Korzár logo Korzár Spiš
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Slovenskom raji a na Spiši počas prázdnin premáva letný autobus (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

autora clanku asi nenapadlo do clanku dat to hlavne, cestovny poriadok, aby clovek vedel presne odkial to ide a kam a v akych cca casoch
 

 

presne, chýba cestovný poriadok autobusA...
Hádam ide o spoje nad rámec zachádzok bežných spojov do Hrabušíc,Píla, ktoré sú plánované od začiatku platnosti CP...
 

 

pre tých, ktorí sa možno rozhodnú využiť tieto letné linky, posielam odkaz na cestovný poriadok: http://www.slovenskyraj.eu/dop...
 

Letný autobus

elenaga: Ďakujem, že ste sem pridali odkaz na cestovný poriadok. Okrem toho, že tu OOCR chcela svojou cestovateľskou príručkou poukázať na "Letný autobus" - teda rozšírené spoje do jednotlivých turistických stredísk v regióne, tak chcela zároveň poukázať na všetky zaujímavé miesta v okolí Spiša, a ku každému z nich priradiť autobusové spojenie. Je to výborný nápad, a ja ho oceňujem, avšak pozor! Po zhliadnutí tejto príručky však vydávam UPOZORNENIE:

1. Spracovanie tejto príručky obsahuje viaceré nepresnosti! Keď som si to porovnal s originálnymi CP, tak som zistil, že niektoré odchody autobusov sú uvádzané "dupľovane", niektoré chýbajú a niektoré majú nesprávny čas odchodu z tej-ktorej zastávky!

2. QR kód uvedený na konci tohto sprievodcu vás presmeruje na stránku dopravcu eurobus do sekcie s originálmi CP. POZOR! Dnes som pozeral tieto CP, a zistil som, že nie sú aktuálne! Pred letnou sezónou sa robila nová aktualizácia CP. Preto najnovšie musia mať uvedenú platnosť od 1.7.2016. Keďže na stránke eurobusu zatiaľ najnovšie verzie CP nie sú, dávam sem odkaz na portal.cp.sk, kde tieto aktuálne CP nájdete:
SNV - Hrabušice: http://portal.cp.sk/Data/pdf/L...
SNV - Čingov: http://portal.cp.sk/Data/pdf/L...
SNV - Dedinky - Dobšinská Ľadová jaskyňa: http://portal.cp.sk/Data/pdf/L...
SNV - Teplička: http://portal.cp.sk/Data/pdf/L... - to sú tie spoje do ZOO. (pozn. na tomto portáli sa ešte používa pôvodný názov zastávky Spišská N. Ves, VSM - je to terajšia zastávka Tepličská cesta ZOO). V rámci ponuky rozšírených letných spojov hľadajte v týchto CP pri jednotlivých spojoch vysvetlivku s negatívnym číslom 70. (biele číslo na čiernom podklade).

3. Pri spojoch do Spišského Podhradia taktiež pozor! V Levoči, tam kde sú uvedené 2 časy, je nutný prestup na druhý autobus. To sa však nikde nespomína. Tam už operuje dopravca SAD Poprad, takže originálny CP je nutné hľadať u nich (sadpp.sk) Pozor tiež, lebo spoje zo SNV do Levoče a opačne prevádzkuje ako eurobus, tak SAD Poprad. Takže ak po originálnom CP musíte pátrať buď u jedného alebo u druhého dopravcu.
 
Hodnoť

CELOROČNE

Celoročne
nepremáva NIČ a v lete jeden autobusík!! Keby pravidelne jazdil zo Spišskej na ČIngov autobus aspoň 4× denne tam a späť (alebo aspoň soboty/nedele).
SLOVENSKÝ RAJ ako to pekne znie a dostat sa tam pre peších turistov hromadnou dopravou je skoro NEMOŽNÉ !!!
 


Najčítanejšie na Spiš Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop