Krompašská bodka za nevydarenou sezónou

(Autor: ilustračné archív)
Jozef Petruška|30. jún 2016 o 00:00

V Krompachoch sa rozlúčili so súťažným ročníkom mládežníckym turnajom na počesť Jána Latkaniča.

V Krompachoch sa rozlúčili so súťažným ročníkom mládežníckym futbalovým turnajom na počesť Jána Latkaniča.

KROMPACHY. Súťažný ročník 2015/2016 bol v 4. lige Juh z pohľadu spišských zástupcov veľmi rozpačitý.

S tým, že Veľký Horeš je jednoznačným lídrom a Borša jasným vypadávajúcim sa zmierilo a uspokojilo až príliš veľa klubov.

Až štvrté miesto

Po jesennej časti to vyzeralo, že súťaž sa na jar bude len dohrávať. Nakoniec bola z toho veľká dráma o záchranu.

Ako sa neskôr ukázalo, oplatilo sa bojovať aj o druhé miesto, ktoré dávalo nádej na postup do tretej ligy. Zo spišských zástupcov najvyššie skončili na štvrtom mieste Krompachy.

„Nesplnili sme očakávania. Chceli sme skončiť do druhého miesta. Štvrté miesto je tak trochu neúspech. Druhá priečka by možno znamenala aj postup do vyššej súťaže,“ skonštatoval predseda FK Pokrok SEZ Krompachy František Jochman.

„Ideme normálne ďalej. Začína sa letná príprava pod vedením trénera Ľuba Ontka, ktorého asistentom bude Emil Košč. Skončil Bodnár, ale už viac by sa v kádri nemalo nič meniť.“

Latkaničov memoriál

Medzi významných predstaviteľov krompašského futbalu patril Ján Latkanič. Okrem práce v tunajšej nemocnici svoj drahocenný čas venoval futbalu. Nezabudnuteľný bol mládežnícky turnaj starších žiakov v roku 1997, ktorého bol riaditeľom.

Na jeho počesť bol v sobotu 25. júna zorganizovaný 3. ročník Memoriálu Jána Latkaniča. Už po tretí raz je tento kvalitný mládežnícky futbal bodkou za sezónou na krompašskom trávniku.

„Tretí ročník bol úžasný. Hralo sa za horúceho slnečného počasia. Výborná kvalita mužstiev a skvelá organizácia. Nič lepšie si ani nemôžem priať. Pre nášho kamaráta Janka sme nič lepšie nemohli urobiť. Spomenuli sme si na človeka, ktorý krompašskému futbalu zasvätil celý život,“ povedal riaditeľ turnaja Ján Biľ.

Víťazom tretieho ročníka sa stali mládežníci Ľubotíc, ktorí vo finále porazili Stropkov 2:1. V zápase o tretie miesto Ružomberok zdolal Krompachy 6:0. Poprad v zápase o piate miesto zdolal na pokutové kopy 2:1 VSS Košice.