarošová 5, Kačírová 4, Roguľová 2, Ivanka pri Dunaji – Sp. N. Ves 42:53 (25:36), Dovčíková 16, Jarošová 11, Valková 8, Roguľová 7, Pokrievková 6, Dulovičová 3, Hrušovská 2, YA 2002 Košice – Sp. N. Ves 39:40 (18:15), Dovčíková 9, Jarošová 7, Hrušovská 6, Roguľová 6, Dulovičová 5, Valková 3, Kačírová 2, Pokrievková 2, Sp. N. Ves – Šamorín 82:39 (48:17), Dovčíková 24, Pokrievková 10, Jarošová 9, Valková 9, Dulovičová 6, Kleinová 5, Hrušovská 5, Roguľová 4, Kačírová 4, Schwartzová 2, Danišová 2, Mokrišová 2.

1. B. Bystrica 5 5 0 322:166 10

2. Sp. N. Ves 5 4 1 297:214 9

3. YA Košice 5 3 2 237:213 8

4. Ivanka p/D 5 2 3 213:254 7

5. Slovan 5 1 4 192:257 6

6. Šamorín 5 0 5 176:343 5