Streda, 20. február, 2019

Na Spiši bude hokejová Tipsport liga. Vďaka Liptákom

Dočasný azyl nájdu v Spišskej Novej Vsi na dva zápasy.

Štadión v Spišskej Novej Vsi opäť privíta Tipsport ligu. (Zdroj: STEZ)

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Tipsport liga sa vracia na Spiš, aspoň čiastočne.

Spišská Nová Ves poskytne azyl hokejistom MHK 32 Liptovský Mikuláš.

Dôvodom je rozsiahla rekonštrukcia štadióna v Liptovskom Mikuláši. Modernizácia haly by mala byť definitívne ukončená v druhej polovici októbra.

Ak všetko pôjde podľa predbežne stanovených plánov, prvý domáci zápas vo vynovenom hokejovom stánku Liptáci odohrajú 21. októbra proti Dukle Trenčín.

„Mali sme viacero alternatív, ale vzhľadom na technické požiadavky sme sa rozhodli pre Spišskú Novú Ves. V Ružomberku síce ľad spĺňa požadované parametre, no chýba tam ďalšie zázemie z hľadiska bezpečnosti divákov, dodržania pravidiel zo zákona o organizovaní športových podujatí. Musíme prispôsobiť štadión na to, aby jeho prevádzka počas zápasov bola bezpečná a zároveň splnila všetky požiadavky riadiaceho orgánu,“ povedala supervízorka pre prevádzku a financie MHK 32 Liptovský Mikuláš Lucia Cukerová pre portál hokej.sk.

V predchádzajúcej sezóne sa podarilo Liptákom udržať si tipsportligovú príslušnosť, ale len za cenu súbojov v play-out, keďže v základnej časti obsadili iba predposlednú deviatu priečku.

V nasledujúcom ročníku sa tomuto nezdaru určite chcú vyhnúť, ale najmä v úvode to budú mať ešte o trochu sťažené, keďže nebudú mať k dispozícií domáci štadión.

Napriek tomu veria, že aj na východe im fanúšikovia vytvoria atmosféru, v ktorej budú čo najčastejšie víťaziť a zbierať potrebné body do tabuľky.

Takisto aj v Spišskej Novej Vsi sa všetci hokejoví nadšenci tešia, že po dlhých rokoch uvidia na svojom štadióne hokej na najvyššej úrovni.

Mikulášskym hokejistom chcú vytvoriť domáce prostredie, v ktorom sa im bude hrať tak, ako doma na Liptove.

Program zápasov Liptovského Mikuláša v Spišskej Novej Vsi: L. Mikuláš – DVTK Miškovec (28. septembra o 17:00 hod.), L. Mikuláš – N. Zámky (2. októbra o 17:00 hod.)