Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Večer na Štrbskom plese patril bežcom

Štartová listina 4. ročníka behu Rajec Hight Tatras Night Run obsahovala mená 701 prihlásených bežcov.

Večer prvej júnovej soboty patril bežcom.

VYSOKÉ TATRY. Na štart sa z nich postavilo 640 a v cieli 8 km dlhej trate rozhodcovia klasifikovali 528 pretekárov. Boli medzi nimi i slovenskí reprezentanti v rôznych športoch, napríklad zjazdový lyžiar Teo Žampa či chodkyňa Mária Czaková.

Trať najrýchlejšie zvládli Bratislavčania. Prvenstvo u mužov vybojoval Jakub Šiko. Medzi ženami dominovala Romana Komárňanská, ktorá obhájila svoje prvenstvo z minulého roka.

Medailové pozície vo svojich vekových kategóriách vybojovalo i niekoľko regionálnych bežcov.

Zlatom v kategórii od 50 rokov organizátori ovenčili
55-ročného Juliána Lavríka z Popradu-Kvetnice.

V celkovom poradí bez rozdielu veku dokonca uzatváral elitnú desiatku. So svojím výkonom bol spokojný: „Po včerajšej bežeckej súťaži v Spišskej Novej Vsi som trochu cítil nohy. Profil trate v teréne okolo Štrbského plesa mi vyhovoval. Aj napriek rýchlemu behu som stíhal vnímať krásy našich veľhôr a nádherný západ slnka.“

Striebro v kategóriách do 39 rokov obdivuhodne vybojovali Marián Zimmermann z Kluknavy a Zuzana Gejdošová z AK Steeple Poprad, ktorí sa na štart presunuli po dobehnutí do cieľa Starostovskej desiatky v Hôrke, kde zhodou okolností obaja zvíťazili.

Bronz medzi mužmi od 40 do 49 rokov získal neustále sa zlepšujúci Ján Mihok z Batizoviec: „Začal som spolu s Juliánom Lavríkom, potom som trochu spomalil. Škoda, že na jednej odbočke som bežal nesprávnym smerom a musel som sa vrátiť. Metre navyše znamenali prepad z druhého miesta v kategórii na tretie. Ale aj tak som spokojný. Oproti minulému roku som sa zlepšil o štyri priečky a časovo o 41 sekúnd.“

Na bronzový stupienok vystúpila i Jiřina Šerfelová zo Štrby v kategórii od 50 rokov.

Medailové umiestnenia v kategóriách tesne unikli Pavlovi Orolínovi zo Spišského Bystrého, ktorý na štart nastúpil po absolvovaní súťaže v Hôrke a neustále sa zlepšujúcej Gabriele Potočnej zo Svitu, ktorá celú trať absolvovala po boku svojho manžela, atletického trénera Ladislava. Pavol i Gabriela obsadili vo svojich kategóriách štvrté priečky.

V silnej konkurencii na medailové stupne nedosiahla bežecká kráľovná Tatier, čerstvá maturantka Timea Mihoková z Batizoviec. Po štarte sa držala v popredí po boku Juliána Lavríka a svojho otca Jána, s ktorými pravidelne absolvuje niekoľko spoločných tréningov.

Nevoľnosť po prvom kilometri spôsobila, že v cieli bola o takmer dve a pol minúty neskôr ako vlani a druhú priečku z minulého roka neobhájila.

Vo výsledkovej listine jej patrilo celkové 8. miesto bez rozdielu veku a v kategórii do 39 rokov 7. priečka.

Z výsledkov: Muži do 39 rokov: 1. Šiko Jakub – Bratislava maraton – 28:07 min., 2. Zimmermann Marián – Zimmermann running team – 28:19 min., 3. Valent René – SVK behame.sk – 28:38 min., 4. Pavol Orolín – KST Sp. Bystré – 29:08 min., muži od 40 do 49 rokov: 1. Marčičiak Vladimír – Martin – 33:13 min., 2. Harvančík Jozef – Adidas Runners – 33:51 min., 3. Mihok Ján – Batizovce – 33:55 min., muži od 50 do 59 rokov: 1. Lavrík Julián – Poprad-Kvetnica – 31:33 min., 2. Pál Róbert – SVK L. Mikuláš – 35:06 min., 3. Krasula Pavel – Ski Masters – 35:23 min., muži od 60 rokov: 1. Fábry Jozef – SVK – 39:53 min., 2. Serdel Pavel – SVK – 43:37 min., 3. Tomečko Jozef – Maras team Prešov – 46:55 min., ženy do 39 rokov: 1. Komárňanská Romana – BMSC Bratislava – 33:02 min., 2. Gejdošová Zuzana – 34:12 min., 3. Hurbanova Monika – i-riders.sk – 35:55 min., 4. Czaková Mária – VŠC Dukla B. Bystrica – 36:00 min. (slovenská reprezentantka v chôdzi – olympionička), 7. Mihoková Timea – Batizovce – 37:52 min., ženy od 40 do 49 rokov: 1. Kaczorová Karin – Bratislava – 36:50 min., 2. Karnikova Alexandra – FIT Štýl Running Team – 40:52 min., 3. Kňažková Sylvia – SVK – 40:54 min., 4. Potočná Gabriela – AO Svit – 41:32 min., ženy od 50 rokov: 1. Jaskova Iveta – A klub Bratislava – 42:08 min., 2. Ištvánová Gabriela – SVK – 43:02 min., 3. Šerfelová Jiřina – ŠK Štrba – 44:34 min.