Korzár logo Korzár Spiš
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Strelmajster, ktorý zahynul v tuneli, robil nepretržite aj deväť dní (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

9 dní?

To má ešte dobre. Robotníci externých firiem v US Steel často robia 14, niekedy 28 dní nepretržite. 12 hodín denne. Za 2,5 - 3 eur/hodina v čistom.
 

 

neboj, uz dlho ich takto vykoristovat nebudu, US Steel ide do Rumunska a na Ukrajinu.
 

ten chlap zomrel

pre pažravosť sociálneho štátu.
.
ak ťahal celé dni, to bolo jeho "slobodné" rozhodnutie.
teda,
už si nepamätáte keď súdruch istota a spolusúdruchovia zvýšili "milónárom" dane a výpalné? (modrí komunisti pre tým tiež.)
už si nepamätáte ako musí "milionár" byť za kaníka a radičovej 3 krát solidárny, teda musel platiť výpalné 3 krát vyššie ako priemer, ak mal vyšší príjem? a ako to za súdrucha istotu vzrástlo na 4 krát?
z toho plynie, ak chcel mať zachovaný príjem ktorý by pokryl hypotéku, či iné pôžičky,
tak musel solidárne podľa sociálneho štátu viac muklovať.
zamestnávateľ mu to len umožnil, spoľahol sa na to, že chlap pozná svoje hranice síl. žiaľ nepoznal.
.
holandský kráľ toť nedávno vyhlásil, že v holandsku sociálny štát skončil.
my kráľa žiaľ, nemáme.
máme lokajov.
.
ak to tak necháme naďalej, sociálny štát nás, tvorcov príjmu štátneho rozpočtu, zahubí!
.
 

zásadný rozdiel,

sociálny štandard, aký je v Holandsku a ktorý teda skončil (ak!), tak tomu ten stávajúci slovenský nesiaha ani len po štvrť členka. Zlý príklad. Ukáž nejakého holandského mukla (teda pehavého Holanďana a nie Isamila z Maroka), čo robí 16 hodín denne, 7 dní v týždni, teda absolútne bežnú prax slovenského "sociálneho" štátu a to len preto, lebo si to zamestnávateľ (teda nie zamestnanec dobrovoľne) môže dovoliť, jednoducho preto, lebo vie, že ten jeho mukel živí rodinu, platí hypotéku a ak nie on, tak si nájde iného mukla s rodinou a nejakou tou úžerníckou pôžičkou. A vieš prečo? Pretože skorumpovaná krajina je ráj pre bezprehý a nenásytný kapitalizmus.
 

sám sebe odporuješ.

v holandsku bol ako to ty, komunista nazývaš, kapitalizmus. pokým socialisti neprežrali to, čo nahonobili generácie. keď to prežrali socialisti a ich sociálny štát skončil.
ako to vyhlásil ich kráľ.
.
tu lokaji vyrevujú, že porazili krízu, ktorá sa nás dotkla len okrajovo a na tú okrajovú záležitosť zadĺžili štát po tom ako ho prevzali, o 100%.
po poriadku:
tu, boľševici zožrali všetko, čo sa do r. 48 nahonobilo.
nebolo toho veľa, no v tej dobe bolo československo ďaleko pred rakúskom, ako najbližším susedom.
po krachu v 89 sa to po r. 98, teda keď sa podarilo odstaviť časť boľševikov začalo pomaly zlepšovať. po r. 06 odkedy boľševici majú zasa väčšinu to ide dolu vodou, kým to nekrachne.
už to dlho trvať nebude.
čo sa týka tzv. sociálneho štátu, tak
ten tu nemá žiadny pracujúci.
tu ho má:
-politická trieda a ich panstvo, ktoré ich riadi
-vojenská trieda
-policajná trieda
-finančná trieda (colníci a spol)
-hasičská trieda
a
trieda neprispôsobivých.
.
 

ty to máš pomýlené,

prosím ťa, skús objektívne kvantifikovať, čo bolo vybudované a ak chceš nahonobené (výstavba bytov, škôl nemocníc a zdravotníckych zariadení, infraštruktúry, priemyselná výstavba, poľnohospárstvo...) od 1948 - 1989 a porovnaj to s obdobím, 1990 - 2013. Lepšie povedané porovnaj to s tým, čo bolo rozkradnuté a rozpredané po 1989. Ako ty sa môžeš oháňat a bolševizmom, komunizmom a neviem čím (a mne sú akékoľvek izmy úplne ukradnuté, pretože preferujem fakty, rácio a zdravý rozum), ale tu máš taký súhrn mýtov a faktov ôhospodárenia zločinných komubnistov, aby ti ešte viac kypela tá zakalená žlč::
"- zanechali za sebou dluhy. Koncem roku 1989 však nejenže neexistoval žádný veřejnoprávní dliuh, ale naopak polistopadový režim převzal finanční aktiva ve výši asi 85 mld. Kč. K tomu navíc asi 107 tun měnového zlata. Pokud šlo o tzv. hrubý zahraniční dluh, ten nepřesáhl výši 500 US dolarů na obyvatele, přičemž ale i tak byla celková devizová pozice státu aktivní asi 23 mld. Kč;

- zanechali znehodnocené podnikové úvěry. Bylo to ale právě naopak, protože koncem r. 1989 čs. ekonomika měla jen asi za 700 mil. Kčs úvěrů nesplácených ve lhůtě (tj. dubiozních, dnes by se řeklo „klasifikovaných“ úvěrů), což reprezentovalo jen asi 0,13 % z jejich celkového objemu. To bylo více než zanedbatelné. Neexistovala žádné mezipodniková zadluženost (nedodržení termínů splatnosti vzájemných pohledávek); .

- podniky údajně nefungovaly a nebyly efektivní.. V naprostém rozporu s tímto tvrzením je ale fakt, že čs. národní hospodářství v r. 1989 vykázalo asi 150 mld. Kč zisku, čili nevídanou rentabilitu v průměrné výši 9,6 % (v ČR 10,7 %, v SR 7,1 %) z hodnoty základního kapitálu. V rámci toho banky a pojišťovny dosáhly 24,3 mld. Kčs zisku. Bez těchto dlouhodobých výnosů by samozřejmě nebyl uváděný vzrůst hodnoty národního majetku vůbec možný."
http://blisty.cz/art/48053.htm...
 

 

po tom 98 sa ti upravila stolica, alebo ako si to myslel, vtedy si už na WC boľševikov nevidel, tak potom to stolica nebola, to bude mozog
 

Slobodné rozhodnutie???

Si robíš srandu? Je to tu o prežití. A ak chceš mať prácu tak Ťa zamestnávateľ donúti aby si ťahal nadčasy v kuse. Bolo by dokonca omnoho viac ľudí s minimálnou mzdou, keby ľudia nerobili nadčasy. Tak je to tu nastavené. V takom Hanile nesmieš sa ani vody napiť počas smeny lebo Ťa vyrazia. A pracujú tam ako robotníčky žen ktoré majú maturitu, ale majstra im robí týpek čo si zobral personalistku a maturitu si robil poipri zamestnaní,
 

ja si neribím srandu.

len ty nechápeš.
preto som to dal do úvodzoviek. to sú tieto znaky: " " .
:-)
 

Toto je tragédia Slovenska

Človek, ktorý je zamestnaný, robí a dostáva výplatu (tí, čo robia a ani výplatu nedostanú sú iná kategória, ešte tragickejšia), nevie vyžiť zo mzdy. Ceny väčšinou ako inde v EU (snáď iba bývanie a niektoré služby sú v absolútnych číslach lacnejšie), ale platy väčšiny sú násobne nižšie. Ja ako pravicový volič nemôžem súhlasiť s tak nízkou minimálnou mzdou- a reči, že ak by sa zvýšila, tak by zamestnávatelia odišli do Rumunska je väčšinou nezmysel. Kto pracuje za minimálku- textilný priemysel- no ten by sa mohol zdvihnúť a odísť, ale v tom robí už iba minimum ľudí, upratovačky, pokladníčky, ľudia v službách a pod. Nech mi nikto nepovie, že ak by minimálna mzda bola hoc aj 5 €, Také Tesco by sa zdvihlo a odišlo do Rumunska. Veď už dnes má ceny porovnateľné s Rakúskom, Nemeckom, Britániou atď.
Potom ľudia s kvalifikovanou prácou (učitelia, strelmajstri), ak chcú slušne vyžiť, musia robiť dve zamestnania. :-(
 

súdruh boľševik

ten chlap zomrel pre pažravosť súkromného kapitalistu, jeho zamestnávateľa
 

ktoreho

zakontrahoval byvaly STBak, kamarat sudruha istotu so slovami chcete to ? tak to stihnete do terminu aj keby ste to mali kopat lyzicami.
 

v podmienkach kontraktu

určite nebolo, že strelmajster musí robiť deväť dní v kuse -:((((
 

... vinníka už majú, ...

... firme odľahlo ...
 
Hodnoť

takže tu máme super

otrokársku krajinu.
Podstatné je, že sme tu pre politikov a nie politici pre nás, takže hurá do volieb do VÚC.
Všetci sú najlepší, všetci, všetko vedia.
Skrátka "vševedkov" do bludu a Vy hlupáci robte, však politici sú tu na to, aby si užívali a ešte sa tvárili, že bez nich sa táto zem točiť nemôže.
Máme tu novodobých otrokárov, ktorým už pre rozkoš neostáva nič iné ako behať so svojími psami po hrádzi, lebo sami by asi ani nemohli.....

Česť tým, ktorí behajú pre radosť a zdravie!!!!! Sorry
Škoda, že niektorí (mŕtvi) už nemôžu v ô b e c n i č .
 
Hodnoť

zodpovednosť

Toto bol strelmajster a nie obyčajný kopáč. On má väčšiu pracovnú zodpovednosť. Aspoň pri určitých profesiách (napr. aj vodič, lekár) by sa mal zákonom stanovený odpočinok dodržiavať.
 

U vodiča

Ho nepustia krúžky a možná kontrola Dopravnou políciou.. Ale u lekára?? U nás ide obvoďák ráno do ambulancie ,večer do služby lebo ju musí zo zákona o LSPP odslúžiť a na ďalší deň má znova svoju ambulanciu.. To je 3 dni v nepretržitej práci (keď nerátam cestu z ambulancie v TT do Fnsp TT) neveríte spýtajte sa v TT bežná prax.. To isté platí pre sestru tohto doktora.. aj roboš za pásom má nárok na 24hod volna po nočnej..
 

tak aj

roboš za pásom má nárok po nočnej na 24 hod voľna? ZP asi nie je Tvoja silná stránka. A navyše nestrávi polovicu pracovného času vyplakávaním okoloidúcim, aký má malý plat a je nedocenený...
 
Hodnoť

Toto je jeden z dôvodov vysokej

nezamestnanosti u nás... Práca pre troch , štyroch zamestnancov sa hodí na krk dvom otrokom ...takže sa ťahajú dvanástky, soboty, piatky, sviatky... Ušetrené prachy zamestnávateľ investuje do svojho vozového parku a nejakej štátostrany... A na inšpektorátoch práce prekladajú papiere na kancelárskych stoloch...
 

Zase na druhej ...

.. strane, na vine su aj samotni zamestnanci, ktori na takuto politiku pristupia.
Specialne v pripade tych kvalifikovanejsich, co sa tyka aj tohto strelmajstra, kde necakaju "rady zaujemcov o robotu pred firmou" (klasicky argument zamestnavatelov) je to nepochopitelne.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop