Korzár logo Korzár Spiš
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poprad tvrdí, že riaditeľku nevymenoval pre nezodpovednosť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Štatutár Ochranca Majetku Danko?

Citát: "Mesto už pred rokom zvažovalo odvolanie riaditeľky. Dôvodom malo byť opakované nedodržiavanie všeobecne záväzných predpisov, za čo zodpovedá práve riaditeľ. „Vtedy to však samospráva riešila dôrazným upozornením“

1. No Galajda, kto vám opakovane diktuje tie texty? Nejaký "intelektuál" z primátorského úradu? Veď ak platí to čo hovoríte, ide o zjavnú svojvôľu "zľava či sprava". Veď slovo "opakované nedodržiavanie" by malo znamenať, opakované porušovanie pracovnej disciplíny a teda riaditeľka mala byť dávno odvolaná. Ak je to pravda, prečo ju Danko neodvolal? Neokonal svojvolne? No a keďže riaditeľka nebola odvolaná, teda neboli asi splnené zákonné podmienky na jej nevymenovanie? Nekonal teda Danko svojvolne? No ale keďže tu máme odborníkov na popradskej prokuratúre, dal som to preveriť im.

2.2 prokurátori z Popradu a 2 rozdielene postupy? Keď som napísal podnet v tejto veci na prokuratúru, tak 1 prokurátor napísal že sa na to nevzťahuje pôsobnosť prokuratúry a 2 prokurátor v podobnom podnete iného občana odovzdal oznámenie na ďalšie konanie asi špeciálnej prokuratúre? ako vec z ktorej vyplýva podozrenie zneužívania právomoci verejného činiteľa respektíve iných trestných činov v súvislosti s nevymenovaním Mgr.M.D. za riaditeľku školy.

3.A čo keby zverejnili výsledky kontrol zo všetkých škôl? Či všade boli riaditelia takí "čistí" a kontrola rovnako dôsledná aj s dôsledkami nevymenovania ako v tomto prípade.

4."poprad je za Danka, čo povedal že robil polovýpalníka-najlepší". Imrich BODY
 

Nečudujme sa

Keď pán prezident nevymenuje právoplatne zvoleného generálneho prokurátora, tak sa nečudujem, že nejaký primátor nevymenuje právoplatne zvoleného riaditeľa školy....:) Ani jednému, ani druhému sa nič nestane....
 


Najčítanejšie na Spiš Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop